הר געש בירוק. זה מה שמצפה לשחקני מכבי חיפה והפועל ת"א עם כניסתם לאצטדיון קרית אליעזר הערב (שני, 20:00) לפני שריקת הפתיחה של אלון יפת לקראת המשחק שעשוי להכריע את גורל האליפות. האוהדים כבר בתוך האצטדיון ובהרכב מכבי חיפה, אין שינויים לעומת האימון המסכם - שלומי ארבייטמן לא בהרכב.

כ-14,500 אוהדים - מתוכם 1,600 אוהדי הפועל ת"א - ימלאו כל פינה במגרש. משטרת חיפה קוראת לאוהדי שתי הקבוצות להתנהג בצורה ספורטיבית, תוך שהיא ערוכה לכל תרחיש במגרש ומחוצה לו. כבר עכשיו ברור שאוהדי הפועל שיסתננו ליציעי מכבי, יועברו בצורה מסודרת ליציעים 6-8, שם יושבים אוהדי הפועל ושם נשמרו מבעוד מועד 200 מקומות.

שחקני מכבי חיפה הגיעו בצהריים לבית מלון במרכז העיר, שם הם עורכים את ההכנות האחרונות לקראת המשחק.

יענקל'ה שחר הגיע יחד עם סגנו עוזי מור לבית המלון בו שההתה הקבוצה. יענקל'ה אמר לשחקנים: "הכל תלוי בכם. אתם חייבים לנצח כי עשיתם עונה גדולה". אלישע לוי החליט לא לשנות את ההרכב שתירגל כל השבוע, ארבייטמן על הספסל. לוי אמר לשחקנים באימון האחרון: “אני רוצה שתנצלו את נקודות התורפה של הפועל. הדברים תלויים בנו”.

ארבייטמן בהמלך החימום. לא יפתח בהרכב (עמית מצפה)
ארבייטמן בהמלך החימום. לא יפתח בהרכב (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

נשיא המועדון, יעקב שחר, לא הגיע לאסיפה אבל יצפה במשחק. שחר בד"כ מגיע לאסיפות לפני משחקים חשובים אבל הפעם בחר שלא לעשות זאת. שחקני האלופה מגיעים במצב רוח מרומם אחרי שחגגו יום הולדת לליאור רפאלוב ולוולדימיר דבאלשווילי.

גולסה, קטן ורפאלוב. הירוקים בספורט 1 (עמית מצפה)
קטן, רפאלוב וגולסה בחימום (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

קודם לכן, באסיפה הטקטית, לוי התמקד בין היתר בשיטת המשחק של הפועל תוך שימת דגש מיוחד על החלוצים המהירים שלה, איתי שכטר ומהראן ללה. ליאור רפאלוב, יניב קטן, אייל גולסה ו-ולדימיר דבאלשווילי ינסו להטריד שוב ושוב את שערו של וינסנט אניימה. מכבי חיפה תפעיל לחץ מהרגע הראשון על מנת להוכיח מי בעל הבית האמיתי במגרש.

דבאלשווילי ורפאלוב. הגאורגי יפתח על חשבון ארבייטמן (עמית מצפה)
דבאלשווילי ורפאלוב. הגאורגי יפתח על חשבון ארבייטמן (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

במקרה של ניצחון חיפאי, אלישע לוי יוכל להתחיל ולהאיץ את ההכנות לעונה הבאה. סקאוטים מרחבי אירופה הבטיחו את הגעתם למשחק והם יעקבו אחרי שחקנים משתי הקבוצות. מהצד הירוק יהיה זה הבלם דקל קינן שיהיה תחת עין בוחנת נוספת של סקאוט קבוצת ליל הצרפתית. גם שלומי ארבייטמן, שאמור להשתלב במשחק, יהיה נתון במעקב של סקאוטים.

אוהדי מכבי חיפה מכינים שלטים מחוץ לקרית אליעזר (עמית מצפה)
אוהדי מכבי חיפה מכינים שלטים מחוץ לקרית אליעזר (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

הרכב מכבי חיפה: ניר דוידוביץ', אייל משומר, דקל קינן, שי מימון, פיטר מסיללה, ג'ון קולמה, גוסטבו בוקולי, אייל גולסה, ליאור רפאלוב, יניב קטן, ולדימיר דבאלשווילי.

אוהדי מכבי חיפה בבית קפה מחוץ לקרית אליעזר (עמית מצפה)
אוהדי מכבי חיפה בבית קפה מחוץ לקרית אליעזר (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

בן דיין בהרכב של גוטמן, שחקן: יש לחץ, אבל הוא חיובי


רק בפגרה האחרונה אמר אלי גוטמן, בראיון משותף עם יוסי אבוקסיס ל-ONE, כי המשחק בחיפה אשתקד, בו הפסידה הפועל 1:0 משער של יניב קטן ונעצרה במאבק האליפות, מלווה אותו מאז. גוטמן הוסיף ואמר כי הוא מקווה שתינתן לו ההזדמנות החוזרת לכפר על היכולת והתוצאה של אותו משחק.

