אבו סיאם במעמד החתימה. בפ&"ת ימתינו שיחזור לכושר מלא (צילום: מערכת ONE)
סאלם אבו סיאם במעמד החתימה, היום | צילום: מערכת ONE

המגן השמאלי, סאלם אבו סיאם הצטרף הבוקר (חמישי) לשורות הפועל פ"ת כשחתם במועדון לעונה אחת באמצעות סוכנו, עידן כסיף.

למגן בן ה-26 הוגשה הצעה כספית נמוכה בתחילת השבוע אך הוא לא היה מרוצה ממנה וביקש לשפרה ובנוסף דרש להוסיף לחוזה לסעיף שחרור בחודש ינואר. בפ"ת סירבו תחילה לתנאים שהציב אבו סיאם אך לבסוף הגיעו הצדדים לפשרה כאשר המגן השמאלי ילבש את המדים הכחולים עד סוף העונה וירוויח 50 אלף ש"ח.

מנכ"ל הפועל פ"ת, אפי צפריר, אישר ל-ONE את הידיעה ואמר: "אני שמח על הצטרפותו של סאלם אבו סיאם. בעמדת המגן השמאלי היה לנו רק שחקן אחד והצטרפותו לקבוצה תחזק אותנו משמעותית. סאלם הוא שחקן עם רקורד מוכח ואנו מקווים שהוא יחזיר עטרה ליושנה במדי הפועל פ"ת".

אבו סיאם נחשב עד לפני כמה שנים לאחת ההבטחות הגדולות של הכדורגל הישראלי בעמדת המגן השמאלי.

מי שגדל במחלקת הנוער של מכבי ת"א שיחק גם בשורותיה בליגת האלופות מול קבוצות כמו יובנטוס ובאיירן מינכן. לאחר התקופה היפה שלו במכבי ת"א הוא הסתכסך עם מאמנו דאז, אלי כהן ועזב לבני יהודה.

בשורות הזהובים שיחק אבו סיאם במשך שנתיים ובעונה שעברה חתם בהפועל עכו ששיחקה בליגה הלאומית. כאמור, עד סיום העונה ינסה אבו סיאם לשקם את הקריירה בהפועל פ"ת שם הוא ייאלץ להתמודד על חולצת ההרכב עם המגן השמאלי הראשון של המאמן, דני ניראון - ג'ורג' גברו.

עמרי אפק דולק אחרי ג´ורג´ גבארו (תומר גבאי) (צילום: מערכת ONE)
עמרי אפק דולק אחרי ג´ורג´ גבארו. (תומר גבאי) | צילום: מערכת ONE

גברו, מגנה הליברי של הקבוצה נפצע באימון לאחר שספג מכה והוא סובל מכאבים בברכו. גברו ייפגש היום עם רופא הקבוצה שיקבע האם הליברי יהיה כשיר למשחק בשבת מול הפועל רעננה. בתוך כך, הקשר הקרואטי, טומו ברלצאי, חתם על הסכם השחרור שלו מפ"ת וקיבל שיק על סך 3 משכורות. הוא צפוי לעזוב את הארץ בימים הקרובים.