נועלת הטבלה, הפועל רעננה, השיגה הערב (שבת) את הניצחון הגדול ביותר שלה, לפחות מבחינת הפרש שערים, בליגת העל, מאז ומעולם. 0:4 היא הביסה את היריבה לתחתית, הפועל עכו, כשאירחה אותה באיצטדיון לויטה.

לא ברור מהיכן זה הגיע. מעולם לא הבקיעה רעננה 4 שערים במשחק אחד בליגת העל. אבל הפעם היא התפוצצה, ועכו השתנקה לחלוטין. סטיבן כהן הינדס מהקישור, ואבי כנפו, המצטיין במגרש, הוביל את ההתקפה אל מול ההגנה הנרפית, החלשה, האיטית והכבדה של עכו.

כבר מהפתיחה ברורים היו יחסי הכוחות, ובדקה ה-18 הם הניבו שער יתרון של כנפו. החלוץ הצעיר בישל, 18 דקות לאחר מכן, לאבי סופר, ודקה לסיום המחצית הזין את השער העצמי של איציק כהן.

במחצית השניה ניסתה עכו לחזור למשחק. הוכנבוים ביצע שלושה חילופים התקפיים, ורעננה, שאינה מורגלת להוביל, ובוודאי שלא בהפרש של שלושה שערים, ירדה לבונקר.

אבל הלחץ שהפעילה עליה עכו לא נשא פרי. ההיפך. בדקה ה-80 ניצל דודו ביטון טעות קשה של איציק כהן, שתפס יום חלש להחריד, כדי לחתום את הניצחון ולהפכו לתבוסה קשה עבור עכו.

שחקני רעננה חוגגים. צמח מאמין בהם (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
הרעננים ששים. הניצחון הגדול ביותר (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

שני פרטים נוספים שראוי להתעכב עליהם. ראשית, באיצטדיון נכח סקאוט של קבוצת פנאתינאיקוס היוונית, שבא לעקוב אחרי שחקנים צעירים משתי הקבוצות. קודם לכן הוא הגיע לצפות במשחק הנוער של בית"ר י-ם נגד הפועל כפ"ס. ביום ד' הוא צפוי לעקוב אחרי שחקנים צעירים בחצאי גמר גביע המדינה לנוער.

שנית, 350 צופים הגיעו לצפות במשחק הזה, משחק בליגת העל, משחק בעל השלכות משמעותיות על העונה של שתי הקבוצות. ולראייה:

יציעים (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
יציעים (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

צמח: "אם היו אומרים לי  שייגמר 0:1 לא הייתי מתאכזב"
מאמן רעננה המאושר אך המאופק, צביקה צמח, אמר בסיום המשחק: "למרות הנצחון היום אנחנו עדיין חייבים לנצח עוד שני משחקים. גם אם היו אומרים לי לפני המשחק שיגמר 0:1 לא הייתי מתאכזב. לא הופתעתי מהיכולת שלנו היום. אני מאמין שנישאר בליגה. השחקנים היום לקחו אחריות על עצמם וכל הקרדיט מגיע להם. התוצאה היום מקפחת אותנו, אני גאה בחברים שהציגו יכולת גבוהה."

צביקה צמח. (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
צביקה צמח (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

ירון הוכנבוים: "לא חושב שהתפרקנו היום"

מאמן הפועל עכו, ירון הוכנבוים, נשמע כמי שאינו מבין את פשר התבוסה: "כרגע זה קצת מוקדם להסיק מסקנות, למה נראנו ככה היום. היום שילמנו על כל טעות שעשינו בהגנה. בעקבות הטעויות שעשינו התוצאה היא בהתאם. אמרתי לשחקנים במחצית שהם חייבים להשתפר, חייבים לשחק טוב יותר במשחק ההתקפה כדי להגיע למצבים. לצערי זה לא הצליח כי לא הגענו להרבה מצבים".

