סעיפי אישום חמורים נגד המנכ"ל (צילום: ספורט 5)
סעיפי אישום חמורים נגד המנכ"ל | צילום: ספורט 5

אחת מהפרשות הפחות נעימות בכדורגל הישראלי בתקופה האחרונה מסרבת לרדת מסדר היום. הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד מנכ"ל קבוצה מליגת העל, שנעצר לאחרונה. המנכ"ל, שנמצא שנים רבות בנוף הכדורגל, יעמוד למשפט ביחד עם 15 נאשמים נוספים בפרשה, כאשר כתב האישום שהוגש נגדו כולל סעיפים רבים: המנכ"ל נאשם בסעיפים של קשירת קשר לביצוע פשע, התפרצות למקום מגורים בכוונה לבצע גניבה, גניבת רכב, פריצה לבניין שאינו מקום מגורים במטרה לגנוב. לאתר ערוץ הספורט נודע כי אבי ועמוס לוזון יהיו בין העדים במשפט.

מכיוון שביום ראשון יתקיים דיון בפני סגן הנשיא ד"ר מודריק, שמקביל עליו את התיק, בית המשפט החליט כי התנאים הנוכחיים יישארו על כנם עד ראשון, כלומר המנכ"ל יישאר במעצר בית עד אז, למרות שעורכי דינו טענו כי "אין עילה למעצר ומכאן שאין עילה למעצר בית".  המנכ"ל עצמו אמר בצאתו מהדיון: "אני מרגיש מצוין, אל תדאגו לי. ימים יגידו מה יהיה, אני בטוח בעצמי, אין מה לדאוג".

אותו מנכ"ל, ששהה במעצר בית בימים האחרונים, הגיע בצהריים ביחד עם שאר החשודים בפרשה לבית המשפט המחוזי בת"א. שם הובאו הנאשמים בפני שופט שככל הנראה יאריך את מעצר הבית של המנכ"ל בשבועיים או שלושה נוספים, עד לפתיחת המשפט בעניינו.

לאחר הדיון הוחלט כי צו איסור הפרסום יישאר בתוקף. "קיבלנו את כתב האישום והבנו שמשטרת ישראל פתחה מודל כלכלי חדש ומיוחד, לפיו כאשר לאדם אין כסף להחזיר חובות הוא אז הוא רץ למשטרה והופך לעד מדינה. אחרים שהיו לצידו ועזרו לו מקבלים כתב אישום. זה המודל, אני מקווה שלא יעתיקו אותו רבים אחרים. כתב האישום כלפי מרשנו הוא מינורי, אני סמוך ובטוח שיוכח שלא רק שהוא פעל כהלכה, אלא השתדל להיות חבר טוב. זה היה הכישלון היחיד שלו", אמר עורך הדין אבי חימי.

עו"ד אלי כהן הוסיף: "הפרשה הזו החלה כפרשת סחיטה, שהסעירה את המדינה. לא הוגש כתב אישום נגד מרשנו בגין סחיטה, אלא עבירות של גניבה והתפרצות. מדובר בכניסה למשרד שהוא בעצם המשרד שלו. אני בטוח שאחרי שנעיין בחומרי החקירה נגלה שאין בסיס. מרשנו ייוותר חסר עבר פלילי".

כזכור, הפרשה נחשפה במסגרת פשיטה של היחידה המרכזית של מחוז תל אביב, במהלכה נעצרו כתשעה חשודים ו-11 נוספים עוכבו לחקירות. חלק מהעצורים נחשדו בהשתייכות לכאורה לחלק מארגון פשיעה שסחט אנשי עסקים ובראשו עומד לכאורה איתן חייא, עבריין המוכר מאוד למשטרה.