שחקני הפועל עולים למגרש (עמית מצפה)
שחקני הפועל עולים למגרש (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

כאילו הגורל הקשיב לו, קיבל המאמן האדום הזדמנות לתקן, שנה אחת בלבד לאחר אותו משחק. הפועל של התקופה האחרונה מגיעה בפורמה, בפוקוס, ועם כלים כדי לנצח את מכבי חיפה בקרית אליעזר. האדומים הוכיחו בזירה האירופית וגם בזירה המקומית כי הם יודעים לנצח משחקים גדולים וזו מטרתם הערב.

דניאל דה רידר (עמית מצפה)
דניאל דה רידר בחימום של הפועל תל אביב (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

גוטמן מבין שהוא קיבל הזדמנות פז לצאת גדול, כאשר הפער מהירוקים לאחר הקיזוז הוא 3 נקודות בלבד. לא בטוח שתהיה לו הזדמנות נוספת להתמודד על התואר במשחק כזה, עם כ"כ הרבה משתנים שנוטים לטובתו ובראשם, כאמור, הקיזוז שהפך את המשחק לרלבנטי.

ורוצ´ינה ושכטר בחימום. החלוץ הישראלי מרגיש טוב (עמית מצפה)
ורוצ´ינה ושכטר בחימום. החלוץ הישראלי מרגיש טוב (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

המאמן האדום לא ייתן להזדמנות הזו לחמוק לו מהידיים. הוא יכול להיכנס לספרי ההסטוריה של הפועל ת"א עם תואר אליפות ואולי דאבל, ולשים את עצמו בשורה אחת עם דרור קשטן, שכזכור, הגיע מהפועל ת"א לנבחרת ישראל.

איתי שכטר בחימום. כבר 22 שערים יש לו העונה (עמית מצפה)
איתי שכטר בחימום. כבר 22 שערים יש לו העונה (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

גוטמן אמר הערב לשחקנים, באסיפה הטקטית האחרונה: "אתם יכולים לרשום את עצמכם בספרי ההסטוריה של הפועל ת"א. זה אפשרי". בצד הטקטי הדגיש המאמן: "תרוויחו את הכדור בחלק המגרש של חיפה. אני רוצה לחץ על הבלמים מימון וקינן. אם נרוויח שם את הכדור, אנחנו כבר ליד השער. אני רוצה גם לחץ על בוקולי וקולמה. לא רוצה שהכדורים ייכנסו לקישור ההתקפי, שכולל את קטן, רפאלוב וגולסה".

מהארן ללה בחימום של הפועל. יפתח בהרכב (עמית מצפה)
מהארן ללה בחימום של הפועל. יפתח בהרכב (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

ערן זהבי יסייע בסגירות של אגף שמאל יחד עם דדי בן דיין, דניאל דה רידר יעזור לדני בונדר בימין, כשמהראן ללה ואיתי שכטר קיבלו הוראות 'להתנפל כמו משוגעים' על הבלמים של חיפה. בהפועל ת"א אמרו: "אנחנו לא יודעים מה יקרה, אבל אנחנו חותמים שאת המשחק השחקנים שלנו יסיימו בקרית אליעזר עם בלוני חמצן אחרי 90 דקות. כל אחד ייתן גם את כל מה שאין לו".

אוהדי הפועל תל אביב מתארגנים ביציע (עמית מצפה)
אוהדי הפועל תל אביב מתארגנים ביציע (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

לא מן הנמנע שהחילוף ההתקפי הראשון שמכין גוטמן הוא דווקא עומרי קנדה, שיפתח על הספסל. אם גוטמן ירגיש שהוא צריך לשנות מומנטום, הוא יעדיף להכניס קודם כל את המגן התוקף, וכנראה רק אחר כך את החלוץ בויאן ורוצ'ינה, כל זאת תלוי בכושרו של מהראן ללה, שלא פתח בהרכב מזה חודש בשל פציעה.

אוהדי הפועל תל אביב ועוד שניים של חיפה, הערב (עמית מצפה)
אוהדי הפועל תל אביב ועוד שניים של חיפה, הערב (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

אחד השחקנים הבכירים בקבוצה אמר הבוקר: "האווירה טובה. אנחנו חייבים ניצחון או במקרה הגרוע תיקו כדי להישאר בתמונה. יש לחץ, אבל הוא חיובי. אנחנו כדורגלנים. העבודה שלנו היא לשחק במשחקים כאלה".

הרכב הפועל תל אביב: וינסנט אניימה, דני בונדר, וואליד באדיר, דגלאס דה סילבה, דדי בן דיין, אביחי ידין, ערן זהבי, דניאל דה רידר, גילי ורמוט, איתי שכטר ומהראן ללה.
        

אוהדי הפועל תל אביב עם צעיף חיפאי ברקע (עמית מצפה)
אוהדי הפועל תל אביב עם צעיף חיפאי ברקע (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE
אוהדי מכבי חיפה והפועל ת&
אוהדי חיפה והפועל בכניסה לאצטדיון (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE