מאור בוזגלו באימון (צילום: אור שפונדר, מערכת ONE)
בוזגלו. המציל הרשמי של הצהובים | צילום: אור שפונדר, מערכת ONE

מכבי ת"א גברה הערב (שלישי) 0:1 על הכח עמידר ר"ג, במחזור השישי בגביע הטוטו ועלתה לרבע הגמר במפעל.

מאור בוזגלו שעלה לכר הדשא בדקה ה-63, כבש לאחר 6 דקות. הקשר קיבל כדור גובה מאבי יחיאל, השתלט נהדר ומול אברבנל לא התבלבל וקבע את תוצאת המשחק.

ברק בדש יכול היה להשוות בדקה ה-85 מהנקודה הלבנה, אבל גיא סולומון הימר נכון והדף מצוין את הבעיטה.

מלבד לשער של בוזגלו, המשחק היה משעמם למדי, לא הניב כמעט אירועים משמעותיים וגם 700 הצופים שהטריחו את עצמם לבלומפילד, לא נהנו מכדורגל איכותי.

ג'ונתן אסוס שקיבל את הצ'אנס מאבי נמני, לא הרשים, כמו גם איגור טומאסיץ' שלא עמד בפני אתגרים מיוחדים לנוכח האנמיות של התקפת הכח. למרות ההפסד, החבורה של דהאן לא איבדה את הסיכוי לעלות לשלב הבא, ותמתין להשלמת המחזור.

מחצית ראשונה
המשחק נפתח לעיני כ-200 צופים בלבד, זאת בגלל שאוהדי מכבי העדיפו את המשחק של המקבילה ממועדון הכדורעף. בדקה ה-4 דידי אונגר קיבל את הכדור עם הגב לשער והכין לאלן בנדר, האחרון המשיך מהאוויר - גיא סולומון הדף לקרן בקצות האצבעות.

שתי דקות לאחר מכן דור מלול השתלט על כדור גובה שהגיע למרכז הרחבה, אך במקום להמשיך מהאוויר, בחר להעביר לרגל שמאל, הניסיון הורחק ע"י הגנת הכח. הצהובים השתלטו על מרכז השדה, הכח נסוגה לאחור.

בדקה ה-14, מלחמה באגף שמאל של אורי ביטון, הובילה לחטיפה של קמאנאן. הצרפתי הגביה מצוין, יניב עזרן ניסה את כוחו בנגיחה שחלפה רחוק מהמסגרת. שתי דקות חלפו והכח יצאה להתקפה, טוקורה שיחרר בעיטה שלא סיכנה את סולומון.

_OBJ

דקה 26, הזדמנות נוספת להכח. ג'אמה ניצל איבוד כדור בהגנת מכבי לבעיטה מ-22 מ', הכדור חלף בסמוך לקורה של סולומון. המשחק הפך למשעמם למדי, שתי הקבוצות הציגו יכולת נרפית, ורק בעיטה לא מסוכנת של טומאסיץ' הפיגה את השיממון.

מחצית שניה
חלקו השני של המשחק לא הביא עימו בשורה מיוחדת, לפחות לא בפתיחתו. מוזר לראות את השחקנים שמקבלים את ההזדמנות להוכיח את עצמם, לא מפגינים משחק הקרבה ומלחמה על המגרש.

בדקה ה-65 ניסיון של מכבי. ג'ונתן אסוס פרץ משמאל והעביר כדור רוחב למאיוקה שעלה מהנוער לקבלת ניסיון בשורות הבוגרים. ג'אמה ניקה ביסודיות, פיהוקים בבלומפילד.

דקה 69 - 0:1 למכבי ת"א. 6 דקות לאחר שעלה על כר הדשא, קיבל מאור בוזגלו כדור ארוך מיחיאל, הגנת הכח חלמה, ובוזגלו לא התרגש מול אברבנל והעלה את הצהובים ליתרון.

9 דקות לסיום, הזדמנות נהדרת לעמנואל מאיוקה שקיבל כדור על מפתן הרחבה, הסתובב ובעט - הכדור לא מצא את המסגרת.

דקה 84 - ברק בדש החמיץ פנדל. הקוון הסב את תשומת ליבו של מאיר לוי לנגיעת יד של מושיקו מישאלוף ברחבה, ברק בדש ניגש לביצוע הבעיטה - גיא סולומון הדף נהדר.

מכבי ת"א: גיא סולומון, דור מלול, איגור טומאסיץ', אבי יחיאל, תום מנשרוב (70, שרן ייני), ג'ונתן אסוס, דן רומן (46, מושיקו מישאלוף), רודי חדד, אורי ביטון (46, עמנואל מאיוקה), יניב עזרן (63, מאור בוזגלו) ויאניק קמאנאן.

הכח עמידר ר"ג: ניל אברבנל, איתן טיבי (70, עידן וייצמן), אביב חדד, בני חדד, חיים פנטרומולי (66, ישראל ראש), קאן ג'אמה, עומר רפס, מייקל טוקורה, דידי אונגר, אמיר אבו ערר (46, ברק בדש) ואלן בנדר (46, קרלוס סבליוס).