בן שמעון ושירצקי. הבעלים התפוצץ (ניר בוקסנבאום) (צילום: ספורט 5)
בן שמעון ושירצקי. הבעלים התפוצץ (ניר בוקסנבאום) | צילום: ספורט 5

דווקא בסיומה של עונה היסטורית מבחינת הפועל קרית שמונה, במועדון מהצפון מסרבים לשים בצד את הקרע בין הבעלים איזי שירצקי למאמן העוזב רן בן שמעון. הערב (שני) התראיין שירצקי לתוכנית הספורט של רדיו 103 FM ולפחות מבחינתו הדברים עדייו צורבים. הבעלים ירה לכל הכיוונים האשמות כלפי מאמנו לשעבר, כאלו שבהחלט לא שומעים בכל יום.

"אני לא מדבר עם רן. יש דברים שעוברים כל גבול וזהו זה", סיפר שירצקי, "הוא צילצל אלי לחו"ל שהוא נסע להשתלמות אצל ארסן ונגר ואמרתי לו שהוא לא נוסע ושיעשה זאת רק יום אחר כך כי יש מסיבה של הקבוצה. אני חוזר לארץ והוא איננו".

שירצקי המשיך ותיאר: "אני לא מדבר איתו כי אחרי הרבה דברים שהיו וגם מה שקרה בשבוע שעבר רן צלצל אלי שהוא רוצה את מענק האליפות שמגיע לו רק בספטמבר. למרות הכול אמרתי לו בסדר. נפגשתי איתו בכפר בלום ואמרתי לו שיתחייב שלא יקח אף שחקן. הוא בכה לי והתחייב ואמרתי לו שאני לא מאמין לו. אמרתי לו שיבוא למחרת ואולי ייקח את הכסף 4 חודשים לפני הזמן. לאחר מכן אמרתי לו שיחתום לי על הסכם שהוא מתחייב לא לקחת שחקנים ואז הוא אמר שהוא לא מוכן להתחייב".

"לאחר מכן גם ישבתי עם הפסיכולוג שלנו לסגור לעונה הבאה והוא אמר לי שהוא לא יסגור כי הוא הולך עם רן", הוסיף שירצקי, "הוא אמר לי שהוא הולך עם רן והכול מוכן למעבר למכבי תל אביב. אני טוען שרן סגור שם יותר מחודשיים והוא נשבע לי שהוא לא סגור". בהמשך תקף הבעלים קשות את האמינות של מאמנו והוסיף: "כשרן אומר לי 10 מילים הוא ייצא גדול אם יגיד מילה אחת אמת. אני לא מאמין לו. הקלטתי את כל השיחות האחרונות שלי איתו כי למדתי עם מי יש לי עסק. אשלם לו את מענק האליפות רק בספטמבר ולא עכשיו. ברור שאשלם לו בסוף, אבל הוא לא דובר אמת בהרבה מאוד מקרים ויש הוכחות".

בן שמעון. גם האליפות לא הרגיעה את הרוחות (אלן שיבר)  (צילום: ספורט 5)
בן שמעון. גם האליפות לא הרגיעה את הרוחות (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

שירצקי המשיך לתקוף את בן שמעון ואמר: "אני מוכן להוציא את המענק שלו כתרומה לילדים. חוץ מעצמו הוא לא יתן תרומה לאף אחד בחיים. זה אדם שחי אצלי ומה שהוא רצה הוא קיבל. תן טיפת כבוד. ברגע שהוא הלך ממני לא מעניין אותו כלום. זה רן והוא יכול לעזור רק לעצמו. לא מעניין אותו כלום. בחיים לא כעסתי על מישהו כמו שאני כועס עליו". הבעלים גם חזר על דברים שאמר בעבר וטען: "הוא לא יעבוד אצלי בחיים, גם לא בחינם. אני נותן לאנשים שעובדים אצלי את הכול ולא מצפה לכלום, אז שלא יעבדו עלי ולא ינסו לרמות אותי".

בסיום דיבר הבוס של ק"ש על מערכת היחסים עם בן שמעון לאורך השנים שהתפוצצה דווקא עכשיו: "אולי לא הכרתי את בן שמעון עד כדי כך טוב. היו לנו מטרות משותפות וההתנהגות הייתה אחרת, אבל כשנפרדים מכירים יותר טוב והכול עובדות ומוכח. אין לי פה בעיה מקצועית. רן מאמן אדיר ומאוד מתאים לי, אבל אני עובד עם בני אדם וזה ההבדל. איך אפשר ללכת לפסיכולוג של הקבוצה ולהציע לו לעבור בלי לדבר איתי?"

בן שמעון: עשו ממני בן אדם פחות טוב
לאחר המתקפה החזיתית של הבעלים, המאמן - אוטוטו לשעבר - ממש לא נשאר חייב והגיב על הדברים. "לפני חודשיים הודעתי שאני לא ממשיך בקרית שמונה ומאותו רגע הפכו אותי לאדם פחות טוב ממה שהייתי לפני זה".

לא נשאר חייב. בן שמעון (אדריאן הרבשטיין, וואלה!) (צילום: ספורט 5)
לא נשאר חייב. בן שמעון (אדריאן הרבשטיין, וואלה!) | צילום: ספורט 5

"הבטחתי גם לאיזי וגם למנכ"ל שלא אקח אף שחקן מקרית שמונה, למרות שמותר לי. זה שוק חופשי, אבל יש לי יושר מקצועי. אני לא מחוייב. בקרוב נדע את האמת", השיב בן שמעון לטענות של שירצקי, "אחרי 5 שנים שעבדתי שם היה נראה לי לא נכון לקחת שחקנים. נתתי את המילה שלי. להתקשר ולבקש שאחתום על זה, זה לא רציני. אני לא חותם על כלום. אני מבין שאני לא עונה תקופה ארוכה להרבה מאוד השמצות וזה רק מגדיל את כל ההשמצות נגדי. זה מאוד לא נעים לי שככה אנחנו מסיימים את הדרך, במיוחד שלא היתה עובדה אחת נכונה בכל השיחה שלכם עם איזי. עצוב מאוד".

בן שמעון התייחס לסוגיה החדשה, סביב בריאן גרזיצ'יץ': "איזי למעשה לא ידוע כלום. בראיין לא רוצה לחתום, אז הוא מעלה ספקולציות שאני רוצה אותו. לאן אני אקח אותו, לנבחרת חיל האוויר? אני לא חתום בשום מקום ולא לוקח אף שחקן בקרית שמונה. לא אקח גם אף אחד מהצוות המקצועי, למרות שנקרע לי הלב לעזוב אותו. התחייבתי לזה ולא משנה אם איזי ישלם לי את מענק האליפות או לא".

סיכום עם מכבי תל אביב? "מעולם לא נפגשתי עם גולדהאר ועם אף אחד במכבי. אני לא חתום שם. כל שאר הספקולציות הם לא לעניין. סיימתי את דרכי בק"ש, אז מה זה משנה? אם יתגלה בעוד חודש שאני חתום, אז זה יוציא אותי לא אמין. כרגע אני לא חתום, לא יודע מה יקרה בקרוב. למה לא לסיים את הדרך בצורה יפה ומכובדת? כל פעם אני צריך לפתוח רדיו ועיתונים ולשמוע עליי דברים לא נכונים".