"אני לא חושב שהתפרקנו היום כי להתפרק זה לחטוף עוד ועוד ועוד. החצי השני שלנו היום היה טוב. שאול סמדג'ה היה מצויין ועשה עבודה נהדרת בשבילם. השער רביעי שלהם הגיע אחרי טעות שלנו. היכולת שלנו הייתה על הפנים וזה קרה אחרי שבשבוע שעבר נתנו משחק גדול, אנחנו נחזור לאימונים ונעבוד קשה מאוד כדי שבשבוע הבא נחזור לנצח. כל משחק הוא לגופו וכדי להישאר בליגה נצטרך להיראות יותר טוב ממה שנראינו היום."

הוכנבוים (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
הוכנבוים (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

מחצית ראשונה
אלי חכמון פתח את המשחק לעיני 350 צופים. הפתיחה הייתה שייכת לרעננה. בדקה ה-7 התנהל סטיבן כהן עם הכדור בלא הפרעה ושחרר בעיטה מ-20 מטרים סמוך לעמוד.  בדקה ה-11 הכניס בניוסיס מסירת עומק לדודו ביטון, שהתבלבל מול גורש ונבלם רגע לפני הבעיטה לשער.

סטיבן כהן (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
סטיבן כהן (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

דקה 18 - רעננה עולה ל-0:1.  כהן שחרר בעטה חזקה מ20 מטרים , גורש הדף למרכז הרחבה וכנפו על על הריב' בעט שטוח מול השער החשוף והעלה את קבוצתו ליתרון היקר. מיד אחרי השער ספג כנפו כרטיס צהוב על שמחה מופרזת.

בדקה ה-33 הצליחה עכו להגיע סוף-סוף להזדמנות, כאשר רועי דיין בעט מ-20 מטרים בעיטה חזקה, אך סמדג'ה קלט את הכדור היטב.

אבי סופר כובש (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
אבי סופר כובש (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

דקה 36 - רעננה עולה ל-0:2.  כדור חופשי של אבי כנפו מצא את ראשו של אבי סופר הלא מכוסה, וזה נגח מתוך תיבת החמש לרשת של גורש.

אבי סופר חוגג. כבש בניצחון רמת השרון (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
אבי סופר (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

דקה 44 - 0:3 לרעננה!! אבי כנפו התנהל עם הכדור באגף ימין והגביה לרחבה. איציק כהן ניסה להרחיק, אך הכדור חדר לשערו הוא, שער עצמי, רעננה חוגגת, עכו מתרסקת.

שחקני הפועל רעננה. המאמן דווקא מתנגד לשיטה (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
רעננה חוגגת (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

מחצית שניה
המחצית השניה נפתחה כשאבי אלפסי יצא בעכו, ובמקומו נכנס אושרי גיטא. בדקה ה-52 יצא אבי כנפו למתפרצת, הקפיץ באלגנטיות מעל גורש וכבר ראה את השער השני, אך בניוסיס הגיע אל הכדור ונגח מ-5 מטרים למשקוף. החמצה גדולה.

רעננה עכו (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
רעננה עכו (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-63 מצאה קרן של סימנטוב את ברקאי, שנגח מ-7 מטרים טוב אך סמדג'ה הדף לקרן. עכו המשיכה ללחוץ, ורעננה ירדה לבונקר.

דקה 80 - 0:4 לרעננה!! טעות של איציק כהן בהגנה אפשרה לדודו ביטון לעוט על הכדור התועה, להתקדם לכיוון השער, ומול גורש לגלגל לפינה הימנית את הרביעי של רעננה.

הפועל רעננה: שאול סמדג'ה, רועי לוי, איתי טואף, אבי סופר, ארמנוס זלמקיאס, עמרי עטיה, תמיר פור, אבי כנפו (גיל קופר, 55'), סטיבן כהן (דוס סנטוס, 83'), דודו ביטון (שניר שוקר, 81') וריקארדס בניוסיס.

הפועל עכו: דודו גורש, רון בן נחום, איציק כהן, גבע ברקאי, דודי פדלון, בן בנימין, ליעד אלמליח (שחר סימנטוב, 53'), אבי אלפסי (אושרי גיטא, 46'), איברהים עבדול ראזק, רועי דיין (עומרי אלמקייס, 63') ואובודו אוקוצ'ה.