כבר 4 שנים משחק בלם בני-יהודה, דין מורי, בליגת העל והוא רק בן 22. הוא התחיל את הדרך בגיל 8 בכלל מעבר לכביש בשורות מכבי ת"א אבל בגיל 13 מישהו שם הראה לו את הדלת החוצה. "דברים לא הסתדרו במכבי ת"א, חשבתי כבר לפרוש אבל אבא שלי דיבר איתי ואמר לי שנלך לקבוצה אחרת והכל יהיה בסדר" אמר מורי בחיוך כשהוא מסתכל לאחור. ההצלחה של בני יהודה ושלו בקבוצה היא זו הובילה לזימונו של הבלם הצעיר לנבחרת הבוגרת. 

רגע לפני המשחק החשוב מול הפועל ת"א בשבת הגיע מורי להתארח באולפן ONE בתוכנית "7 דקות" וענה על כל השאלות.

"אני לא חושב שאנחנו נופלים מהפועל ת"א", אמר הבלם שכבר חולם בלילה על הפסים בין וורמוט לשכטר, "יש לנו את היכולת לעבור את מכבי ת"א בטבלה והמטרות שלנו הן כמובן להתקדם כמה שיותר בצמרת ולקבל כרטיס לאירופה".

מבחינה אישית מורי חושף מיהו המודל שלו לחיקוי בגזרה הבין לאומית: "אני מעריץ את מטראצי. הוא מטורף. הוא המודל והדמות שלי לחיקוי". בגזרה הישראלית, מורי מעריך ורואה את טל בן-חיים כמודל לחיקוי: "אני מאוד אוהב את המשחק שלו ואת ההתקדמות וההצלחה שלו" אמר על בלמה של פורטסמות' מהליגה האנגלית.

דין מורי. חולם על הליגה האיטלקית  (מיכה בננו) (צילום: מערכת ONE)
דין מורי. חולם על הליגה האיטלקית (מיכה בננו) | צילום: מערכת ONE

במבט לעתיד מורי יודע שאם ימשיך ככה הדלתות בפניו רק יפתחו: "אני בטח לא רוצה להישאר במקום ואני רוצה לעבור לקבוצה גדולה אבל זה כרגע לא יקרה. יש לי חוזה לעוד שנתיים בבני-יהודה ואני יודע שכשהזמן יגיע משה דמאיו והסוכן שלי גלעד קצב ידאגו לי".

אחרי שלחצנו קצת על מורי הוא הסכים להגיד שאם תבוא הצעה מחיפה או הפועל ת"א יהיה קשה לסרב לה... גם בעניין אירופה מורי מודה שהוא מכוון גבוה: "אני חולם לשחק בליגה האיטלקית, לדעתי לשם אני הכי מתאים בסגנון המשחק שלי ובאגרסיביות".

מרקו מטראצי. אולי עוד ישחק יחד עם דין מורי (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
מרקו מטראצי. אולי עוד ישחק יחד עם דין מורי (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

כשמדברים עם מורי על הזימון שלו לנבחרת הבוגרת הוא יודע שהדרך עוד ארוכה: "זו בהחלט שאיפה גדולה שלי יום אחד להיות בורג משמעותי בנבחרת. הלוואי והנבחרת תעפיל ליורו, זה יהיה חלום".