זוגבו (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
זוגבו בשבת. בכל זאת עשוי לשחק (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

בזמן שרוב קבוצות ליגת העל עסקו בימים האחרונים במשחקי שמינית גמר גביע המדינה, למכבי נתניה, שהודחה מן המפעל בסיבוב הקודם, היה שבוע פנוי כדי להתכונן למשחק הליגה הביתי בשבת מול בני סכנין.

הקבוצה של ראובן עטר תגיע למשחק ללא שני שחקני מפתח משמעותיים, בדמותם של רביד גזל הפצוע ופיראס מוגרבי המוצהב. מי שמצבו עדיין לא ברור הוא שוער הקבוצה, אריסטד זוגבו. זוגבו, שסובל מקרע במיניסקוס, ממתין לתאריך לניתוח ולא נטל חלק באימונים מתחילת השבוע.

להפתעת כולם, זוגבו עלה באמצע האימון היום (רביעי) לאחר שעבר טיפולים עם הצוות הרפואי וערך אימון קל יחד עם מאמן השוערים, עופר בסון. כרגע לא ידוע האם השוער מחוף השנהב יעלה בהרכב בשבת.

זוגבו אמר ל-ONE: "הברך מאוד כואבת לי. אני ממתין שייקבע לי תאריך לניתוח. יש סיכוי שאשחק בשבת". אם זוגבו לא ישחק, המועמדים להחליפו הם דניאל ליפשיץ' וטארק נאטור.

"בתקופה האחרונה היו לנו שני הפסדים רצופים, ניצחון גדול על אחי נצרת ותיקו מול מכבי תל אביב, שאם היית שואל לפני כן, כולם היו קונים אותו", אמר קפטן הקבוצה, אלמוג כהן והוסיף, "יצאנו מאוכזבים מבלומפילד, אבל אנחנו לוקחים מהמשחק את זה שקיבלנו שער בדקה הראשונה, הצלחנו להתאושש ויצאנו בסיום כמו גברים. בשבועות קודמים היינו מתפרקים והשבוע הצלחנו לחזור ולצאת מהמשחק עם נקודה חשובה כי הקבוצות שבמאבק איתנו הפסידו".

על חוסר היציבות של הקבוצה אמר הקפטן: "אי אפשר להסביר את חוסר היציבות שלנו. זה הכדורגל. כמו שכבשנו שער בדקה ה-90 בבלומפילד ככה גם קיבלנו אחד".

כהן, שיעבור בקיץ הקרוב לנירנברג מהבונדסליגה, סיפר על התקופה הטובה שעוברת עליו מבחינה אישית: "מאז שחתמתי בנירנברג, אני חושב שיש לי קצת יותר מזל. הכדורים שלי מגיעים ליעד, אם זה במסירות ואם זה בשערים. כנראה הקב"ה איתי ואין מאושר ממני. מתחילים לעבוד על המעבר לגרמניה ומתחילים גם הפרפרים בבטן, העסקה שם סגורה, אבל אני באמת כרגע מתרכז ונותן את כל כולי למכבי נתניה וכשנסיים את העונה, אתפנה להתעסק בכל הקשור לנירנברג".

אלמוג כהן חוגג (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
אלמוג כהן חוגג (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

לקראת המשחק בשבת אמר הקשר: "סכנין תבוא במומנטום מצויין אחרי מכבי חיפה. אנחנו נקווה לבוא רעבים ולתקוף כמו בשני משחקי הבית האחרונים שלנו ונקווה להקשות על סכנין כמו שאנחנו מקשים על כל קבוצה להוציא נקודות מהקופסא".