גיא לוי, מאמן הפועל באר שבע
גיא לוי. גם ב"ש תחת אש | צילום: מערכת ONE

גם הבוקר (רביעי) נחתו טילי גראד בעיר באר שבע והרעידו את השקט בעיר. הפועל ב"ש היתה אמורה לקיים אימון בוקר בשעה 10:30 באצטדיון וסרמיל בעיר, אך בעקבות המצב הוחלט כי אימון הקבוצה יועתק למרכז הארץ. כעת, בודקים במועדון את הפרטים הטכניים מול ההתאחדות לכדורגל. בתוך כך, אימוני מחלקות הנוער הוקפאו עד להודעה חדשה.

במועדון מהדרום החליטו להתייעץ עם כוחות הבטחון על מנת לקבל את ההחלטה האם לקיים את האימון. משעות הבוקר נחתו מספר טילים, חלקם בבית ספר, במזל לא התקיימו היום לימודים בעיר.

הקבוצה דאגה שג'סטין זולו, שחקנה הזר שגר לבד בעיר, לא יעשה את הלילה לבד ועל כן, חובש הקבוצה עמית טסלר שהה איתו. בנוסף, עם איגור קוסטרוב, בן-21 שגר לבד, שוהה חנן פדידה, שברח מאשדוד אך הטילים תפסו אותו בב"ש.

חנן פדידה התייחס לסיטואציה הקשה ואמר: “הטילים תפסו אותי גם בב"ש. תכננתי לישון בעיר והלכתי לאכול עם אחד הזרים שלנו, שמענו אזעקה ואת הבום ויצאנו באמצע האוכל. זה רודף אותנו וזה מסוכן, שמעתי את הפיצוץ 200 מטר ממני".

תושב העיר ושוערה של הקבוצה הדרומית, אסי רחמים, אמר: “יש קצת פאניקה של פעם ראשונה. שמענו אני ומשפחתי את האזעקה ואת הבום, זה נפל לא רחוק מהבית שלי, בשכונה שמאוד קרובה לשכונה שלי. החשש אצלי באופן אישי הוא מהתגובות של הילדים בבית שמתחילים להבין מה קורה, זה מאוד לא נעים".

"קשה לחשוב על ספורט כרגע, טוב שזה קורה בתקופה שאין משחקים בליגה. לדעתי, אם היתה ליגה היו חושבים לבטל אותה. לא רק בגלל השחקנים והחששות שלנו לגבי המשפחה והבית אלא ריכוז של כ"כ הרבה אנשים במקום אחד. זה לא נראה לי כ"כ אפשרי כרגע, עוד לא קיבלנו שום הוראה מהמועדון ועד להודעה אחרת נתייצב מחר בבוקר לאימון".

יש לציין כי באיצטדיון וסרמיל יש מרחב מוגן וזו אחת הסיבות העיקריות שהקבוצה מתאמנת באיצטדיון. מב"ש נמסר כי הם יפעלו תחת הוראות פיקוד העורף ומחכים להנחיות לגבי המשך פעילות הקבוצה.

ראש עריית ב"ש, רוביק דנילוביץ', עדיין לא החליט האם יתקיימו לימודים בעיר או לא וגם לפי החלטה זו יפעלו במועדון מהדרום. מוקדם יותר ניסו בקבוצה להמשיך את החיים הספורטיביים כרגיל כאשר המאמן גיא לוי ערך אימון סגור לתקשורת.

עיריית ב"ש בנתה מתחמי אימונים חדשים בעיר וכעת לאור המצב הביטחוני הזמינה את עירוני שדרות, שממוקמת במקום השני בליגה ב' דרום וקבוצתו של המאמן אהוד כחילה, מוליכת הטבלה בליגה א' עירוני נתיבות, להתאמן במתחמי האימון. זאת, כאמור, לפני שנחתו טילים בעיר.

גיא לוי החל בשינויים בסגל כאשר שיחרר את הקשר בן ה-19 מרטין פרלמן מהקבוצה. ע"פ סעיף השחרור בחוזה של פרלמן יכולה הקבוצה לבחור האם להשאיר או לשחרר את הארגנטינאי ממוצא יהודי. המאמן, שאינו מרוצה מיכולתו של השחקן החליט לשחררו.

הקשר אלירן אפריאט ביקש לעזוב את המועדון ולחפש קבוצה חדשה. אפריאט שרגיל לשחק בחלק ההתקפי של המגרש, משחק בבאר שבע כמגן שמאלי ולא מרוצה מהתפקיד ומהיכולת שלו בקבוצה. המועדון אישר לו לחפש קבוצה.