שחקי מכבי פ"ת חוגגים בב"ש (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
שחקי מכבי פ"ת חוגגים בב"ש (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

כמה פעמים יוצא לכם להיות במשחק בו שתי הקבוצות יוצאות מאושרות ולא כל כך משנה מה התוצאה? הערב (ראשון) בב"ש היה משחק כזה כשהפועל ב"ש ומכבי פ"ת סיימו את חלקן בליגת העל העונה עם 1:4 שכלל גם שני אדומים ופרידה משוער.

המארחים פתחו את המשחק בידיעה שהבעלים שלהם, אלונה ברקת, הודיעה באופן רשמי שהיא נשארת לתמוך במועדון והיא שמחה על השינוי שחל אצל האוהדים. מבחינתן זה היה מספיק. מכבי פ"ת רשמה עוד ניצחון ליגה, סיימה את העונה במקום השמיני ומבחינתם זה גם היה מספיק.

שוערה הקרואטי של ב"ש, טברטקו קאלה, פתח בשער הקבוצה והוחלף בדקה ה-47 במה שהיה משחקו האחרון בקבוצה. דוד דוידי נכנס במקומו של השוער שקיבל שירי הלל והרבה קריאות של "תישאר תישאר".

דובב גבאי חגג עם השער הראשון בדקה ה-52 אחרי מחצית ראשונה בינונית. חמש דקות מאוחר יותר נדב כידר היה האיש הלא נכון במקום הלא הנכון ברגע הלא נכון ודחק את הכדור לשערו הוא כדי להכפיל את התוצאה.

צפו בתקציר הרביעייה של מכבי פתח תקווה

ברק בדש הוא החזיר את הקבוצה שלו למשחק כשצימק בדקה ה-61 אבל טל בן חיים, שנכנס בדקה ה-83 השלים צמד פרטי ומהיר במיוחד בדקות 86 ו-90 וסגר ענין במשחק.  

טברטקו קאלה. תחנה רביעית בישראל (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
קאלה מודה לקהל ונפרד ממנו (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

עוד לפני המשחק ערכה הבעלים של הקבוצה, אלונה ברקת, מסיבת עיתונאים בה הודיעה באופן רשמי כי היא נשארת בתפקיד ולא עוזבת. כזכור, ברקת ערכה לפני כחודשיים וחצי מסיבת עיתונאים בה היא הכריזה על עזיבתה בסוף העונה, זאת בעקבות התקרית בין המאמן לשעבר, גיא עזורי, לבין אוהדי הקבוצה, שניסו להורידו מהכביש.

ברקת חשה בזמנו פגועה והודיעה כי היא לא יכולה להמשיך בצורה הזו, אך מאז הופעלו לחצים רבים עליה להישאר בכל זאת. האוהדים השתדלו להעמיד מפגני תמיכה בבעלים, מה שריגש אותה מאוד.

ברקת (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
ברקת במסיבת העיתונאים בה הודיעה כי היא נשארת (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

ברקת פתחה את דבריה במסיבת העיתונאים ואמרה: "ערב טוב לכולם. תודה שבאתם. אני מניחה שזה היה קצת קל כי אתם גם נשארים למשחק שאחר כך. אתחיל בהחלטה שקיבלתי והיא להישאר בהפועל ב"ש. כשהגעתי ידעתי שזה ייקח זמן והאמנתי וקיוויתי שגם לקהל תהיה סבלנות. אני רוצה לבנות פה קהילה, משהו ערכי. לנצל את הכדורגל כדי להוביל לשינוי חברתי, משהו שמשפחות יוכלו להגיע אליו, שילדים יהיו גאים".

פרדי דוד מאמן מכבי פ"ת: "אני שמח שיכולנו לסיים בטעם מתוק את העונה הזאת שהחלה בעצלתיים. שהגעתי לקבוצה היא היתה מועמדת ודאית לירידה ובסיבוב השני גמרנו במקום הרביעי. הגענו לב"ש והבקענו 4 שערים וזה לא דבר שכל קבוצה עושה. היה חשוב לנו מאוד עבור ראשי המועדון שהשקיעו הרבה משאבים פיננסים ונפשיים, שנגמור עם טעם טוב בפה".

ויקו חדד וז´אן טלסניקוב. היתה קריסה מורלית ומנטלית (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
ויקו חדד וז´אן טלסניקוב. היתה קריסה מורלית ומנטלית (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

מאמן ב"ש ויקו חדד: "המשחק לא היה צריך להתפתח כמו שהוא התפתח. לצערנו היתה קריסה מוראלית ומנטאלית של כל הקבוצה אחרי הגול הראשון. בחצי השני כבר נגמר הכח לקישור שלנו והכדורים הגיעו מהר מדי לשחקני ההתקפה הצעירים והמטוסים שלהם".

בהתייחס להישארותה של אלונה ברקת אמר חדד: "אלונה זה הדבר הכי טוב שקרה למועדון הזה וכשהיא הודיעה שהיא נשארת כולנו שמחנו רצינו לסיים במקום ה-8 אבל לצערי זה לא יצא. יכולנו גם היום להיות בסיטאוציה אחרת בפלייאוף התחתון אבל למזלנו אנחנו לא שם".

