מכבי פ"ת ומ.ס. אשדוד נפרדו הערב (שבת) בתיקו 1:1 באורווה במסגרת המחזור ה-22 בליגת העל. 

בעקבות התיקו אשדוד פיספסה הזדמנות להעפיל לפחות באופן זמני למקום הרביעי בטבלה על חשבון בני יהודה ובית"ר ירושלים. פ"ת לעומת זאת, לא ניצלה את ההזדמנות לצבור עוד ניצחון בדרך לבריחה מהתחתית.

הדקות הראשונות של המשחק היו חלשות יחסית, אבל בדקה ה-21 הוכשל עומר דמארי בתוך הרחבה על ידי כריסטיאן גונזאלס, ושופט המשחק, זיו אדלר, הורה על הנקודה הלבנה. טל בן חיים לא התבלבל וכבש מול סטויקיץ'.

יוסי מזרחי ניסה להגיב לשער שספגה אשדוד והכניס את עידן שריקי במקום רחמים צ'קול בדקה ה-39. אשדוד באה על שכרה בדקה ה-49, אחרי שעידן ויצמן כבש מ-20 מטרים בכדור חזק לקורה ופנימה.

פ"ת שלטה במשחק ואילו אשדוד ניסתה לצאת למתפרצות מסוכנות. בדקה ה-71 הקבוצה של פרדי דוד כמעט והחזירה לעצמה את היתרון, אחרי שדובב גבאי שלח כדור לשער וסטויקיץ' הדף לקרן. גבאי היה יכול לכבוש שוב מקרן, אך כדור מסוכן שלו בחצי מספרת הלך החוצה. בדקה ה-90 היה גבאי קרוב להכריע שוב את המשחק, אבל בעט ברשלנות החוצה מול שער ריק.

בן חיים מול ויצמן. חלוקת נקודות באורווה (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
בן חיים מול ויצמן. חלוקת נקודות באורווה (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

השחקנים זכו למקלחת מרעננת במהלך המחצית השניה, כאשר הממטרות באורווה הופעלו באופן מפתיע למשך דקה ארוכה. בתום המתנה מרעננת וכפויה, השחקנים חזרו לשחק, אך לא הצליחו כאמור להכריע את המשחק.

מזרחי: "עשינו את זה במגרש עם משטח לא ראוי, אני מרוצה"
מאמן אשדוד, יוסי מזרחי, אמר בסיום המשחק: “אני תמיד מרוצה שאנחנו עושים תיקו בחוץ, פ”ת היו בתקופה טובה מאוד בזמן האחרון ואנחנו באנו אחרי הפסד להפועל ת"א. תמיד אחרי דבר כזה אתה רוצה להתייצב ולצאת לפחות עם נקודה, ונראה בהמשך אם הצלחנו להתייצב מההפסד להפועל. היה חשוב מאוד לעלות שלב בגביע ואני שמח שעשינו את זה”.

יוסי מזרחי מסביר למגמאדוב כמה קשה לשחק באורווה (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
יוסי מזרחי מסביר למגמאדוב כמה קשה לשחק באורווה (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

"עשינו את זה במגרש קשה מאוד שהמשטח שלו לא ראוי למשחק כדורגל", טען מזרחי. "קשה לחבר שני פסים ואני מרחם על הפתח-תקוואיות שמשחקות כאן לאורך עונה שלמה. ברגע שעולים לחימום כבר מרגישים את זה ואם כבר המגרש לא טוב, אז לפחות שיהיה ישר".

קפטן מ.ס. אשדוד, משה אוחיון, אמר: “גם השחקנים דיברו בעיקר על המגרש, שקשה לפתח בו משחק ראוי. צריך להיות בפנים כדי להרגיש את זה, קשה לעצור את הכדור וזה כמו לשחק על פרקט, אני לא יודע איך מאשרים מגרש כזה, ראיתם המון כדורים שעפים באוויר כי באמת קשה לשלוט בכדור, אני מקווה שיטפלו בזה”.

פרדי דוד ויוסי מזרחי. אחד מרוצה ואחד מאוכזב (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
פרדי דוד ויוסי מזרחי. אחד מרוצה ואחד מאוכזב (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

מאמן פ"ת, פרדי דוד, היה פחות מרוצה מעמיתו: “זה תיקו מאכזב מבחינתנו ומשחק שני ברציפות בליגה שאנחנו צריכים לבוא ולהכריע ולא עושים את זה. אם נמשיך להגיע למצבים האלה, נתחיל לנצח. המשחקים לא דומים אחד לשני, אבל אפשר להגיד שביזבזנו את התחמושת באמצע השבוע בגביע".

"בכל מקרה, אין שום תירוץ", אמר דוד. "אנחנו צריכים לכבוש מהמצבים שאליהם הגענו היום, אלו דברים שאנחנו צריכים ללמוד ולבנות עוצמה של קבוצה”.

מקרייב מנסה להגיע, אוזן מרחיק (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אוזן נוגח מול מקרייב. מקווה שפ&"ת תיראה טוב יותר בהמשך (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

מגן פ"ת, אורי אוזן, סיכם: “המגרש פה לא בדיוק חוויה. אני לא הגנן, אנחנו מתמודדים בצורה הטובה ביותר. יש לנו שחקנים טכניים בחלק ההתקפי. כשהרקדן לא רוקד טוב, הוא אומר שהרצפה עקומה, פה באמת הרצפה עקומה. נקווה שנרקוד טוב יותר בשבוע הבא”.

