קיזוז או לא קיזוז, בהפועל תל אביב הוכיחו הערב (שני) כי הם ראויים לאליפות לאחר שעברו מחסום מנטלי קשה כשגברו 0:1 על מכבי חיפה במשחק העונה בקריית אליעזר ועלו למקום הראשון עם הפרש שערים עדיף על פני הירוקים.

מהראן ללה כבש את השער היחיד במשחק בדקה ה-58 דווקא לאחר שליטה של מכבי חיפה במשחק.

מאמן הפועל תל אביב, אלי גוטמן אמר לאחר המשחק: "מה שאמרתי לשחקנים בחדר ההלבשה זה שמותר לחגוג, כי ניצחנו את המשחק הזה וזה משחק על שש נקודות כמו שאומרים".

"אם נתחיל לחשוב שאנחנו רגל וחצי עם אליפות, כל מה שעשינו לא שווה שום דבר. אמרתי לשחקנים ליהנות מהניצחון, לנוח ומיום רביעי נתחיל להתכונן למשחק הבא".

"אני חושב שהיה משחק שקול ואפילו עם יתרון של מכבי חיפה במחצית הראשונה. בתחילת המחצית השניה פתחנו טוב יותר מחיפה ואז עלינו ליתרון. ככל שהמשחק התקדם הם דחפו ואנחנו נסוגנו לאחור וזה טבעי.

צפו בתקציר הניצחון של הפועל ת"א במשחק העונה

מה שמביא לי אושר זה לראות את השחקנים שאמנם חגגו, אבל גם מבינים שעוד לא עשינו כלום וזה בדיוק העניין, להמשיך לגלות בגרות ולשמור על פוקוס ועל ריכוז, יש עוד שלושה משחקים".

קנדה ושכטר. האליפות עוזבת את הכרמל? (עמית מצפה)
קנדה ושכטר חוגגים בקרית-אליעזר (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

לגבי השאלה האם הוא מריח את הדאבל אמר: "יש עוד שלושה משחקים ובשלב הזה עוד לא צריך להריח כלום, צריך לבוא, לשמור על ריכוז, לשחק את הכדורגל שאנחנו יודעים לשחק, כדורגל יותר טוב ממה ששיחקנו ולהמשיך הלאה".

שחקני הפועל תל אביב חוגגים בסיום עם האוהדים (עמית מצפה)
שחקני הפועל תל אביב חוגגים בסיום עם האוהדים (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

על קללת קרית אליעזר הוסיף: "הזכרתי לשחקנים באסיפה שניצחנו פעמיים את הפועל חיפה השנה בקרית אליעזר ועוד עשינו תיקו מול מכבי חיפה שבו היינו יותר טובים אפילו. על שיטת המשחק הוסיף וסיכם: "היתה הנחיה לשחק על כדורים ארוכים אבל שיחקנו יותר מדי על כדורים כאלה".

שכטר: כל משחק מעכשיו יהיה מלחמת עולם
חלוץ הפועל, איתי שכטר אמר בסיום: "שמחנו עם הקהל בחוץ, אבל בתוך חדר ההלבשה שמחנו מעט, כי יש לנו עוד שלושה משחקים קשים. כל משחק יהיה מלחמת עולם, שיחקנו ארבע פעמים השנה בקרית אליעזר וניצחנו שלוש פעמים, ואני לא מאמין במושג כזה שנקרא 'קללת אליעזר'. אנחנו שמחים ומאושרים ועם הפנים קדימה".

שחקני הפועל בקרית אליעזר.  (עמית מצפה)
הפועל תל אביב חוגגת ניצחון ששווה אליפות (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

על השאלה האם הם יוכתרו כאלופים ענה שכטר: "נהיה אלופים אם נהיה באותו מקום בעוד שלושה מחזורים. בוודאי שהאליפות עוד לא סגורה, נתרכז קודם כל ביום שבת באשדוד, זו משוכה קשה ונצטרך לנצח בבית. יש לי חלום, לשחק עם הפועל בליגת האלופות".

בסיום המשחק אוהדי הפועל ת"א חגגו דקות ארוכות יחד עם שחקני הקבוצה הבעלים מוני הראל, שותפו העתידי אלי טביב, נציג הבעלים גבי קצרה והיו"ר אמיר לובין. הבעלים מוני הראל ניגש והתחבק עם האוהדים כאשר בשלב הזה שלטי הפרסומת במקום נתלשו ומספר אוהדים נפלו לכיוון המגרש, אבל לא נגרם נזק. הראל אמר לסובבים אותו :”אני מאושר זה ניצחון גדול”. בנוסף, שני אוהדי הפועל התעלפו בסיום אך התאוששו לאחר טיפול של מד"א.

שחקני הפועל חוגגים עם הקהל את הניצחון על מכבי חיפה (עמית מצפה)
שחקני הפועל תל אביב וה´אולה´ המסורתי (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

דני בונדר הוסיף: "כמובן שכולם שמחים, זה ניצחון יותר מחשוב. הוכחנו לכולם שאנחנו קבוצה באמת ברמה גבוהה. יש לנו שלושה משחקים קשים מאוד וננסה לעשות את העבודה ולסיים את העונה על הצד הטוב ביותר כדי להישאר במקום הראשון. אנחנו עדיין לא מריחים את הדאבל, יבואו לעשות לנו את החיים קשים בשלושת המשחקים שנשארו. אני חושב שאם נזכה באליפות היא מגיעה לנו וכולם ראו את זה".

הפועל חוגגת (עמית מצפה)
קנדה, בן דיין, מרעי, שכטר והחברים חוגגים ניצחון אדום (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

ידין וורמוט חוגגים ניצחון ענק בקרית אליעזר (עמית מצפה)
ידין וורמוט חוגגים ניצחון ענק בקרית אליעזר (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE