פרקליטות מחוז ירושלים ממליצה למשטרה לפתוח בחקירה פלילית נגד שחקן בית"ר ירושלים ונבחרת ישראל, עמית בן שושן. ההמלצה באה בעקבות הקריאות הגזעניות שהשמיע בן שושן בחגיגות הזכיה בגביע המדינה שנערכו באצטדיון טדי בשבוע שעבר, כפי שפורסם לראשונה בחדשות 2.

כזכור, שעה קלה לאחר סיום גמר הגביע בכדורגל, התכנסו באצטדיון טדי שחקני הקבוצה ואוהדיה לחגוג את הזכיה. במהלך החגיגות, בהן נכחו אלפי אוהדים, צולם בן שושן כשהוא שר על הבמה שיר שכלל בין היתר את המילים: "אני שונא אותך סלים טועמה, אני שונא את כל הערבים".

בפנייתה למשטרה ציינה הפרקליטות כי בהתבטאותו של בן שושן יש לכאורה משום הסתה לגזענות, שמשמעותה על פי חוק עבירה פלילית. "הפרקליטות סבורה כי נסיבות האירוע מצדיקות חקירה פלילית נוכח העובדה כי מדובר בכדורגלן המשמיע אותה מעל במה לעיני אלפי אנשים ומצלמות טלוויזיה", לשון ההודעה.

אם יימצא אשם, עלול השחקן לקבל עונש מאסר בפועל, וזאת בעקבות החוק האוסר אלימות בספורט שנחקק בשנה שעברה. על פי לשון החוק, "המתבטא התבטאות גזענית במהלך אירוע ספורט, דינו - מאסר שנתיים". 

היסטוריה של עונשים

יש לציין כי בית"ר ירושלים כבר נענשה העונה בגלל אירועי אלימות, שיוחסו עד היום רק לאוהדיה. עוד לפני פתיחת העונה הנוכחית הורדו לקבוצה 2 נק' בגין התפרעויות בחגיגות האליפות בשנה שעברה, ובמהלך העונה הורדה עוד נקודה בגין קריאות גנאי במהלך דקת דומיה לזכרו של יצחק רבין.

אתמול פורסם בעיתון האירני "טהרן טיימס" מאמר שקרא להעניש בחריפות את בן שושן ואת בית"ר ירושלים על הקריאות הגזעניות שהושמעו בחגיגות הזכייה בגביע. כותבת המאמר, איבון רידלי, טענה כי המקרה מהווה "דוגמא לגזענות הקשה והבלתי נסלחת של אוהדי ושחקני בית"ר", וקראה לקוראיה להצטרף למאבקה ולשלוח מכתבים ברוח זו לנשיא פיפ"א, ספ בלאטר.

כמו כן, אתמול התפרסם דוח הקרן החדשה לישראל, שקבע כי בית"ר ירושלים מדורגת שוב במקום האחרון במדד הגזענות והאלימות בספורט בישראל. על פי הדוח, בעונה האחרונה חלה עליה של 45% בסך עבירות ההסתה לגזענות בקרב אוהדי בית"ר.