פגרת הנבחרות נתנה למכבי ת"א מעט אוויר ומרחק ממשחקי הליגה. הקבוצה שלא הצליחה לנצח בשלושת המשחקים האחרונים שלה בליגת העל, הדרדרה למקום ה-6 בליגה, והפסידה לבני יהודה במשחק אימון, הצליחה סוף סוף להחזיר מעט מן הצבע לפנים כשניצחה הערב (שלישי) 1:2 את עירוני בת ים מן הליגה הלאומית.

מכבי תקווה שהניצחון ייתן לה דחיפה לקראת משחק החוץ בשבוע הבא מול הפועל רעננה, עם החזרה מן הפגרה.

הצהובים נהנו במשחק לא רק מן הניצחון, אלא גם מן הצמד שכבש איביצה אילייב, שהפגין יכולת מצוינת, והספיק גם להחמיץ בעיטת עונשין מ-11 מטרים. זאת, למרות שנמני עלה למשחק בהרכב חסר, וללא איליה יבוריאן, רונאלד ראלדס, עמנואל מאיוקה, אנדריי קומאץ' ושחקני נבחרות ישראל השונות.

מאמן הקבוצה המנצחת אבי נמני לא יצא מגדרו אחרי הניצחון, והסביר את הצורך במשחקי האימון: "הסיבה לעריכת המשחקים היא לתת דקות משחק למי שחסרות לו. לצערי רק אילייב נמצא איתנו מפני ששאר הזרים נסעו למשחקי הנבחרות שלהם, אבל בשבילו זה מצוין. הוא שיחק 75 דקות, גם במשחק הבא הוא ישחק 75 דקות ובאופן טבעי הכושר הגופני שלו ישתפר".

אבי נמני ביציע. נותן לצעירים לשחק  (אור שפונדר) (צילום: מערכת ONE)
נמני צופה בניצחון על בת ים, הערב (אור שפונדר) | צילום: מערכת ONE

"יש פה עוד שחקנים מהנוער שאנו רוצים שישתפשפו", המשיך המאמן הצהוב, "אלה שחקנים שעדיין לא מוכנים לקבוצה הבוגרת, אנחנו מכינים אותם לשנים הבאות. אי אפשר לעשות סיכומים של שינויים לא לטובה ולא לרעה. יש לנו תוכנית עבודה ארוכת טווח אנחנו רוצים שנקודות הציון בדרך יהיו מאוד משמעותיות עבור הקבוצה והבניה שלה לעתיד. אני מעריך שגם בעניין התוכניות לעתיד, וגם במהלך הטווח הקצר נראה תוצאות".

אילייב (אור שפונדר) (צילום: מערכת ONE)
אילייב (אור שפונדר) | צילום: מערכת ONE

נמני: "אנחנו בראש ובראשונה בונים קבוצה לטוח ארוך"
בהתייחס למשחק הבא מול רעננה אמר נמני: "אנחנו מכינים את עצמנו למשחקים קשים נגד קבוצות שבאות ומסתגרות, משחקות בצפיפות וקשה לפצח אותן. נכין את עצמנו בצורה טובה למשחק ואני בטוח שהוא יהיה קשה, אבל כל משחק עד סוף השנה ברור שיהיה קשה ונתכונן בהתאם".

גולדהאר (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
גולדהאר (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

באשר לבעלים של הקבוצה מיץ' גולדהאר: "הוא איש שלא בא מתחום הספורט אבל הוא איש ארגון מצוין ואיש ניהול מצוין, והתוכניות שלו הן לטווח ארוך. הוא יודע בדיוק לאן פני המועדון מועדות ומאמין בעבודה מסודרת מאוד, איטית ובהדרגה. זה טוב, כי זה לא מכניס את השחקנים והמערכת ללחץ. ברור שכולם רוצים שהתוצאות יהיו טובות אבל בראש ובראשונה רוצים לבנות קבוצה לטווח ארוך וקבוצה לטווח ארוך תביא את התוצאות".