גיא צרפתי. יעבור ליריבה המושבעת? (דרור עינב) (צילום: מערכת ONE)
גיא צרפתי. יעבור ליריבה המושבעת? (דרור עינב) | צילום: מערכת ONE

במכבי פ"ת ממשיכים בהכנות לקראת העונה הבאה, כאשר מלבד החיפוש אחר חיזוק זר לעמדת השוער, לאחר עזיבתו של דרגוסלב יבריץ', קבוצתו של פרדי דוד מחפשת חיזוק גם במרכז השדה.

בעוד טרם נמצאו מועמדים זרים ראויים לחיזוק הקישור, הערב (חמישי) נפגשו ראשי פ"ת עם קשרה של היריבה העירונית, גיא צרפתי, והציעו לו לחצות את הכביש.

במכבי פ"ת ערים להתרחשויות בצד של הפועל ולחתימתו הצפויה של יוסי שיבחון בקבוצה של אלי מחפוד, מה שעשוי להוביל את צרפתי לעזוב את הקבוצה. הקשר נהנה מעונה טובה בשורות הפועל פ"ת ואף כבש את אחד משערי העונה, אך הוא מחזיק בחוזה גבוה לעונה נוספת וראשי הפועל ביקשו ממנו לקצץ בשכרו.

צרפתי מחזיק במספר הצעות מקבוצות בליגת העל, ביניהן הפועל חיפה, הפועל אשקלון ואחת מ-4 הקבוצות הגדולות. כעת, כאמור, מצטרפת מכבי פ"ת למירוץ אחר הקשר המנוסה וכבר פצחה עימו במו"מ בפגישה ראשונית שהוגדרה כחיובית.

סוכנו של צרפתי, עובד קראוס, לא רצה להתייחס לידיעה ואמר: "אין תגובה בשלב זה". לאור חוזהו הגבוה בהפועל פ"ת, ראשי הקבוצה עשויים לדרוש פיצוי כספי עבור שחרורו, כפי שביקשו מהפועל חיפה.

תומר סיני: "מודים על התמיכה" (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
תומר סיני. הודיע כי צרפתי יישאר בהפועל פ&"ת (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

לאחר שבהפועל פ"ת גילו כי השחקן נפגש עם היריבה העירונית, ראשי הקבוצה נפגשו עם הקשר המנוסה והגיעו עמו להבנות בנוגע לקיצוץ בשכרו. לאחר הפגישה הודיע תומר סיני: "גיא צרפתי ימשיך בהפועל פ"ת. גיא הגיע לקראת המועדון וקיזז סכום נכבד משכרו. אנחנו רואים בו שחקן חשוב והיה לו חלק גדול בהישארות של הקבוצה בליגת העל, מה גם שהוא התחבר לקהל ולמועדון".

פרדי דוד (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
פרדי דוד (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

יו"ר המועדון, שינו זוארץ, נפגש גם עם הקשר, סולי צמח, שהושאל בעונה החולפת לעירוני ק"ש. בפ"ת מעוניינים לראות את צמח חוזר למדים הכחולים, ומאחר שכרטיס השחקן שלו שייך למלאבסים, כל שנותר הוא לסכם עמו את תנאיו הכספיים.