הפועל פ"ת ניצחה 1:2 את הפועל רעננה במסגרת המחזור ה-23 של ליגת העל. זהו ניצחון ראשון של הקבוצה ממלאבס אחרי 6 משחקים וסוף סוף היא השיגה 3 נקודות לאחר 5 תוצאות תיקו.

המשחק היה אגרסיבי יחסית כאשר נשלפו לא פחות מ-10 כרטיסים צהובים על ידי לירן ליאני. רעננה פתחה את המשחק טוב יותר ולחצה על שער המארחת שלא היתה בעניינים. אחרי מספר הזדמנויות בפתיחה, הגיע שער היתרון של הקבוצה מהשרון בדקה ה-19 כתוצאה משילוב פעולה בין בניוסיוס למאור זוהר שהסתיים בכיבוש של האחרון.

בניגוד למהלך המשחק, הקבוצה ממלאבס זכתה לפנדל בדקה ה-31 אחרי עבירה על באשירו. ראובן עובד שפתח בהרכב לראשונה לא התקשה וקבע שיוויון.

המחצית השניה היתה פושרת ונשלפו בה כרטיסים צהובים רבים. בדקה ה-64, סטיבן כהן ספג את הצהוב השני שלו והותיר את קבוצתו ב-10 שחקנים.

14 דקות אחר כך, גיא צרפתי שעלה כמחליף הסית לג'ונתן אסוס שירה טיל מהאוויר וסידר ניצחון לקבוצתו שמתרחקת 5 נקודות מהקו האדום עם 22 נקודות.

אסוס ובסיט חוגגים. יצטרכו להסתדר בלעדיו (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אסוס ובסיט חוגגים ניצחון חשוב (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

סמדג'ה: "נמאס, אנחנו כל הזמן עצובים אחרי משחקים"
הקשר הצרפתי של הפועל פ"ת, ג'ונתן אסוס, שמח על ניצחון קבוצתו ואמר: "אני שמח מאוד, עבדנו קשה כל השבוע, והיום זה השתלם עם ניצחון חשוב מאוד עבורנו. אני יודע שעברנו תקופה קשה מאד, ואני חושב שעם 3 הנקודות שצברנו נוכל לצבור ביטחון ולצאת לדרך חדשה".

אוהדי פ"ת כעסו. למצולמים אין קשר לכתבה (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי הפועל פ&"ת (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

אסוס, שכבש את שער הניצחון, סיפר על התחושות: "אני לא כובש הרבה גולים, אבל היום הצלחתי. חלק מהשחקנים בקבוצה אמרו לי בצחוק שאני לא מסוגל לבעוט טוב ברגל שמאל, אבל היום היה לי מצב והכדור התלבש, כך שכבשתי שער יפה".

המאמן המנצח, אלי מחפוד, אמר בסיום: "סוף סוף ניצחנו, אמנם זה לקח 6 מחזורים אבל במהלכם צריך לזכור שגם לא הפסדנו. המטרה שלנו מהיום שהגעתי לקבוצה זה לאגור נקודות, בהתחלה ניסינו לעשות את זה בעזרת כדורגל יפה ולא הצלחנו, והיום זה היה כדורגל פחות טוב - אבל ניצחנו, ולמרות שלא שיחקנו טוב אני שמח על הניצחון".

מחפוד (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
מחפוד (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

"אני חושב שבמשחקי הבית שלנו אנחנו צריכים להיות הרבה יותר טובים, אבל גם מבין את השחקנים שהפעולות הפשוטות לא מצליחות. ראינו במשחק הרבה כדורים ארוכים שאלו לא ההוראות שלי, אבל זה סימפטום של לחץ על השחקנים, ואנחנו משתדלים להוריד את מפלס הלחץ הזה. אני מאמין שעם הניצחון הזה, הפועל פ"ת תצא לדרך יותר טובה". סיכם מחפוד את הדברים.

באשירו, אבו סיאם ואסוס חוגגים את הניצחון (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
באשירו, אבו סיאם ואסוס חוגגים את הניצחון (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

שוער הקבוצה המפסידה, שאול סמדג'ה, אמר בסיום: "ההפסד הזה היה מאוד אכזרי, כי במחצית הראשונה, חוץ מנגיחה אחת מסוכנת שלהם כמעט לא נגעתי בכדור להוציא את הפנדל שהם כבשו. גם במחצית השניה, להוציא שני כדורי רוחב שבקושי הגיעו אלי, לא נגעתי בכדור, וזה מתסכל פתאום להוציא ככה כדור מהרשת. מגיע גם כל הכבוד להפועל פ"ת, במלחמה כל האמצעים כשרים, אבל אנחנו הפסדנו וזה מתסכל".

סמדג'ה התייחס גם לסוגיית המאמן ואמר: "מבחינתו אלי כהן נשאר בקבוצה, אמנם הודיעו לנו באותו בוקר שהוא עוזב, אבל לאחר מכן הודיעו גם שהוא חוזר ושמחנו מאוד. אין לי בעיה להגיד את האמת, אנחנו השחקנים אשמים ופישלנו. נכון שאי אפשר להחליף באמצע העונה קבוצה שלמה, ולכן עשינו את המהלך הזה בנושא אלי, אנחנו סומכים עליו בעיניים עצומות ורצינו לקחת אחריות, ובסה"כ אני חושב שהיום הצגנו כדורגל טוב למרות ההפסד".

אלי כהן (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אלי כהן. סמדג´ה: &" (שי לוי) | צילום: מערכת ONE


"אני חושב שלמרות ההפסד, הליגה היא מרתון, יש עוד 7 משחקים ולאחר מכן עוד 5 משחקים בפלייאוף, שלדעתי הוא הדבר החשוב. עכשיו זה מה שנקרא שיפור עמדות, אבל אח"כ מקצצים את הנקודות וכולם מתחילים כמעט מאפס. נצטרך לבוא מוכנים לפלייאוף בעיקר בפן המנטאלי ואנחנו מקווים שסוף סוף נחייך, כי די נמאס, אנחנו כל הזמן עצובים אחרי משחק וזה קשה", סיכם השוער הוותיק.

מחצית ראשונה


שחקני שתי הקבוצות עלו על כר הדשא מול 2500 צופים. בדקה ה-3, רועי לוי ניסה להפתיע את שקל מ-20 מטרים אך השוער קלט. בדקה ה-8, סטיבן כהן הרים כדור חופשי לרחבה מצד שמאל ולאחר ערבוביה ברחבה, בניוסיס דחק פנימה אך הקוון הרים את הדגל לנבדל.

בדקה ה-15, ראובן עובד הרים לרחבה ובאשירו התרומם ונגח כדור טוב ששפשף את הקורה.

מאבק ברחבה. הערב באורווה (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
מאבק ברחבה. הערב באורווה (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

דקה 19 - 0:1 להפועל רעננה. יתרון חוץ לקבוצה של אלי כהן. בניוסיס התמקם בקצה הרחבה והשאיר כדור למאור זוהר שהגיע מאחור ובעט שטוח מ-20 מטרים לפינה מול היריבה שנראית רע. אוהדי פ"ת החלו לשרוק בוז לנוכח היכולת של קבוצתם.

רעננה חוגגת אחרי השער הערב (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
רעננה חוגגת אחרי השער הערב (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

דקה 32 - הפועל פ"ת הישוותה ל-1:1. אוסמן באשירו פרץ באגף ימין והוכשל על ידי זלמקיאס. ליאני שרק לפנדל ולאחר ויכוח בין אלי ביטון לראובן עובד, מחפוד בחר באחרון. עובד ניגש ובעט בקלות את השיוויון.

עובד חוגג אחרי השער שלו (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
עובד חוגג אחרי השער שלו (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-34, סטיבן כהן בעט מן האוויר מ-20 מטרים אך הכדור חלף ליד הקורה.

מחצית שניה
שתי הקבוצות חזרו מחדר ההלבשה והשופט הוציא לדרך את המחצית השניה. מחפוד ביצע חילוף והוציא את סלמי והכניס את בסיט. 5 דקות מפתיחת המחצית השניה, סטיבן כהן ספג צהוב. מצעד הצהובים המשיך ובדקה ה-55, אלי ביטון ספג כרטיס אחרי שליאני טען כי עשה הצגה וניסה לסחוט עבירה. דקה אחר כך, אקסלסי מרעננה ראה את הכרטיס הצהוב.

עובד מול פור הערב באורווה (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
עובד מול פור הערב באורווה (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-57, מתיאס נכנס לרחבה מאגף ימין ובעט מזוית קשה אך סמדג'ה הדף. בדקה ה-60, רועי לוי הרים משמאל ובניוסיס נגח מ-5 מטרים מעל השער.

דקה 64 - רעננה נשארה ב-10 שחקנים. סטיבן כהן ביצע עבירה מאחור על ג'ונתן אסוס וספג את הכרטיס הצהוב השני שלו ששלח אותו לחדר ההלבשה. זהו היה הצהוב השמיני במשחק שנשלף עד כה.

סטיבן כהן. עלול להיענש (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
סטיבן כהן יורד לחדר ההלבשה (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-77, שקל רשם הצלה כפולה לאחר בעיטה של מאור זוהר מ-15 מטרים ולאחר ריבאונד של דוס סנטוס.

דקה 78 - 1:2 להפועל פ"ת. גיא צרפתי שעלה כמחליף הסיט כדור בחצי גובה לג'ונתן אסוס שהגיע מ-20 מטרים, בעט מן האוויר ושלח וולה לפינה הרחוקה שהקפיץ את האוהדים בכחול. שער אדיר לקשר.

אסוס חוגג (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
ג´ונתן אסוס בטירוף אחרי השער (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

עד לסיום, שתי הקבוצות לא הגיעו להזדמנויות מסוכנות והתוצאה נשמרה.

הפועל פ"ת: יוסי שקל, עמנואל מתיאס, גל כהן, דניאל אדו, סאלם אבו-סיאם, ג'ונתן אסוס, עידן סרור (גיא צרפתי, 69'), ראובן עובד (כפיר דר, 82'), אלי ביטון, אוסמן באשירו ואלנתן סלמי (איברהים בסיט, 46').

הפועל רעננה: שאול סמדג'ה, רועי לוי, איתי טואף, ארמנוס זלמקיאס, עומרי עטיה, איתי אלקסלסי (דודו ביטון, 79'), תמיר פור, מאור זוהר, סטיבן כהן, כריסטיאנו דוס סאנטוס וריקרדוס בניוסיס (אבי כנפו, 70').