קורנפיין (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
קורנפיין. נדרש להציג את התקציב (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

איציק קורנפיין נפגש היום (רביעי) בהתאחדות לכדורגל עם ועדת הרישוי לאירופה כשעל הפרק הרשיון של בית"ר ירושלים לשחק במפעלים האירופיים בעונה הבאה ע"י הצגת המאזן התקציבי לעונה הבאה.

קורנפיין נדרש ע"י הוועדה להעביר עד לסוף חודש מאי מאזן תקציבי של בית"ר ואת תקציבה של הקבוצה לעונה הבאה, שזו הדרישה על מנת לאשר את ההשתתפות באירופה.

היו"ר הציג בפני הוועדה שתי אופציות שקיימות עבור המועדון מבחינת תקציב -האפשרות הראשונה היא שבית"ר תמצא משקיע חדש או שתוקם קבוצת ניהול שתשים כסף לעונה הבאה. האפשרות השניה היא שבית"ר תמכור שחקן אחד או שניים ובכך תקטין את ההוצאות הכספיות וגם ייכנס כסף לקופת המועדון.

בתום הפגישה הוציאה ועדת רישוי המועדונים של אופ"א הודעה האומרת "כי בשל התחייבויותיה העתידיות של בית"ר ועל מנת למנוע חשש כי הקבוצה תיקלע למצב של חדלות פרעון, יהיה על הקבוצה להמציא לרשות לבקרת תקציבים, עד ליום ה-13.5.10, ערבות בנקאית בסך 15 מיליון ש"ח שתאושר ע"י הרשות.

במידה ועד לתאריך זה יוכח לרשות כי הקבוצה תסיים את עונת המשחקים הנוכחית בעודף תקציבי אשר ישמש את תקציב הקבוצה בעונת המשחקים הבאה, ו/או שההתחייבויות העתידיות של הקבוצה צומצמו או נדחו, תוקטן הערבות הבנקאית מסכום החובות שצומצמו ו/או נדחו.

במידה והתנאים הללו יתקיימו, יוענק לבית"ר ירושלים הרשיון להשתתפות במפעלי אופ"א לעונת המשחקים 2010/11. במידה ולא יינתן אישור, ייחשב הדבר כהחלטת הוועדה שלא להעניק רשיון לקבוצה".

בבית"ר מבהירים שקודם כל מה שחשוב מבחינתם זה להעמיד תקציב לעונה הבאה בלי קשר לאפשרות לשחק באירופה ועל כך אמון איציק קורנפיין.

במועדון מהבירה גם יודעים שאפשר להגיע גם לאירופה דרך המקום הרביעי וזו הפכה להיות המטרה של הקבוצה בעונה הנוכחית, כששוב, הדגש שקודם כל מעניין את ראשי המועדון הוא להעמיד תקציב לעונה הבאה בלי קשר למקום שבו בית"ר תסיים את העונה. 

אימון בית&"ר (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
בנאדו עם קורנפיין וגרשון. האחד ייעדר, השני יפתח בהרכב (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

בית"ר חזרה לשגרת האימונים כחלק מההכנות למפגש מול מ.ס אשדוד בשבת (19:30), שהופך להיות משחק על המקום הרביעי בטבלה. לאור היעדרותם של אריק בנאדו (צהובים) ואלירן דנין (הרחקה), דוד אמסלם יעלה לשחק מול אשדוד עם ארבעה שחקני הגנה, כששמעון גרשון ותומר בן יוסף ישחקו כבלמים ואבי ריקן ימלא את מקומו של אלירן דנין.

למרות הניסיונות להכשיר את פאולו דה לה האסה למשחק, בית"ר תאלץ להסתדר בלעדיו ומי שישחקו בקישור האחורי הם עידן טל וקובי מויאל.

עידן טל. יפתח ביחד עם קובי מויאל בקישור (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
עידן טל. יפתח ביחד עם קובי מויאל בקישור (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

בימים הקרובים ייפגש איציק קורנפיין עם אביו של הקשר, עידן ורד. בפגישה יודיע היו"ר כי בית"ר מעונינת לממש את האופציה על ורד לשנתיים נוספות, על פי החוזה בין הצדדים.