קורנפיין ואמסלם. עדיין אין בשורה (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
קורנפיין ואמסלם. מה יהיה בשנה הבאה? (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

חמישה ימים בלבד נותרו ליו"ר בית"ר ירושלים, איציק קורנפיין, להציג בפני הרשות לבקרה התקציבית ערבות בנקאית על סך 15 מיליון שקלים כדי לקבל אישור לשחק באירופה. בפני קורנפיין, שבשלב זה לא מצליח למצוא רוכש רציני לבית"ר, עומדת אפשרות להקטין את הדרישה מצד הרשות לערבות בנקאית נמוכה יותר וזאת באמצעות הקטנת ההתחייבויות העתידיות של המועדון.

אמנם אוהדי בית"ר ירושלים מתרכזים בשני המשחקים הקרובים, מול מכבי חיפה והפועל ת"א, משחקים שיכריעו את מאבק האליפות, אבל האמת היא שמה שצריך לעניין אותם הרבה יותר זה האם יימצא משקיע בתקופה הקרובה, כזה שימנע מבית"ר להפוך לקבוצת מרכז טבלה, וגם זה במקרה הטוב.

השאלה המרכזית היא מה מתכנן קורנפיין לעשות עם השחקנים היקרים בקבוצה שלו.

מצד אחד, הוא לא רוצה להביא לעזיבה גורפת של שחקנים ולהותיר את בית"ר עם סגל שחקנים לא אטרקטיבי במיוחד, אך מצד שני, אין ליו"ר ברירה ועל מנת לצמצם עלויות הוא יהיה חייב למכור לפחות שניים מהכוכבים של בית"ר.

אימון בית&"ר (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
קורנפיין באימון בית&"ר (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

ברק יצחקי: מכירה שלו תתרום לקופת המועדון
קורנפיין כבר התבטא בעבר על כך שאם לא תהיה ברירה הוא יכנס למו"מ עם קבוצות המעוניינות בשחקני בית"ר וכפי שפורסם לראשונה ב-ONE, אף הציע את חלוץ הקבוצה, ברק יצחקי, למכבי תל אביב ב-2.5 מיליון דולר. מבחינה חברתית ומקצועית יצחקי מאוד מוערך בבית וגן, אך הוא צפוי בכל זאת לעזוב.

אם לא יימכר לחו"ל, יצחקי יעבור לאחת הקבוצות הגדולות של תל אביב, מכבי או הפועל, כשגם מכבי חיפה בתמונה. חשוב לציין כי ממכירה של יצחקי לחו"ל בית"ר תכניס לקופתה 1.2 מיליון יורו, ע"פ סעיף השחרור של השחקן, בעוד במכירה לקבוצה בארץ, קורנפיין כמובן ינסה להשיג סכום גדול יותר.

יצחקי לא מאמין (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
יצחקי לא מאמין (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

כידוע, הפועל תל אביב הציעה בחודש ינואר על מחצית מכרטיס השחקן של יצחקי מיליון דולר. במכירה של יצחקי תחסוך בית"ר את חוזהו של החלוץ, שהשנה לא אמור לקצץ חמישים אחוז משכרו כפי שעשה לפני העונה הנוכחית, וגם תהנה מסכום נאה שיכנס ממכירתו, סכום שיפיח חיים בקופתה הדלילה של הקבוצה.

תמוז: בקבוצה רוצים לחסוך את שכרו, מכבי ת"א היא אופציה


גם מכירה של טוטו תמוז באה בחשבון מבחינת בית"ר, מכבי תל אביב וקבוצות נוספות מגלות עניין בחלוץ וצריך להמתין ולראות מי תהיה נחושה יותר לרכוש אותו. סעיף השחרור של תמוז עומד על 700 אלף דולר, ואם בית"ר תמכור אותו לקבוצה בארץ היא לא תתפשר על סכום מכירתו, מדובר בשחקן צעיר עם עתיד ולכן מי שתרצה אותו תצטרך לשלם. אגב, שכרו של תמוז, שעומד על 250 אלף דולר לעונה, ייחסך מבית"ר ירושלים בעונה הבאה אם יימכר.

