עונת 2009/1010 היתה אמורה להיות העונה הגדולה של מכבי נתניה - ע"פ התכנון המקורי, כבר ביוני 2008 האצטדיון החדש בעיר היהלומים אמור היה להיות מוכן, מה שהיה גואל את שחקני הקבוצה ואוהדיה מהקופסא הישנה ומשדרג אותם לאירוח באצטדיון אירופאי לכל דבר.

אבל כמו שכולם כבר הספיקו לשמוע, תכנונים לחוד ומציאות לחוד - הבניה באצטדיון, שהתחילה בשנת 2005, הופסקה כבר מספר פעמים בשל בעיות עם חברות הבניה שלקחו את הפרוייקט, השלמת הבניה נדחתה שוב ושוב ונכון לעכשיו, נראה שהמגרש יהיה מוכן במקרה הטוב, רק בעונת 2011/2012.

כפי שפורסם ב-ONE, חברת הבניה האחרונה שהיתה ממונה על הפרוייקט היא מהגדולות בישראל, "רמט", שבנתה בין היתר את האוניברסיטה העברית והיתה אחראית על חידוש אצטדיון טדי. בחודשים האחרונים נאלצו הצדדים להפסיק את שיתוף הפעולה, ולכן כאמור בימים אלו לא מתקיימות עבודות באצטדיון.

בעיריית נתניה הגיבו על הענין באופן רשמי ומסרו ל-ONE: "עיריית נתניה וחברת רמט החליטו להפסיק את העבודות לבנית האצטדיון החדש בשל חילוקי דעות מקצועיים וכספיים. ההפסקה נעשתה בהבנה הדדית ומתוך רוח טובה הן של מנהלי החברה והן של קברניטי העירייה".

הסכם הפשרה בין העירייה לחברת רמט יעבור לאישור המועצה, ובמידה ויאושר יסתיים הקשר בין השתיים. עיריית נתניה תשלם לחברת הבניה את החוב והסכום על הבניה במקום, ובחודשים הקרובים ייקבע הקבלן שיקח את הפרוייקט. נראה כי בגלל החגים העניין יתעכב קלות, אך אחרי יום העצמאות אמור להתקיים המכרז ובעירייה מעריכים שהעבודות יחודשו במקום בערך בעוד 4-6 חודשים.

בינתיים חברת "רמט" מפנה את הציוד השייך לה מהמגרש, כפי שתיעד צוות ONE שהגיע למקום. עובדי הבניין סירבו להתראיין מאחר ולא קיבלו אישור מהמעסיקים, אבל לא הסתירו את אכזבתם מהפסקת הבניה.

לותר מתיאוס, יעל פיירברג ודניאל יאמר 2 (צילום: עודד קרני)
מתיאוס, פיירברג, ויאמר. מעניין מה יש להם להגיד בנושא | צילום: עודד קרני

ע"פ ההערכות האופטימיות, האצטדיון יהיה מוכן בתחילת שנת 2011, כשבבדיקה שערכה העירייה הגיעו למסקנה שכדי להשלים את העבודות, יש צורך בכ-16-18 חודשי עבודה אינטנסיבית. בעיריית נתניה ובמועדון עצמו מצרים על העניין. העירייה הבטיחה למכבי נתניה כי תוכל לארח ולהשתמש בקופסא ללא דמי שימוש כל עוד שתצטרך.

דובר עיריית נתניה, קובי ברדה, הוסיף והתייחס למרכז החדש ואמר ל-ONE: "עיריית נתניה בימים אלו עובדת במרץ רב בליווי מומחים כלכלים ומשפטיים להכנת המכרז החדש. אנחנו מאמינים שהאצטדיון החדש יושלם ע"פ ההערכות בסביבות חודש דצמבר 2010".

בנוסף לכך, כפי שפורסם לראשונה ב-ONE, גם התחלת בניית מתקן האימונים למכבי נתניה נדחתה. הבניה שהיתה אמורה להפתח בתחילת חודש מרץ, טרם התחילה ובעירייה מעריכים שאחרי הח