עשרות שנים עברו, שחקנים ומאמנים התחלפו ודורות חדשים של אוהדים קמו, אולם טרם נמצאה הנוסחה שתגרום לכך ששחקן ערבי ישחק בבית"ר ירושלים.

בשבוע שעבר אבירם ברוכיאן זרע בקרב רבים את התקווה שאפשר גם אחרת, כשהכריז במהלך דיון בנושא מניעת האלימות והגזענות במגרשי הכדורגל: "אשמח אם יהיה שחקן ערבי בבית"ר", ואף הוסיף: "עם הזמן האוהדים שלנו אולי יקבלו את הרעיון הזה של שחקן ערבי בבית"ר".

ברוכיאן המשיך ואמר: "אם זה יקרה בעתיד, אני מאוד אשמח. מבחינתנו השחקנים, אם הצוות המקצועי ימצא לנכון להחתים שחקן ערבי אנחנו נקבל אותו כמו שאנחנו מקבלים כל שחקן שמגיע לבית"ר ונעניק לו את כל החום והאהבה".

ובכן, מסתבר שלא מעט מאותם אוהדים לא ראו בעין יפה את ההתבטאות של הקפטן הבית"רי. הערב (חמישי) נערכה פגישה חשאית בין ברוכיאן ונציגי האוהדים, בהם חברי ארגון האוהדים "לה פמיליה", שרובה ככולה עסקה באותם דברים שנאמרו ע"י הקשר.

בתום הפגישה אמר ברוכיאן ל-ONE: "נפגשתי עם האוהדים של בית"ר, כל אחד אמר את מה שיש לו להגיד, שמענו אחד את השני והגענו להחלטה שאני בתור קפטן יודע שפגעתי ברוב אוהדי בית"ר ירושלים". 

ברוכיאן: "הבנתי שפגעתי בהם מאוד" (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
ברוכיאן: "הבנתי שפגעתי בהם מאוד" (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

"הדבר שהכי כואב לי הוא שלצערי פגעתי באוהדי בית"ר והבנתי שפגעתי בהם מאוד. חשוב לי שהאוהדים יידעו וכולם יידעו שאני איתם באש ובמים ולא משנה לי מה אחרים חושבים או רושמים".

כשנשאל בשנית על סוגיית השחקן הערבי, נשמע ברוכיאן מעט יותר מאופק: "לא אני זה שצריך להחליט לגבי רכישה של שחקן ערבי לבית"ר. כרגע האוהדים לא רוצים שיהיה שחקן ערבי בבית"ר ירושלים ואם זה מה שהם רוצים ומחליטים, אז לא יהיה שחקן ערבי בבית"ר".

אוהדי בית"ר. הואשמו בעבר בקריאות גזעניות (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי בית&"ר ירושלים. ברוכיאן (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

"יחד עם זאת, חשוב לי להדגיש שלא אני זה שקובע או מחליט אם יהיה שחקן ערבי בבית"ר ירושלים”, סיכם ברוכיאן.

בסיום הפגישה שרו האוהדים שירים לעבר ברוכיאן, חיבקו אותו ואמרו לו שמבחינתם הוא הסמל של הקבוצה עד היום שבו יפרוש מכדורגל.

סוכנו של ברוכיאן, רונן קצב, הגיב על הפגישה שהתקיימה בין ברוכיאן לאוהדים ואמר ל-ONE: "אבירם ברוכיאן אמר את דעתו הברורה בכנס נגד הגזענות שנערך לפני שבוע בעיריית ירושלים הוא נפגש עם האוהדים על פי בקשתם, התנצל בפניהם אם מישהו נפגע מהדעה האישית שלו, בכל מקרה אבירם הדגיש שזה לא עניין שלו לגבי הגעה של שחקן כזה או אחר לבית"ר ירושלים".