אלישע לוי עם השחקנים באימון (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
אלישע לוי עם השחקנים באימון (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

התכונה בחיפה גוברת לקראת המשחק החשוב מול בית"ר ירושלים הערב ב-20:00 שעשוי להעלות את הקבוצה למקום הראשון בטבלה, אם הפועל ת"א תאבד נקודות בדרבי. בקופות נותרו פחות מאלף כרטיסים לטובת אוהדי חיפה, שימלאו את יציעי קרית אליעזר במשחק החשוב. מהצד הצהוב יגיעו במקרה הטוב 400 אוהדי בית"ר.

החלוץ, מוחמד גדיר, פצוע ולא התאמן גם הבוקר. גדיר, שסובל מפציעה טורדנית בגבו למעלה מחודש ימים אמר לחבריו: "אני פצוע ולא יכול לזוז במגרש".

המאמן, אלישע לוי, לא מתכנן שינויים בהרכב לעומת ההרכב שפתח מול מכבי ת"א מה שאומר שליאור רפאלוב, יניב קטן, ולדימיר דבאלשווילי וארבייטמן יפתחו בחלק הקדמי.

באסיפת הווידאו הראה לוי לשחקנים את המשחק מול מכבי ת"א ואמר: "שיחקתם טוב מאוד מול מכבי ת"א. אני רוצה שתביאו את היכולת הזו גם מול בית"ר".

בנושא אחר, האם משחק הליגה בקרית אליעזר מול בית"ר יהיה גם הופעת הפרידה של שלומי ארבייטמן, דקל קינן, פיטר מסיללה וג'ון קולמה מהאיצטדיון הביתי? נראה שעל התשובה הזאת אפשר יהיה לענות רק במהלך הקיץ הקרוב, כאשר יתברר מי מבין השחקנים שצויינו ימצא קבוצה באירופה.

בחיפה אמנם חושבים ועוסקים רק במשחק מול בית"ר, אבל אין זה סוד שמספר שחקנים חושבים על מעבר לאירופה וההופעה מול בית"ר עשוייה להיות האחרונה שלהם לעיני הקהל הירוק, שימלא כל פינה ביציעי האיצטדיון מתוך מגמה לדחוף את הקבוצה לניצחון רב שערים.

קולמה, שהגיע כנודניה של אלישע לוי בסכנין, חש שהוא אינו זוכה להערכה מצד האוהדים והתקשורת, למרות שאלישע והשחקנים חושבים שהוא השחקן המשמעותי ביותר בחלק האחורי להוציא את בירם כיאל, שאינו משחק בגלל פציעה. לקולמה יש חוזה לעונה הבאה, אבל אחד לא ירים גבה אם ישוחרר אם יימצא זר ברמה גבוהה יותר.

גם כיאל חושב לעבור ולשחק באירופה בקיץ הקרוב, אבל לא נראה שבמכבי חיפה ימהרו לשחרר את הקשר, מה עוד שלכיאל יש חוזה לשנתיים נוספות.

בחיפה יודעים היטב שאם קינן, מסיללה, קולמה וארבייטמן יעזבו הקבוצה תצטרך למצוא חלופות לאותם שחקנים. הסקאוט, אלון חרזי, עובד במרץ כדי למצוא את השחקנים המתאימים.

בוקולי (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
בוקולי (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

גוסטבו בוקולי, שמעמדו התערער עד לפני חודש חזר ובגדול ובחיפה אין כל כוונה לשחררו. בוקולי נראה בימים אלה השחקן הרענן ביותר בקבוצה. בנוגע לסאדאת בוקארי, שלא הצליח להטביע את חותמו אין החלטה למרות שבשלב זה נראה שהסיכויים שבוקארי יושאל גבוהים.

בחיפה יצטרכו לקבל גם החלטה האם להמשיך ולהאריך את החוזים של עדן בן בסט ותומר חמד, שמסיימים חוזה בעונה הבאה ובשנתיים האחרונות הושאלו לקבוצות אחרות.

לא מן הנמנע שחמד, בו חפצות מספר גדול של קבוצות בליגת העל, ישאר בסגל אחרי שהשתדרג מקצועית. חמד אמר: "אשמח לחזור למכבי חיפה, אבל אין לי כל כוונה להמשיך במתכונת של נדודים ולהיות מושאל מידי עונה". גם בן בסט שואף למקום של קבע בקבוצה.

גדיר (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
גדיר (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

הרכב המשוער: ניר דוידוביץ', עלי עותמן, ג'ורג' טשיירה, דקל קינן, פיטר מסיללה, ג'ון קולמה, גוסטבו בוקולי, ליאור רפאלוב, יניב קטן, ולדימיר דבאלשווילי ושלומי ארבייטמן.