ארגוני פשע בלב הכדורגל הישראלי. צור (צילום: ספורט 5)
ארגוני פשע בלב הכדורגל הישראלי. צור | צילום: ספורט 5

דוד צור, שעמד בראש הוועדה שהוקמה בעקבות האירועים האלימים בספורט הישראלי, יצא היום (שלישי) בהתבטאות חריפה ויוצאת דופן. צור, ניצב בדימוס, נאם בכנס שדרות בנושא הימורים בלתי חוקיים וחשף כי משפחות פשע מחזיקות בכרטיסי שחקנים ואף בקבוצות שלמות בכדורגל הישראלי: "יש קופים (אנשי עולם תחתון, מ.פ) שמחזיקים קבוצות עבור אנשים שמזרימים כספים, והכספים מגיעים מהימורים לא כשרים".

"בהיותי מנהל מחוז ת"א במשטרה היו שני אירגוני פשיעה מאוד מרכזיים שעיקר הפשיעה שלהם (רצח, סחיטות, סמים, נסיונות חיסול) התנהלה סביב הימורים בלתי חוקיים. למשל, כאשר חקרנו אירגון פשיעה באירועים של רציחות הדדיות, גילינו כי בלילה אחד התקבלה הוראה להעביר שחקן מאוד מרכזי בכדורגל הישראלי, מקבוצה בדרום לקבוצה במרכז. מדובר בשחקן מפורסם, מלך השערים שידוע שמי שמנופף עם ידיו לשמים. הבנו שהמניע לרציחות ההדדיות היה העברה של השחקן. היה ברור לגמרי שמי שנתן את ההוראה הזו נתן אותה כי הוא מחזיק בכרטיס של אותו שחקן במסגרת הימורים בלתי חוקיים".

עוד הסביר צור בכנס, כי במסגרת הוועדה שבראשה עמד, אמר כי "צריך להגדיל את נתח המשטרה כדי שיהיה בידיה כלים להתמודד עם הגודל העצום של התופעה. כיום יש קושי של המשטרה לטפל בכל הנושאים שניתנים בפתחה.

"אני סבור שצריך להקים עוד גוף שימומן מהימורים חוקיים כמו טוטו ולוטו כדי להילחם בהימורים הבלתי חוקיים. זה ירתיע ויוריד את מספר המעורבים. אנשים לא בהכרח מהמרים על תוצאה במשחק, יש גם מקרים שאומרים לשחקן קח 5,000 דולר".