הרבה זמן לא נרשמה שמחה כל כך גדולה בחדר ההלבשה של בית"ר ירושלים כמו זו שהייתה אמש (שבת) לאחר הניצחון 1:3 על מכבי נתניה. יכול להיות שהניצחון מסמל את היציאה לדרך חדשה, כשבקבוצה ציינו את העובדה שהם חזרו לפלייאוף העליון, והמטרה היא להישאר שם עד לסיום הסיבוב השני.

"בסה"כ מדובר במשחק אחד ויש לנו עוד דרך ארוכה, אמר ל-ONE המאמן הטרי דוד אמסלם, על הניצחון הראשון שלו כמאמן בית"ר, "ניצחנו וזה היה חשוב. אנחנו רוצים להיות בפלייאוף העליון, ההמשכיות חשובה והמוטיבציה שהשחקנים נתנו מול נתניה צריכה לבוא לידי ביטוי גם במשחקים הבאים".

"השחקנים באו עם רצון לתת את הנשמה במגרש וזה הכי חשוב ומבחינתי זה אומר הכל", אמר.

"זו הרגשה טובה לעמוד על הקווים בטדי כמאמן ראשי של בית"ר. הייתה קצת התרגשות בהתחלה, מבחינתי כאילו עליתי לבוגרים, ואני שמח שעברתי את זה בהצלחה בפעם הראשונה".

אמסלם ניתח את משחק הבכורה שלו מבחינה מקצועית: "אני חושב שאחרי הרבה זמן כבשנו ראשונים ולא היינו צריכים לרדוף אחרי היריב, זה הרבה יותר קל, השחקנים מקבלים יותר ביטחון וכמובן גם הקהל".

על העובדה שברק יצחקי לא זומן לנבחרת לקראת המשחק מול רומניה אמר אמסלם: "יש מאמן נבחרת, תשאל אותו, אני אישית לא צריך להתעסק עם זה. אני חושב שברק יצחקי שחקן מצויין, וראיתם אתמול הוכחה לכך, אני בטוח שהוא יגיע לנבחרת במהרה".

אמסלם התייחס לשאלה האם כדאי לשמור את אבירם ברוכיאן לגביע, ולוותר עליו בליגה, מכיוון שהוא עדיין מתקשה לשחק בשל הפציעה בברך: "ברוכיאן עשה מאמץ גדול כדי לחזור, הוא היה לפני ניתוח, ואני אישית ביקשתי ממנו שימשוך עוד חודש. יש משמעות חשובה למיקום שלנו בליגה, אני מאוד שמח שהוא שמע לי והחליט להמשיך לשחק. ידענו לפני המשחק שהוא יתחלף לקראת הסוף, הוא עשה עבודה טובה מאוד".

דוד אמסלם על הקווים. מרוצה מהספתח (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
דוד אמסלם על הקווים. מרוצה מהספתח (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

על האוהדים שלא מגיעים למשחקים בהמוניהם כמו בעונות קודמות אמר המאמן: "קודם כל טדי אמור להיות מבצר, אם אנחנו לא לוקחים נקודות בחוץ אנחנו צריכים לשמור על הבית ולהגיע לפלייאוף, זה מה שחשוב לנו כרגע".

בבית"ר הביעו פליאה על כך שיצחקי לא זומן למשחק הנבחרת ושחקנים אחרים כמו עומר גולן, שבקושי משחק בליגה הבלגית, זומן. "האם היה צריך לחכות לשלושער של יצחקי כדי לזמן אותו? הוא שחקן מצויין ונמצא בכושר טוב. הוא כבש במשחקים האחרונים של בית"ר בליגה, וגם במשחק הגביע לפני שלושה שבועות. צריך היה לזמן אותו". פסקו בקבוצה.

ברוכיאן מדלג (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
ברוכיאן מדלג (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

שלושה שחקנים סיימו את המשחק עם פציעות או כאבים: טוטו תמוז עם כאבים בגב מהם הוא סבל עוד טרם המשחק, עידן ורד עם כאבים בכתף וברוכיאן עם כאבים בפציעה החוזרת בברך. כל השלושה יעברו טיפולים ובבית"ר מאמינים שהם יהיו כשירים למשחק הליגה הבא.

בבית"ר ממשיכים להיערך לעונה הבאה מבלי להסתמך על כך שהקבוצה תירכש בקיץ הקרוב וליו"ר איציק קורנפיין יש תוכנית מגירה גם למקרה שבו הקבוצה לא תמצא רוכש שייקח אותה. ע"פ התוכנית תיאלץ בית"ר למכור מספר שחקנים בכירים ותקציב הקבוצה יצומצם ויסתמך על הכנסות מהטוטו, הטלוויזיה, מכירת כרטיסים ומנויים, מאימוץ ע"י ספונסרים ותרומות.

יצחקי חוגג (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
יצחקי חוגג (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE