רוני ועמוס באימון (צילום: מיכה בוננו, מערכת ONE)
רוני לוי ועמוס לוזון באימון פתח תקווה | צילום: מיכה בוננו, מערכת ONE

המאמן החדש של מכבי פ"ת, רוני לוי הגיע היום (שלישי) כדי להעביר אימון ראשון בקבוצה של עמוס לוזון, אליו הגיעו היו"ר שינו זוארץ והאקס עומר גולן. על מינויו של לוי פורסם לראשונה ב-ONE.

כידוע, רוני לוי חתם לעונה וחצי בקבוצה והוא יחליף את גיא עזורי, שהתפטר אתמול כפי שפורסם גם כן לראשונה ב-ONE.

"מתחילים פרק חדש ואני שמח מאוד להתחיל", אמר רוני לוי, "למעשה הרגשתי שאני בשל והגיע הזמן שאחזור לעניינים, ברגע שישבנו והסתדרנו על כל מה שצריך - היה לי ברור שיהיה בסדר.

"אני פחות מסתכל על העבר אלא לעבר העתיד ואני מאוד מקווה שאצליח ואביא לידי ביטוי את היכולות שלי. בימים הקרובים נלמד את כל מה שצריך ואם נצטרך שינויים בסגל - נעשה".

על קבוצתו החדשה הוסיף אקס מכבי חיפה: "אני חושב שמכבי פ"ת הוכיחה את עצמה כגורם מרכזי מאוד בכדורגל הישראלי, אני אוהב את האתגר שיש פה. עברו שלושה וחצי חודשים ולקחתי את האוויר שהייתי צריך אחרי תקופה מאוד ארוכה, באותו זמן הרגשתי שלא היו לי את האנרגיות.

"עכשיו אני מרגיש שיש לי את הכוחות. כשאתה מסתכל אחורה, הרשימה היא טובה מאוד, אני מקווה שידבקו בי ההצלחות מחיפה גם פה במכבי פ"ת. יהיה משחק מאוד פיקנטי מול חיפה אבל זה משחק פתיחה וכל משחק פתיחה אתה רוצה לנצח. אני מאחל לעזורי בהצלחה לאן שיילך.

"לפעמים לרוץ קדימה ולהצהיר הצהרות כמו אליפות זה לא נכון", המשיך לוי, "לפעמים בכדורגל אתה לא יודע אחרי ניצחון אחד או שניים לאן הרוח נושבת. במידה ויהיו שחקן או שניים שנצטרך אז נעשה שינוי. הדברים מאוד דינמיים ומשתנים, אני מקווה שדברים יתחברו לנו טוב ואז נוכל לדבר על מטרות גבוהות".

גיא עזורי: "אני עוזב בלב שלם"
עוד לפני שרוני לוי נכנס לשיחה עם שחקני מכבי פ"ת, עזורי הגיע כדי להיפרד מהם. לאחר מכן עזורי נפרד רשמית מעמוס לוזון, נשיא הקבוצה.

"אני עוזב בלב שלם את הקבוצה", אמר עזורי, "אני מעריך את שינו ועמוס שנתנו לי את המושכות בתחילת העונה. מבחינה אישית זה לא הסתדר לנו ולכן עזבתי, אין שום קשר לציטוטים בעיתונות ולעזיבה שלי כי הסופרלטיבים שעמוס נתן לי לפני חודש וחצי היו מצוינים כלפיי.

גיא עזורי טוב (צילום: מתן להב, מערכת ONE)
גיא עזורי עוזב את מכבי פתח תקווה | צילום: מתן להב, מערכת ONE

"אם לא הייתי עוזב עכשיו אז הייתי נשאר כאן עד סוף העונה ולכן הנחתי את המפתחות, זה משהו שהתבשל אצלי הרבה זמן ולא ביום אחד".

על מי שקיבל את תפקידו אמר: "רוני לוי הוא מחליף מצוין למכבי פ"ת ואני מאמין שהוא יוכל לעזור לקבוצה בצורה טובה מאוד, אסור לשכוח שהקבוצה נמצאת נקודה אחת בלבד מהמקום הרביעי ושהיינו רחוקים מספר שניות ביום שבת מניצחון. יכול להיות שפתיחת העונה הטובה שלי ושל הקבוצה היא הסיבה להגבהת הציפיות".

המשחק הראשון של רוני לוי כמאמן מכבי פ"ת בליגה יהיה נגד מכבי חיפה, הקבוצה בה הוא עבד 5 עונות ועמה לקח 3 אליפויות. "זה רק פיקנטריה", אמר לוי מיד לאחר המינוי בהתייחסות למפגש עם הירוקים.