מכבי פ"ת אמנם ניצחה הערב (שבת) 3:4 את בני סכנין בדוחא, ועשתה צעד משמעותי בדרך להבטחת מקומה בפלייאוף האמצעי ואפילו לאיים על הפלייאוף העליון. ואולם, החוויה שחוו אנשי ושחקני המועדון באצטדיון בסכנין הסתיימה בטונים צורמים.

אנשי פ"ת טוענים כי האווירה באצטדיון בסכנין היתה "אווירת טרור", וכי לאורך כל המשחק הם 'זכו' לשלל קללות, יריקות ואף איומים באלימות גופנית מצד אוהדי בני סכנין, עד כדי כך שאנשי הקבוצה שישבו ביציע הכבוד נאלצו לעבור אל יציע אוהדי מכבי פ"ת על-מנת להימנע מאי הנעימות.

זאת ועוד, ע"פ אנשי פ"ת, ניסו אוהדים של הקבוצה המארחת למנוע בכוח את קיום הראיונות לאחר המשחק, בעוד שהמשטרה עמדה מנגד ולא עשתה דבר בנושא.

דובר מכבי פ"ת, לירן זילברמן, מסר בתגובה: "בושה וחרפה שבישראל בשנת 2010 המשטרה לא דואגת לקבוצות כדורגל שבאות לאירוע ספורט. מדובר באירוע שאמור להיות חוויה תרבותית, אך האווירה במשחק, וכל מה שקרה לאחר מכן, רחוקים מאוד מלהיות חוויה ספורטיבית ותרבותית".

סכנין-פ&"ת (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
"אווירת טרור" בדוחא, לטענת אנשי פ"ת (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

דובר בני סכנין , מנדיר חלאיילה, הוציא הודעה בשם הקבוצה: “ברוב המפגשים של סכנין מול מכבי פ"ת מגיע השופט שי שטרית, ובכולם השיפוט שלו נוטה לטובתם. מן הראוי להפסיק את הקרקס הזה”.

מנהל הקבוצה ג'מאל גנאיים: “השופט שי שטרית הוציא אותנו מדעתנו בגלל ההחלטות השגויות שלו תוך כדי המשחק. כולם ראו שבגול הראשון היתה עבירה על טל חן והוא לא שרק. אחר כך, בגול השני, שחקן פ"ת גנב 30 מטרים ממקום הוצאת החוץ והשופט התעלם מזה וחטפנו גול שני".

שטרית יורד בליווי משטרתי מדוחא (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
סכנין-פ&"ת (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

"אנו מגנים כל אלימות, אבל פשוט מאוד הקהל הוציא את זעמו בקללות לעבר הלוזונים שישבו ביציע הכבוד, וראינו מן הראוי להעביר אותם ליציע הצפוני המרוחק מהקהל של סכנין".

בפ"ת התייחסו לטענות סכנין כלפי השיפוט של שי שטרית במשחקי הקבוצה: "אנחנו מציעים לאנשים בסכנין לבדוק את עצמם לפני שהם מכפישים. בסיבוב הקודם במשחק מולם שפט שי שטרית, וסכנין ניצחה, אך אז היא לא התלוננה על השיפוט".

לוזון. כבר לא יכול להיכנס לאצטדיונים (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
סכנין-פ&"ת (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

אמל חליל מפקד משטרת משגב שאיבטחה את המשחק: "לא היה שום דבר חריג. מבחינת המשטרה האירוע עבר בשלום ואנשי המשטרה ליוו את אוטובוס הקבוצה עד היציאה מסכנין"

דוד: "משחק מטורף", בלבול: "אנו באים בטענות רק לעצמנו"
מאמן הקבוצה המנצחת, פרדי דוד, היה מרוצה מהיכולת ההתקפית של קבוצתו: “זה היה משחק מטורף. כל מי שהיה במגרש נהנה משבעה שערים, שלא כל יום כובשים. סכנין ידועה כקבוצה שלא מרבה לספוג שערים והיום כבשנו ארבעה שערים מולה ועל זה כל הכבוד לשחקנים שלי. אני לא נכנס לעניין של השיפוט, אנו מסתכלים קדימה למשחק הבא".

פרדי דוד. הגיע לראש של הצעירים (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
סכנין-פ&"ת (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

לעומתו, הביע מאמן הקבוצה המפסידה, מרקו בלבול, תחושת פספוס מובנת מאליה: “אנו צריכים לבוא בטענות רק לעצמנו ולא לאף אחד אחר. כשאתה מוביל 0:1 ומגיע לארבעה- חמישה מצבים של 100 אחוז הבקעה ולא כובש, ונותן ליריב לחזור משום מקום למשחק, אז אי אפשר לבוא בטענות לאף אחד. המשחק הזה היה תלוי בנו ואנחנו פספסנו את ההזדמנות הזו”.

כובש השער הראשון לפ"ת, עומר דמארי: “זה היה ניצחון קשה במגרש קשה. אני שמח שלקחנו 3 נקודות, ושמח עוד יותר שחזרנו מפיגור בהתחלה. גילינו אופי ונחישות ואנו שמחים מאוד".

סכנין-פ&"ת (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
סכנין-פ&"ת (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE