מיכאל זנדברג טוב 8 (צילום: עודד קרני, 2 mako)
זנדברג. מו"מ ארוך הגיע לידי סיום | צילום: עודד קרני, 2 mako

הקשר מיכאל זנדברג עזב את בית"ר ירושלים וסגר בשורות הפועל תל-אביב לעונה אחת. לאחר לא מעט זמן של מו"מ, אבל ביום של תחילת האימונים הרשמית של הפועל ת"א, סיכם זנדברג את פרטי חוזהו.

זנדרבג מסיים שלוש עונות במדי בית"ר, בהן זכה בשתי אליפויות ושני גביעים, והוא השחקן השני שעוזב את הקבוצה מהבירה בעקבות חוסר הוודאות במועדון, בנוסף לקאלה שעבר להפועל ב"ש.

אלי גוטמן ויוסי אבוקסיס יכולים להיות מרוצים מרכש משמעותי ראשון בפגרה, ומקווים שההחתמה של זנדברג תעלה את רמת הקבוצה בניסיון ללכת עד הסוף בעונה הקרובה.

ב-ONE פורסם לראשונה על פניה של אלי גוטמן לזנדברג, במטרה להביאו לקבוצה. השחקן ונציגיו נפגשו עם אנשי הפועל מספר פעמים לאחר מכן, ולאחר כמה פגישות מאכזבות סוכמו הפרטים.

מיכאל זנדברג - מהשחקנים המובילים בישראל

מיכאל זנדברג בן ה-29 הוא אחד השחקנים המוכשרים שצמחו בכדורגל הישראלי בעשור האחרון. את דרכו ככדורגלן החל זנדברג במחלקת הנוער של הפועל ר"ג/גבעתיים ובילדותו שיחק בתפקיד המגן השמאלי. בגיל 17 עבר זנדברג לקבוצת הנוער של הפועל פ"ת ושנה לאחר מכן הועלה לקבוצה הבוגרת של המועדון, בה שיחק 5 עונות וכבש 14 שערים.

בעונה 2002/03 עבר זנדברג למכבי חיפה ורשם עונת בכורה חלומית במדים הירוקים, במהלכה כבש 14 שערים (ובישל 9 נוספים) מעמדת הקשר השמאלי וכבונוס גם השתתף בקמפיין החלומי של הקבוצה בליגת האלופות.

שתי העונות הבאות בקרית אליעזר היו פחות טובות מבחינה אישית (10 שערים בסה"כ) אך הסתיימו עם שני תארי אליפות. לאחר עונה נוספת (2005/06) במדים הירוקים, בה הרשית 9 פעמים, עזב לאימפריה שבנה ארקדי גאידמק בירושלים והוביל את הקבוצה מהבירה לאליפות ראשונה מזה 9 שנים, כשהוא מספק מאזן מרשים של 4 שערים ו-12 בישולים.

אשתקד זנדברג היה שותף לקמפיין החלומי של הצהובים-שחורים, שהסתיים עם דאבל ראשון בתולדות המועדון, אך התקשה לשחזר את יכולתו משנים עברו. בעונה החולפת חל פיחות במעמדו של זנדברג במועדון והוא פתח בהרכב רק ב-12 מחזורים (מתוך 25 משחקים בהם שותף), במהלכם כבש שני שערים ובישל ארבעה נוספים.