מחצית ראשונה


שופט המשחק, זיו אדלר, הוציא את המשחק לדרך לעיני 800 צופים באורווה. בדקות הראשונות פ"ת ניסתה לתקוף עם כדורים ארוכים לעומר דמארי. הבלם כריסטיאן גונזאלס הסתדר פעמיים טוב עם החלוץ הצעיר.

עידן ויצמן נוגח, מתן אוחיון מסתכל (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
עידן ויצמן נוגח, מתן אוחיון מסתכל (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

לעומת זאת, אשדוד ניסתה את כוחה בעיקר מרחוק עם שני כדורים, האחד של מרקו פופוביץ' והשני של עידן שדה, שרק איימו קלות על השוער דראגוסלב יבריץ'. אחרי הפתיחה הטובה, שחקני שתי הקבוצות חזרו לסורם והציגו כדורגל לא מדוייק.

בדקה ה-19 קובי גנון קיבל כדור ברחבה אחרי קרן, שלח אותו טוב ברגל שמאל למרכז השער, וגרם לסטויקיץ' למתוח את איבריו לראשונה במשחק.

סבסטיאן סנסוני עולה לנגיחה. צפוי לחזור להרכב (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
סבסטיאן סנסוני עולה לנגיחה באורווה (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

דקה 22: מכבי פ"ת עולה ליתרון 0:1. עומר דמארי הוכשל בתוך הרחבה על ידי כריסטיאן גונזאלס וזיו אדלר הורה על בעיטת עונשין מ-11 מטרים. טל בן חיים ניגש לבעוט והכניע את סטויקיץ'.

בדקה ה-27 עומר דמארי יכול היה להכפיל את התוצאה אחרי שקיבל כדור טוב מטל בן חיים ברחבה. דמארי התקדם ובעט ברגל שמאל, אבל סטויקיץ' יצא טוב ומנע יתרון בן שני שערים בשלב מוקדם. אשדוד המשיכה לנסות בעיקר מרחוק, כשהיא מתקשה לפצח את ההגנה הצפופה של המארחים.

מכבי פ&"ת חוגגת יתרון באורווה (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
מכבי פ&"ת חוגגת יתרון באורווה (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

יוסי מזרחי ניסה להגיב במהירות לשער שספגה אשדוד, והכניס למשחק את עידן שריקי במקום רחמים צ'קול בדקה ה-39. הכניסה של שריקי שלחה את אשדוד קדימה והיא שלטה בכדור, אבל לא הגיעה להזדמנויות של ממש עד לשריקה למחצית.

מרקו פופוביץ´ שומר על רחבה נקיה (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
מרקו פופוביץ´ שומר על רחבה נקיה (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

מחצית שניה


דקה 49: אשדוד משווה ל-1:1. פתיחה טובה של המחצית השניה עבור הקבוצה של יוסי מזרחי. עידן ויצמן השתלט על כדור חוזר מבעיטה חופשית ושיגר אותו מ-20 מטר לקורה ופנימה, ליבריץ' לא היה סיכוי להגיע לכדור, שוויון באורווה.

אשדוד חוגגת את שער השוויון באורווה (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
אשדוד חוגגת את שער השוויון באורווה (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

ארבע דקות לאחר השער של אשדוד, טל בן חיים קיבל כדור מדן רומן בתוך הרחבה. החלוץ קיבל על עצמו את תואר המחמיצן התורן של מכבי פ"ת ושלח את הכדור לגופו של יבריץ' והחוצה.

אירוע מוזר התרחש בדקה ה-62, כאשר הממטרות באורווה הופעלו במפתיע והשחקנים זכו למקלחת מרעננת. אחרי דקה ארוכה, השחקנים היו יכולים להמשיך במשחק.

גנון. בדרך לעונתו העשירית באם המושבות (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
קובי גנון מרחיק את הכדור (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

דובב גבאי קיבל הזדמנות מעולה להחזיר את פ"ת ליתרון בדקה ה-71, אבל סטויקיץ' הצליח להדוף כדור שלו לקרן. אל כדור הקרן שוב הגיע גבאי, שבעט בחצי מספרת את הכדור החוצה. הזדמנות פנטסטית לפ"ת.

הזדמנות ענקית לפ"ת לסגור את הסיפור הגיעה בדקה ה-90. אורי אוזן פרץ באגף ימין והגביה כדור לרחבה. דובב גבאי מצא את עצמו חופשי לגמרי מול שער חשוף, אבל החמיץ ברשלנות והשאיר את התוצאה על כנה.

שחקני פ&"ת מכסים את מקרייב, שרק מצליח להביט בכדור (שי לוי) (צילום: מערכת ONE)
שחקני פ&"ת מכסים את מקרייב, שרק מצליח להביט בכדור (שי לוי) | צילום: מערכת ONE

מכבי פ"ת: דרגוסלב יבריץ', אורי אוזן, מוראד מגמאדוב, אבי יחיאל, ניצן דמארי, קובי גנון, אסי משיח (נבויסה מרינקוביץ' 64'), סבסטיאן סנסוני, דן רומן, טל בן-חיים (טומיסלב בוסיץ' 80') ועומר דמארי (דובב גבאי 67').

מ.ס. אשדוד: דרגאן סטויקיץ', מרקו פופוביץ', כריסטיאן גונזאלס, מתן אוחיון, אדיר טובול, רחמים צ'קול (עידן שריקי 39'), עידן ויצמן, משה אוחיון (מאור פרץ 80'), עידן שדה, שי רביבו (ניר ביטון 73') ודמיטאר מקרייב.