פרסום ראשון: ראובן עובד בדרך החוצה מהפועל פ"ת. בהנהלת המלאבסים נוקטים בצעדים על מנת לזעזע את השחקנים לקראת המשך מאבקי ההישרדות, ולאחר ההחלטה על הקפאת המשכורות עד השגת הניצחון הראשון במשחקי הפלייאוף, היום(רביעי) הועמד עובד לוועדת משמעת לאחר שהפר מספר סעיפים בחוזהו.

בוועדת שהתקיימה החליטו בהנהלת הפועל פ"ת להשעות את הקשר עד ליום ראשון שלאחר מכן תתקבל החלטה סופית בעניינו. האישום כלפיו הוא שיצא לבלות בליל יום חמישי האחרון לפני אימון הבוקר של הקבוצה לקראת המשחק מול הפועל עכו וזאת בניגוד לתנאי החוזה שלו.

ע"פ הנוכחים בפגישה עובד הודה שאכן יצא לבלות באותו לילה אך סייג חלק מהדברים ולכן בקבוצה החליטו להשעותו באופן זמני ורק לאחר מכן לקבוע סופית את גורלו. על פי הערכות ההשעיה היא רק חלק ראשון בדרך לשיחרורו הצפוי מהקבוצה.

כזכור, הקשר ששוחרר במהלך העונה מבני סכנין הצטרף לקבוצה של אלי מחפוד לקראת סיום חלון ההעברות של חודש ינואר האחרון וחתם על חוזה עד תום העונה, כאשר הוא התחייב למספר סעיפים מגבילים בכל הנוגע לבעיות משמעת עקב עברו.

הסעיפים שהכניסה הנהלת הפועל פ"ת בחוזהו של השחקן נגעו בעיקר בהתנהגות מחוץ לכר הדשא כשדרשו מהשחקן לאשר עמם כל יציאה לבילוי לפני אימונים או משחקים. כזכור לפני מספר שבועות ביקש השחקן מהנהלת המועדון אישור לצאת ליום הולדת של חבר בשעת ערב כשלמחרת אימון בוקר ונענה בשלילה.

ראובן עובד. בדרך לסיים את דרכו בקבוצה? (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
ראובן עובד. בדרך לסיים את דרכו בקבוצה? (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

סעיפים אלו מקנים למועדון מאם המושבות את האפשרות לקנוס בחומרה את השחקן ואף להשעותו מפעילות בקבוצה כשבמקרה הקיצוני הם יכולים גם לשחררו לאלתר.

בהפועל פ"ת מאוכזבים מאד מיכולתו של עובד שלא ניצל את הבמה הרחבה שקיבל מהנהלת המועדון מאז הגיע לקבוצה, ולאחרונה גילו כי גם הפר מספר סעיפים בחוזהו מה שהוביל להחלטה לזמנו לוועדת משמעת בה הוא צפוי להיענש בחומרה. הפועל פ"ת היא קבוצתו ה-7 בקריירה של ראובן עובד שצמח במכבי ת"א ושיחק גם בשורות הפועל חיפה, הפועל ת"א, בני יהודה, מכבי נתניה ובני סכנין.

מנכ"ל הפועל פ"ת, אפי צפריר: "הגיע אלינו מידע שראובן עבר על הקוד האתי של הקבוצה ובנוסף על תנאי החוזה שנחתם עימו. הוא אישר את המיוחס לו והוא אישר בדיוק את מה שהוא עשה ויכול להיות שבעיניו או בעיני אחרים דברים כאלה הם לגיטימיים אולם במקום שבו נמצאת הפועל פ"ת כעת היא צריכה לשים בראש סדר העדיפויות שלה את הכללים של המועדון והדברים שמסביב יכולים רק להפריע".

"החתמנו את ראובן כדי שהוא יעזור להפועל פ"ת והיא לו, אך זה לא קרה כמו שבאגדות דברים קורים שבן אדם בא ומציל את המועדון. נעשה את הכל למען זה שהדבר הזה לא יפריע לקבוצה להתרכז במשחק בשבת שמבחינתנו הוא להיות או לחדול".

ראובן עובד. קבוצה שביעית בקריירה (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
ראובן עובד. קבוצה שביעית בקריירה (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

"אני מאוד מקווה שגם אם הפועל פ"ת תחליט שלא להמשיך את הקשר עם ראובן, זה לא אומר שהוא סיים את קריירת הכדורגל שלו. הסיפור פה לא כזה גדול מבחינת שחקן כדורגל אך מבחינת מועדון זה משנה. לכל שחקן יש את ההסכמים שלו ואם זה לא היה ראובן והחוזה שנחתם עימו אולי לא היינו יושבים פה".

עורך דינה של הקבוצה, שי אליאס, הוסיף: "ראובן בא והתנצל בפני הוועדה. הוועדה תשקול את הדברים ותקבל החלטה ביום ראשון. האפשרויות שלה הן מאוד רחבות, היא יכולה לקנוס ולהשעות את השחקן ויש גם אפשרות לשחררו מן הקבוצה אך אני מניח שבמקרה זה לא זו ההחלטה שתתקבל".