אוהדי הפועל ב&"ש. הגיעו לתמוך בקבוצה שלהם (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי הפועל ב&"ש. הגיעו לתמוך בקבוצה שלהם (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

מחצית ראשונה


ברוך כהן שכבש את שער הניצחון במשחק הראשון של ב"ש לפני 60 שנה עלה לדשא ולחץ את ידי השחקנים. לאחר מכן, שרק רועי ריינשרייבר את שריקת הפתיחה למשחק.

כבר בדקה הראשונה למשחק היה קרוב מליקסון לכבוש כשניסה להרים את הכדור לרחבה אבל הבעיטה שלו כמעט והפתיעה את השוער האורח שהיה עירני. בדקה ה-11 שוב היתה ידו של יבריץ' על העליונה כשעצר נגיחה טובה של מוריירה.

רביבו מרים כדור לתוך הרחבה מול קובי גנון (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
רביבו מרים כדור לתוך הרחבה מול קובי גנון (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-16 הגיע עומר דמארי להזדמנות טובה אבל קאלה היה במקום. גם בדקה ה-30 שוב דמארי ניסה לבחון את קאלה אך במקרה הזה קאלה ניצח והציל.

שלוש דקות לסיום המחצית הראשונה שוב היה זה עומר דמארי עם הניסיון אלא שהפעם הוא הרים לראשו של דני פרדה שנגח ליד הקורה.

מחצית שניה


שתי דקות בתוך המחצית השניה החליט ויקו חדד להחליף את השוער טברטקו קאלה שנפרד מהקבוצה. דוד דוידי עלה במקומו וקהל אוהדי הקבוצה בירך את השוער ושר לו שירי הלל.

קאלה מוחלף על ידי דור דוידי ונפרד בב&"ש (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
קאלה מוחלף על ידי דור דוידי ונפרד בב&"ש (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

דקה 52 - 0:1 למכבי פ"ת - דובב גבאי קיבל כדור ארוך שעבר את כל ההגנה של ב"ש והותיר את החלוץ האורח לבדו מול דוידי שרק נכנס. גבאי לא התבלבל והעלה את פ"ת ליתרון ראשון.

שחקי מכבי פ&"ת חוגגים בב&"ש (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
שחקי מכבי פ&"ת חוגגים בב&"ש (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

דקה 57 - 0:2 למכבי פ"ת - עומר דמארי קיבל את הכדור באגף הימני, עבר את דור דוידי והעביר כדור רוחב לרחבה. לרוע מזלו של נדב כידר הכדור פגע בו ונכנס לשער הלא נכון מבחינתו.

דקה 61 - 2:1 - הפועל ב"ש מצליחה לצמק מפצצה של ברק בדש שבעט מ-25 מטרים כדור שנעצר רק בחיבורי הקורות של יבריץ'. היה זה השער הראשון העונה שכבשה ב"ש לשער של פ"ת.

בדש חוגג עם הקהל שהגיע לב&"ש את השער המצמק (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
בדש חוגג עם הקהל שהגיע לב&"ש את השער המצמק (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-65 נותרה הפועל ב"ש בעשרה שחקנים אחרי שג'יימס ביסו הכשיל מאחור את דני פרדה. לביסו כבר היה כרטיס צהוב ולרועי ריינשרייבר לא נותרה ברירה והוא שלח את ביסו למקלחת מוקדמת.

בדקה ה-78 נכנס למשחק עומאר גרא במקומו של עומר דמארי אבל הוא הספיק לשחק פחות מ-120 שניות כי הוא ביצע עבירה מכוערת וראה את הכרטיס האדום.

רועי ריינשרייבר שולח את עומאר גרא (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
רועי ריינשרייבר שולח את עומאר גרא לחדר ההלבשה מוקדם מהצפוי (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

דקה 86 - 1:3 למכבי פ"ת - האורחים משלימים את הניצחון עם שער של טל בן חיים שנכנס למגרש רק שלוש דקות קודם לכן. נדב כידר שבר את מתכונת הנבדל וטל בן חיים ניצל את זה עד תום. הוא עבר את דוידי ומזוית קשה בעט פנימה. 

טל בן חיים חוגג שער אחרי שלוש דקות מהרגע שנכנס (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
טל בן חיים חוגג שער אחרי שלוש דקות מהרגע שנכנס (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

דקה 90 - 1:4 למכבי פ"ת - רגע לפני השריקה האחרונה לעונת 2009/10 הצליח טל בן חיים להשלים ערב נפלא שכלל שבע דקות ושני שערים. החלוץ קיבל כדור מדן רומן ושם את הכדור הרביעי ברשת של דוידי.

הכובש והמבשל: בן חיים ודן רומן חוגגים (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
הכובש והמבשל: בן חיים ודן רומן חוגגים (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

הפועל באר שבע:: טברטקו קאלה (47 דור דוידי), נדב כידר, דנילו מוריירה, ראיין אדלי, שמעון הרוש, אייל שן, ג'יימס ביסו, דוד רביבו (52 גיל בלומשטיין), מאור מליקסון, סיראז' נאסר (חגי יצחק 68) ברק בדש. 

מכבי פתח תקווה: דרגוסלב יבריץ', אורי אוזן, מוראד מגמאדוב, אבי יחיאל, קובי גנון, סבסטיאן סנסוני, מרואן קבהא, דני פרדה (90 יוני תורג'מן), דן רומן, דובב גבאי (83 טל בן חיים) ועומר דמארי (עומאר גרא 78).