ויצמן. סוף הרומן (צילום: ספורט 5)
ויצמן. סוף הרומן | צילום: ספורט 5
הפועל עכו תפתח עידן חדש. היום (ראשון) נודע כי אחרי 13 שנים בהן ציון ויצמן היה היו"ר והאיש הכי חזק במועדון הקטן מהצפון, הוא ייאלץ לעזוב אחרי שעיריית עכו הוציאה הודעה לגבי המשך העסקתו בקבוצה.

בהודעת המועדון נכתב: "במשך כ-13 שנה, לקח על עצמו ויצמן בהתנדבות את ניהול עמותת הפועל עכו והצעיד אותה מליגה א' לליגת העל. ללא ספק, הוא הוכיח יכולות ניהול גבוהות ביותר, אשר באו לידי ביוטי בהפיכתה של עכו לקבוצה יציבה, מבחינה ספורטיבית וכלכלית. רוב הזמן, כשחלק מהקבוצות החליפו סגלים ומאמנים ובעלים, הוא נשאר.

אלא שבעקבות ביקורות של משרד הפנים בנוגע לתמיכות העיריה והוועדה למניעת ניגוד עניינים, הוציאה היועצת המשפטית של העיריה עו"ד כנרת הדר חוות דעת משפטית לפיה לא יוכל עובד עיריה לעמוד בראש עמותה, כל עוד העמותה הזו נתמכת על ידי הרשות המקומית. עיריית עכו תמשיך ותתמוך באותם היקפים בעמותת הכדורגל הפועל עכו, והתהווה הגורם המרכזי התומך בקבוצה, וכל זאת בכפוף להעברת ניהול העמותה לידי גורם אחר שאינו עובד עיריה".

המשמעות המיידית היא שבעבקות הביקורת ייאלץ כאמור ציון וייצמן לעזוב, ולקבוצה ימונה יו"ר חדש שאינו עובד עיריה, שכן על פי שיטת המנהל עובד עיריה לא יכול לעמוד בראש ארגון אשר נתמך בידי העיריה.