דאגלס דה סילבה (צילום: קובי אליהו, מערכת ONE)
דה סילבה. "התייחסו אלינו בצורה מכוערת" | צילום: קובי אליהו, מערכת ONE

לא רק בישראל נודע על עיכובם לחקירה של שני שחקני הפועל ת"א, דגלאס דה סילבה ואיתי שכטר בשבדיה, אחרי תלונה של בחורה שבדית כי נאנסה. גם בארץ מולדתו של המגן, ברזיל, פירסמו על מה שהתרחש אחרי הניצחון של האדומים 1:3 על גטבורג בשבדיה.

התקרית, ששמה את הכדורגל הישראלי בכלל והפועל ת"א בפרט באור קצת מביך, הסתיימה בשחרורם של השניים לישראל אחרי שהתברר כי הבחורה שינתה את גרסתה כמה פעמים, כאשר בנוסף זכו שכטר ודה סילבה ולחיזוק ממאבטח שהיה במקום והעיד לטובתם.

דה סילבה התראיין לאחר התקרית לתקשורת בברזיל וניסה להסביר מה קרה באותו ערב בבית המלון של הקבוצה והסתיים בחדר החקירת של המשטרה השבדית: "חבר שלי לקבוצה (איתי שכטר) הגיע עם בחורה למלון בסביבות השעה 01:30 בלילה", התחיל המגן את דבריו.

"בינתיים, חגגנו את הניצחון של הקבוצה שלנו ונשארנו בלובי של המלון יחד עם הצוות הטכני של הקבוצה עד 03:40 לפנות בוקר. אחר כך עליתי לחדר שלי, הייתי עייף ורציתי ללכת לישון. שם הבחורה ראתה אותי והחלה לצעוק. אחרי שזה קרה הודעתי לראשי הקבוצה", הוסיף דה סילבה.

משם עובר שחקן כפר סבא לשעבר להאשים את המשטרה השבדית ביחס מחפיר כלפיו: "אחרי שנעצרנו עברנו בדיקות DNA ובדיקות אחרות והכל יצא שלילי".

"המשטרה לקחה את הקלטת של המצלמה שהיתה במקום וראתה שהייתי בחדר דקה אחת בלבד ולא עשיתי כלום. המשטרה התייחסה אלינו בצורה מכוערת ואמרה לנו שנקבל 3 עד 5 שנים בכלא".

כזכור, דה סילבה ושכטר היו אמורים לטוס יחד עם שאר חבריהם לישראל, אך נלקחו לחקירה משדה התעופה בשבדיה ונחקרו במשך יותר מ-12 שעות על ידי המשטרה המקומית לפני ששוחררו.

לסיום אמר דה סילבה הנרגש על התקרית: "אשתי נמצאת בברזיל יחד עם 2 הילדים שלי, אני לעולם לא אעשה את מה שיוחס לי. החברים שלי לא הבינו בכלל מה קרה, אבל תודה לאל הכל הובהר וחזרתי לישראל".