אוקונקוו אוניקאצ´י (משמאל). ילבש אדום? (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
אוקונקוו אוניקאצ´י (משמאל). ילבש אדום? (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

לאחר שבהפועל ת"א החתימו את הבלם הדרום-אפריקני של מכבי נתניה, ביוואן פרנסמן, נראה שהאדומים ממשיכים במלאכת החיזוק ולא עוצרים. השאלה הכי מסתורית בהפועל אולי עומדת בפני פתרון. לאחר שעשרות קשרים הוצעו לצוות המקצועי בהפועל ת"א, מי שתפס את עיניהם יותר מכל וקיבל כבר פנייה רשמית להצטרף הוא אוקונקוו אוניקאצ´י הניגרי, או בכינויו 'טיקו'.

'טיקו' חגג את יום הולדתו ה-28 בחודש שעבר, הוא מתנשא לגובה של 180 ס"מ ומשחק כקשר 50/50 במרכז המגרש. אוניקאצ'י שיחק ב-3 העונות האחרונות בציריך, במדיה ערך 62 הופעות וכבש שני שערים. ל'טיקו' יש גם 9 הופעות בנבחרת ניגריה, בין השנים 2006-2008.

ציריך סיימה את העונה האחרונה במקום ה-7 בשוייץ, ועונה לפני כן, היה 'טיקו' מהשחקנים שהובילו את המועדון לזכייה באליפות. בהפועל יעשו מאמצים להנחית בישראל את הבחירה הראשונה של הצוות המקצועי.

אתמול בשעות הבוקר הציגה ההנהלה את האפשרות להביא את יוסי שבחון ממכבי ת"א למועדון, מאחר והוא שחקן חופשי, אך הצוות המקצועי ענה כי הקשר לא בתוכניות שלו, והוא מוותר.

אוקונקוו אוניקאצ´י במדי ציריך. קיבל פנייה רשמית מהפועל (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
אוקונקוו אוניקאצ´י במדי ציריך. קיבל פנייה רשמית מהפועל (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

היום שבה האופציה, לאחר שבהפועל הבינו שניתן להביא את השחקן בעלויות נמוכות. המאמן אלי גוטמן שוחח עם שבחון והסביר לו כי הוא לא מתוכנן להיות שחקן הרכב. למרות זאת הקשר אמר למאמן כי אם יגיע, הוא יעבוד קשה, ויוכיח את עצמו לא משנה כמה דקות יקבל.