תמוז מול ראלדס (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
תמוז מול ראלדס (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

קורנפיין יודע שעל מנת למקסם את סכום המכירה של השחקנים בבית"ר צריכה להיות תחרות בין הקבוצות הגדולות בליגת העל. כרגע, התחרות האמיתית תהיה על ברק יצחקי, כשגם על אבירם ברוכיאן ועידן ורד יהיו קופצים, אבל ספק אם קורנפיין יסכים לחתום על טופס השחרור שלהם.

ברוכיאן ובן שושן: בבית"ר לא ימהרו לשחרר את שניהם


ברוכיאן נחשב לשחקן הכי מזוהה עם בית"ר היום, וחתימה של קורנפיין על טופס השחרור שלו לאחת מקבוצות ליגת העל לא תהיה קלה. מה גם שברוכיאן רק עכשיו מתחיל להחלים מהניתוח שעבר בברכו ולכן בבית"ר לא מדברים על עזיבה של הקפטן, אלא אם כן תגיע הצעה מחו"ל.

אבירם ברוכיאן מדליק נרות (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
אבירם ברוכיאן מדליק נרות (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

גם בנוגע לבן שושן בבית"ר אומרים כי רק אם תגיע הצעה מחו"ל יהיה על מה לדבר, או במידה והשחקן יבקש לעזוב מיוזמתו לאחת מקבוצות ליגת העל.

עידן ורד ועידן טל: רוצים לראות אותם ממשיכים בקבוצה


בנוגע לעידן ורד, בו מגלות עניין מכבי תל אביב ומכבי חיפה, קורנפיין לא מתכוון להיכנס למו"מ אלא אם כן לא תהיה ברירה ובית"ר תיקלע לפלונטר כלכלי. עידן ורד לא עולה הרבה לבית"ר מכיוון שהוא מקבל משכורת חייל, כך שבבירה לא ימהרו לשחרר אותו. בנוסף, הקשר הצעיר צפוי לחתום על חוזה לארבע שנים בקבוצה, מה שמוכיח שהוא בתוכניות של בית"ר ויהיה חלק מהקבוצה לבטח בעונה הבאה.

מה עם השאר? בנאדו, גרשון ועידן טל מחזיקים באופציה להמשיך בקבוצה בעונה  הבאה בסכומים נמוכים בהרבה ממה שהיו רגילים בעידן ארקדי גאידמק. עידן טל רצוי מאוד בבית"ר והוא צפוי לקבל תפקיד מקצועי בעתיד, לאחר שיפרוש מכדורגל.

עידן טל ואריק בנאדו (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
עידן טל ואריק בנאדו (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

בנוגע לבנאדו, זו תהיה החלטה משותפת של קורנפיין עם המאמן בעונה הבאה ועם השחקן עצמו. גם בנאדו מוערך בקבוצה והיו רוצים לראות אותו ממשיך גם בעונה הבאה. בנוגע לגרשון, בבית"ר לא יודעים מה יהיה איתו, מכיוון שהחוזה שלו בעונה באה יהיה נמוך מאוד יחסית למה שהורגל בשנים האחרונות וייתכן שהצעה מפתה מקבוצה אחרת, עם חוזה גבוה יותר, תביא לסיום דרכו בבית"ר.

דוד אמסלם: הרבה תלוי בהחלטת ההתאחדות
ומה בנוגע למאמן? אמסלם מוערך מאוד בבית"ר והקהל רוצה אותו, יש שאומרים שהוא היחיד שמסוגל לעשות משהו עם קבוצה נטולת כוכבים שככל הנראה תיבנה בבית וגן בעונה הבאה, במידה ולא יימצא משקיע. אמסלם ימשיך להיות חלק מהצוות המקצועי תוך כדי קורס תעודת הפרו שיעבור בשנה הבאה.

דוד אמסלם (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
דוד אמסלם (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

עדיין מוקדם לקבוע האם הוא יהיה המאמן הראשי, זה תלוי גם בהחלטת ההתאחדות לאפשר לאמסלם לעמוד על הקווים עם מאמן בעל תעודת פרו או לאשר לו לאמן תוך כדי שהוא עובר את הקורס. אם זה לא יתאפשר, יגיע לבית"ר מאמן שיעבוד ביחד עם אמסלם.