מכבי פ"ת פתחה אתמול (ראשון) את אימוניה לקראת עונת 2010/2011, אולם במועדון מאם המושבות יודעים כי עליהם לחזק את הקבוצה בשתי עמדות נוספות – בלם וקשר שמאלי, ושוקדים על מציאת המועמדים המתאימים. לפנות בוקר נחת בישראל קשר בשם סבסטיאן סטיור למבחנים בקבוצה.

מדובר בשחקן הולנדי בן 26 המתנשא לגובה של 1.87 מ'. סטיור משחק כקשר התקפי במרכז ועל כנף שמאל, כאשר הוא מסוגל לשחק גם כחלוץ תומך. בשנתיים האחרונות רשם 10 הופעות במדי קבוצת הראקלס ההולנדית במסגרתן כבש 2 שערים.

לפני כן שיחק בוולנדאם, הירנביין ואקסלסיור וגדל בקבוצת הנוער של אייאקס אמסטרדם. סטיור יגיע לאימון אחה"צ של המלאבסים וינסה להרשים את פרדי דוד, ובמידה ויצליח בכך יוחתם בקבוצה הואיל והמלאבסים הגיעו עמו להבנות על תנאיו הכספיים עוד בטרם הגיע לישראל.

עד כה הוחתמו בקבוצה השוער הצעיר, צליל חתוכה, המגן, אלירן דנין, וכן השוער הקרואטי, איבאן מאנצ'ה, שאמר בעקבות הצטרפותו: "אני יודע שמכבי פ"ת זה מועדון טוב, חברים שלי כמו דראגן טאדיץ' שיחקו כאן בעבר והמליצו לי לבוא לפ"ת ואני חושב שזה מהלך נכון לקריירה שלי. זו הפעם הראשונה שלי מחוץ לקרואטיה, אבל אני יודע על ההיסטוריה והיופי של מדינת ישראל ואני חושב שאלמד עוד עליה בעונה הקרובה".

פרדי דוד. הראה לשחקנים קטעים מהדרבים של מילאן ורומא (מיכה בננו) (צילום: מערכת ONE)
פרדי דוד באימון הבכורה. יבחן קשר חדש (מיכה בננו) | צילום: מערכת ONE

"אני חושב שהקבוצה תוכל לעזור לי לשחק טוב ובכך אעזור לקבוצה להשיג את מטרותיה ולהשתפר ממשחק למשחק". סיכם מאנצ'ה. המאמן, פרדי דוד, הוסיף לגביו: "כבודו של יבריץ' במקומו מונח, אבל אין שחקן שדומה לשחקן אחר. איבאן הוא אחד השוערים המוכשרים בליגה הקרואטית, הוא שחקן שהגיע לגיל בו יש לו ניסיון וידע על מנת להיות שוער. אני מקווה שהוא יציג את אותה יכולת שהציג במהלך הבדיקות שלנו לגביו".

עוד הוסיף דוד: "אין ספק שמדובר בעמדה קריטית לקבוצת כדורגל, ואני מקווה שהוא יתאקלם במהרה כי כל שחקן זר, מעבר ליכולות המקצועיות, צריך גם להתאקלם בקבוצה החדשה ואנחנו נעשה הכל בכדי לעזור לו בכך. על פניו הוא עושה רושם פנטסטי".

איבן מאנצ´ה. כבר חתם בקבוצה  (מיכה בננו) (צילום: מערכת ONE)
איבן מאנסה (מיכה בננו) | צילום: מערכת ONE