שאול סמדג´ה. עוד עונה של נצרת עילית בלאומית (עמית מצפה)
סמדג´ה: "צריך לנצח ואז נעשה חישובים" (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

הרוחות ברעננה גועשות לקראת המשחק הקריטי ביותר עבור הקבוצה ביום שבת, בו הקבוצה מהשרון תארח את מכבי אחי נצרת באצטדיון לויטה (15:30).

השוער השני, אסף רז, התעמת לפני מספר ימים עם החלוץ, כריסטיאנו דוס סאנטוס. השניים התווכחו ורז התבקש לבקש סליחה על מעשיו, החליט שלא לעשות כן, ונשלח הביתה.

היום (חמישי) הגיע השוער לאימון כרגיל והמאמן, צביקה צמח, מסר לו כי הוא מושעה עד סוף העונה בעקבות התקרית.

בעקבות האירועים, נשלח לקבוצה מכתב המבקש לסגור את כל האירוע האחרון בהתנצלות של אסף למאמן ולשחקנים, ולא התנצלות אישית כלפי דוס סאנטוס בלבד. 

לאחר ששמע עורך הדין של רז, דודי רד, כי השחקן הושעה מהקבוצה, הוא אמר: "אנחנו מצטערים מאוד על ההחלטה, למרות שפורמלית לא קיבלנו אף הודעה על כך שאסף רז הושעה, אלא רק מהתקשורת. חשבנו שעניין פעוט כזה יכול לעבור על סדר היום בצורה שקטה ויפה, אבל כנראה שהתבדינו וחבל. אנחנו פנינו לקבוצה בצורה יפה ומכובדת להצעה להתנצלות, אבל עכשיו אנחנו צריכים לשקול מה נעשה בהמשך".

אסף רז (אלעד ירקון)
אסף רז (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

חניכיו של צביקה צמח יודעים היטב שכבר במחזור הקרוב יכול להיקבע גורלה המר של הקבוצה, שעלולה לרדת באופן רשמי אחרי המשחק מול נצרת.
 
רעננה סוגרת את הטבלה עם 14 נקודות. אם היא תצליח לנצח את נצרת ויריבותיה בתחתית לא ישיגו ניצחון, תשמור הקבוצה מהשרון על סיכוי לסיים במקום ה-14, המוביל למבחנים.

צביקה צמח. (דרור עינב)
צביקה צמח (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

השוער שאול סמדג'ה אמר ל-ONE לקראת שבת: "זה משחק שיקבע את כל גורל התחתית, אבל אנחנו נבוא ונעשה את העבודה. יהיה משחק מאוד קשה, כי שתי הקבוצות באותה הרמה ושתי הקבוצות צריכות את הנקודות. אנחנו גם תלויים בקבוצות אחרות ומקווים שנשיג את הניצחון".

על סיכויי ההישארות בליגה אמר סמדג'ה: "אני מאמין בספורט, אנחנו צריכים לנצח את המשחק הזה ואז נוכל לעשות חישובים לכאן או לכאן. אם נגזר עלינו לרדת, לפחות נרד כמו גברים".