תמוז. מה יהיה סוף הסאגה? (צילום: אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
תמוז. מה יהיה סוף הסאגה? (צילום: אלן שיבר) | צילום: ספורט 5
סיפור האירוע בטדי, בו טוטו תמוז הורחק לאחר שהתגרה בקהל של בית"ר ירושלים, קיבל בימים האחרונים תפנית מתפיעה. כזכור, בראשון האחרון מצלמות ערוץ 1 חשפו תמונות חדשות, בהן נראה כי חפץ נזרק לעברם של חלוץ הפועל תל אביב ואפולה אדל, בדרכם למגרש. למרות הכל, בבירה נשמו לרווחה היום (שלישי) כשהתברר כי הסעיף בו יואשמו יהיה התנהגות בלתי ספורטיבית. המשמעות: בגלל שבסעיף זה בית"ר לא סוחבת עונש ע"ת, היא לא תספוג עונש אירוח ללא קהל בשל האירועים. 
 

תובע ההתאחדות לכדורגל, שלום אבן עזרא, שלח הבוקר (שלישי) מכתב תשובה למועדון ממתחם חודורוב, שדרש ממנו להעמיד את בית"ר לדין באשמה של גזענות, לאחר שלטענתם שנזרקה בננה לעברם של שני השחקנים.

עם זאת, אבן עזרא לא מיהר לקבל את עמדת הפועל. "לא אני, ולא אף אחד לטעמי, יכולים להוכיח שמדובר בבננה", כתב התובע. "על כן, אי אפשר להאשים את בית"ר ירושלים בעבירה של גזענות". עוד טען אבן עזרא במכתב כי טרם החליט אם להעמיד את בית"ר לדין, ואם יעשה זאת סעיף האישום יהיה "התפרעות אוהדים".

גורמים משפטיים נוספים בהתאחדות חיזקו את ידיו של התובע וטענו כי לא ניתן לזהות התנהגות גזענית בהשלכת החפץ. כזכור, נגד בית"ר עומד עונש על תנאי של שני משחקי בית ללא קהל בעבירה של התפרעות אוהדים, אך לאחר החהלטה, הוסר החשש שעונש כזה יביא להפסד המוערך בכמיליון שקלים בקופת המועדון.

כזכור, הסערה החלה עם הרחקתו של תמוז שהתגרה בקהל הירושלמי והורחק. לטענתו, סיפר החלוץ כי הקהל השמיע הערות גזעניות לעברו ואף זרק עליו בננה, כפי שצולם לכאורה באותו סרטון של הערוץ הראשון. לאחר מכן, שתי הקבוצות נכנסו למלחמה של הכפשות הדדיות, כאשר איציק קורנפיין אמר כי תמוז הוא "פרובוקטור" ואילו האדומים מצידם טענו שהתנהגות הקהל הירושלמי הייתה נגועה בגזענות. בנוסף, בית"ר ממשיכה בחיפוש אחר האוהד שזרק את החפץ לעבר תמוז, ואם ייתפס הוא ייתבע.