גרגורי מנחם את תומר חמד (אלעד ירקון) (צילום: מערכת ONE)
גרגורי מנחם את תומר חמד (אלעד ירקון) | צילום: מערכת ONE

רגע לפני ששב ארצה והתחיל להאיץ בהכנות של קבוצתו החדשה, מ.ס אשדוד, המאמן האנגלי ג'ון גרגורי סיכם את העונה הראשונה שלו בליגה הישראלית.

גרגורי, שבקורות החיים שלו מופיעים סעיפים כשחקן כדורגל בליגה האנגלית ומאמן אסטון וילה באחת מעונותיה היפות, הוסיף בחודש מאי האחרון סעיף פחות נעים - ירידה לליגה השניה בישראל עם מכבי אחי נצרת. 

בראיון שהעניק לתקשורת האנגלית, שיתף המאמן האנגלי את הקוראים בחוויותיו באחי נצרת, סיפר על הסיבות בגללן החליט למרות הכל לאמן בישראל, ועל המפגש המפחיד ביותר שהיה לו העונה. 

"הייתי לאורך כל השנים בקשר עם נג'ואן גרייב, שהיה שחקן שלי באסטון וילה, ולימים הפך להיות המנהל של מכבי אחי נצרת. הייתי בחופשה והם הציעו לי חוזה", סיפר ג'ון גרגורי.

"הרבה אנשים אמרו שזו הייתה טעות עבור הקריירה שלי להגיע לישראל, אבל ככל שיותר ויותר אנשים אמרו את זה אני רק רציתי להגיע ולאמן בליגה הזו. אני איש אנגלי ואנחנו אוהבים להגיע מהאנדרדוג. הכסף לא היה בכלל הנושא בהחלטה. אם אתה זמר אתה צריך לשיר, ולא חשוב מי הוא הקהל", הסביר גרגורי את ההחלטה שלו להגיע ולאמן בישראל. 

בלגן בדרבי המגזר (אמיר לוי) (צילום: מערכת ONE)
בלגן בדרבי המגזר (אמיר לוי) | צילום: מערכת ONE

על העונה מלאת הבעיות הכלכליות של מכבי אחי נצרת,  סיפר גרגורי: "השחקנים היו יורדים מכר הדשא בסוף האימון ולא היו משכורות לשלם להם. לא היה להם כסף לאוכל, לשכר דירה, למזון לילדים שלהם. היו שחקנים שניתקו להם את החשמל. קיבלתי שיחות משחקנים שלא היה להם דלק כדי להגיע למשחקים", אמר גרגורי והוסיף: "אני שימשתי לא רק כמאמן אלא גם כפסיכולוג וגם כמנכ"ל הקבוצה". 

גרגורי הודה, שלמרות שכמאמן של קבוצה מהמגזר הוא חש את העויינות במשחקים מול קבוצות ישראליות, כמו בית"ר ירושלים ובני יהודה, המשחק הכי קשה שהיה צריך לעבור הוא "דרבי המגזר" מול בני סכנין: "זה היה נורא יותר מהמשחק נגד בית"ר", סיפר גרגורי, "לאוהדים היו אבנים ומקלות, היינו צריכים להתגנב לסכנין ומסכנין חזרה". 

יוסי מזרחי. יחתום בימים הקרובים (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
יוסי מזרחי (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

בתקשורת האנגלית התייחסו להחתמתו של גרגורי כהפתעה גמורה, אחרי שהגדירו אותו: "מי שהצליח להדיח מהתפקיד את יוסי מזרחי, שזכה עם בית"ר ירושלים באליפות בעשור האחרון".