בלם מכבי חיפה ג'ורג' טשיירה יעמוד בשבוע הבא לדין משמעתי בהתאחדות לכדורגל בעקבות דו"ח השופט אותו מילא איתן תבריזי. הפורטוגלי שאיבד את העשתונות לאחר הרחקתו בהפסד 2:1 להפועל ר"ג בגביע, צפוי לעמוד לדין משמעתי גם במכבי חיפה.

בדו"ח ציין תבריזי: "בדקה ה-113 הורחק משדה המגרש שחקן מכבי חיפה, ג'ורג' טשיירה, לאחר שקיבל כרטיס צהוב שני בתגובה לכך שמחא כפיים אחרי שספג כרטיס צהוב".

"לאחר מכן השחקן רץ לעברי, משך פעמיים בחולצתי בחוזקה ואמר: 'פאק יו, אני אזיין אותך. אתה מפגר וטיפש, איש קטן'. השחקן לא נרגע והמשיך להשתולל במשך שלוש דקות עד שחבריו לקבוצה הוציאו אותו מהמגרש. גם כשיצא החוצה המשיך לקלל עד שעזב את המגרש באופן מוחלט".

תבריזי הגיב הבוקר ואמר ל-ONE: "טשיירה חצה את כל הקווים האדומים וחבל שהגיע לרמה כזאת. עצוב לי ששחקן מתנהג בצורה כזו. כל זמן שטשיירה בחר לקלל, שזה גם לא בסדר, זה עניינו, אבל הפתיעה אותי שהיתה לו החוצפה לתפוס אותי בחולצה".

תבריזי מסמן לטשיירה מה הוא חושב עליו (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
תבריזי וטשיירה. דו"ח שיפוט חמור (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

כבר עכשיו ברור כי הבלם עלול לספוג עונש כבש. איבוד העשתונות של הבלם שהיה קרן האור בקבוצה, מצביע על הלחץ הגדול שמכבי חיפה מצויה בו. הבלם עלול לספוג השעייה של ארבעה שבועות מה שאומר שהוא יחמיץ את הדרבי החיפני בעוד שלושה שבועות. בשבוע שעבר דקל קינן לא היה רחוק מהרחקה בסכנין ועכשיו נפלה על הקבוצה צרה שלא ציפתה לה.

אחת השאלות ששואלים היום בחיפה היא מדוע חבריו לקבוצה מלבד יניב קטן לא עטו על טשיירה ומנעו מהבלם להגיע ולהתפרץ על השופט: "כל זמן שההרחקה היתה על מחיאות כפיים, דבר שהביא לצהוב שני, הדבר היה נסבל וטשיירה היה מורחק למשחק אחד בלבד, אבל ברגע שהבלם התחמם ניתן היה למנוע את המגע עם השופט דבר שלא נעשה".

במכבי חיפה, כפי שניתן היה לצפות, מצב הרוח לא בשמיים בימים אלו, די היה לראות את קפטן הקבוצה, יניב קטן, יורד שפוף מ"וינטר" אחרי הפסד הגביע להפועל רמת-גן (2:1) כדי להבין עד כמה השחקנים לקחו קשה את ההדחה מהגביע.

קטן עצמו סיפר על תחושותיו לאתר הרשמי של הקבוצה: "ההפסד בגביע התקבל באכזבה גדולה אצלנו ואנו מודעים לכך שאיכזבנו את הצוות המקצועי, ההנהלה והאוהדים. כרגע הגביע הוא היסטוריה ואין לנו אפשרות לתקן".

"מעתה ואילך נתמקד בליגה ובמאבק האליפות וכבר ביום ראשון מצפה לנו משחק סופר-חשוב מול הפועל פ"ת שלא תגיע כדי להקל עלינו. אני מצפה שהקהל הנפלא שלנו המלווה אותנו לכל מקום, גם כאשר בדרך קורות לנו תקלות מהסוג של אתמול, ימשיך להבין שאנו זקוקים לו ויהיה איתנו במשחק החשוב הזה ובהמשך משחקי הליגה".