האבוקה מול אשדוד, מי ישלם את המחיר? (קובי אליהו, וואלה) (צילום: ספורט 5)
האבוקה מול אשדוד, מי ישלם את המחיר? (קובי אליהו, וואלה) | צילום: ספורט 5

בית"ר ירושלים תגיש מחר (שני) ערעור על עונש הרדיוס שספגה בעקבות זריקת האבוקה לדשא על ידי אחד מאוהדיה במשחק מול אשדוד. במועדון מתכוונים לטעון שעל פי תקדימי עבר אין להאשים את הקבוצה על מקרה נקודתי, במיוחד כאשר נתפס האוהד שזרק את החפץ.

בבית"ר אף יטענו כי גם יושב ראש ההתאחדות לכדורגל אבי לוזון כבר התבטא בנוגע לנושא בעבר. בבית"ר אספו מספר תקדימי עבר ובמועדון מהבירה מקווים שזה מה שישכנע את בית הדין שהמשחק מול הפועל תל אביב יתקיים באיצטדיון טדי. אגב, בתחילה שקלו בהנהלה לבקש כי הרדיוס יופעל על משחק אחר, אולם בסופו של דבר הוחלט שלא ללכת בכיוון הזה אלא לדרוש את ביטול העונש.

"המצב לא קל, לא לזה פיללתי", התייחס המאמן אלי כהן למצב קבוצתו בראיון לתכנית הספורט של רדיו 103 FM. "בית"ר ירושלים בשנים האחרונות הולכת ומצטמצמת. היו לי הצעות ולמרות זאת רציתי להישאר בבית"ר. אני מאמין שהקבוצה תישאר ותתחבר מחדש. יש לנו שחקנים שאין להם כושר משחק אפילו ל-60 דקות. יש לי שני זרים שלא שיחקו הרבה זמן".

כשנשאל על עתידו בבית"ר, ענה כהן: "עזבו את המעמד שלי, כולם יודעים מה בדיוק המעמד שלי. כל עוד הקהל איתי, אני לא נאחז בקרנות המזבח ואם לא טוב לי אני לא נשאר. אני אוהב את המועדון ואת השחקנים וכל זמן שהקהל מאמין בי, אני מאמין שנבנה תלכיד שיוביל אותנו לפלייאוף העליון. במועדון כמו בית"ר תמיד ישאלו שאלות. אני בשלבי חזרה לכושר וזה לא קל. אני מאמין בשחקנים ובצוות ונחזור לעצמנו בגדול".

אלי כהן, עדיין אופטימי (אלן שיבר) (צילום: ספורט 5)
אלי כהן, עדיין אופטימי (אלן שיבר) | צילום: ספורט 5

אלי כהן גם נשאל על עזיבתו של דן אייבינדר לקרית שמונה, והסביר: "אם אני מעמיד את הברירה או אייבינדר או עזריאל, בן שושן וגלאבינה, אז שלושה שחקנים מול שחקן אחד זה לא פשוט. התעקשתי עד היום האחרון להשאיר את אייבינדר והוא חסר לי היום".

על ערן לוי אמר המאמן: "הוא לא בעייתי בכלל ואני מסתדר איתו. אני יודע למה הוא מסוגל. הוא בספסל כי הוא לא בכושר טוב. לכל אלה שאמרו שאני מחפש אותו, זה ממש לא נכון. הוא ירד בכושר, עכשיו חזר לעצמו והוא יהיה שחקן חשוב במערכת".

אלי כהן גם התייחס לשוער אריאל הרוש: "הוא לא הביא עדיין נקודות. היו לו משחקים יותר טובים ופחות טובים. צריך לתת לו את הזמן. אם הוא לא יחזור לעצמו, אז אצטרך להגיב. בינתיים אני נותן לו זמן. הוא עובד קשה מאוד ואני בטוח שנחזיר אותו לכושר". כשנשאל על עמית בן שושן, ענה: "כרגע זה לא זה. בשנה שעברה הוא נתן פתיחה מדהימה ואחר כך הוא ירד בכושר. הוא נתן עבודה טובה, זה לא מספיק כרגע. אני מאמין שהוא שווה לפחות 10 שערים והוא עוד ישתפר".

"אני עדיין מאמין בשחקנים ובאפשרות להגיע לפלייאוף העליון, סיכם אלי כהן, וגם התייחס למערכת היחסים עם יושב הראש איציק קורנפיין: "היא יותר מנאותה, היחסים ברמה גבוהה. בבית"ר אין חסינות והכל יכול לקרות".