אוהדי מכבי ת"א באימון המסכם (יניב גונן) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי מכבי ת"א באימון המסכם (יניב גונן) | צילום: מערכת ONE

מכבי תל אביב השלימה אתמול (שישי) את הכנותיה למשחק הגורלי מול הפועל תל אביב הערב (20:00), לאחר שערכה את האימון המסכם למשחק.

אוהדי מכבי, כצפוי, לא באו בהמוניהם כפי שהתרגלו בקבוצה באימונים מסכמים למשחקי דרבי שהתקיימו בשנים האחרונות, ורק מספר אוהדים בודדים התגודדו ובאו לצפות באימון.

אוהדי הקבוצה מאוד מאוכזבים מהיכולת שמציגים שחקני הקבוצה מאז ההפסד בדרבי הקודם במחזור ה-23 (4:2), שכן מאז ניצחה מכבי שני משחקי ליגה בלבד, אך האוהדים מאוכזבים הרבה יותר מחוסר הביטחון שמפגינים השחקנים במשחקי הדרבי בשנים האחרונות ומאמינים שדווקא אי-נוכחותם עשוייה לעורר את השחקנים ולדרבן אותם לנצח ולהחזיר את הכבוד למועדון.

כזכור, הפועל ניצחה ב-8 מ-10 משחקי הדרבי האחרונים שנערכו בליגת העל ובגביע המדינה, האחרון שבהם בא לאחר רצף של שבעה ניצחונות רצופים של הצהובים. למרות הצפי לנוכחות דלה של אוהדים באימון, במכבי לא לקחו סיכונים וניידת של מג"ב הוצבה במתחם לכל אורך האימון.

אגב, ל-ONE נודע כי מספר אוהדים תלו במהלך הלילה במתחם האימונים שלט שנועד לדרבן את השחקנים, אך השלט הוסר בבוקר על ידי האחראיים במתחם הרבה לפני שהגיעו השחקנים.

המאמן, אבי נמני, ערך בימים האחרונים שיחות אישיות עם כמה משחקני הקבוצה. שחקני מכבי קראו במהלך השבוע ציטוטים מצד אנשי הפועל תל אביב, שהאשימו כביכול את שחקני מכבי בחוסר מאמץ בהפסד הליגה במחזור הקודם מול מכבי חיפה (2:0), ובראשם ציטוטו של דגלאס דה סילבה ("אם מכבי ישחקו ככה מולנו הם יחטפו שישייה"), ומאמינים שזה יעזור לדרבן את השחקנים לקראת המשחק.

מאותה סיבה, אגב, במכבי לא רצו לצאת בהצהרות במהלך השבוע וגם לא לשלוח מסרים מאחורי הקלעים ומעדיפים להגיע לדרבי צנועים.

אבי נמני: &" (אור שפונדר) (צילום: מערכת ONE)
אבי נמני (אור שפונדר) | צילום: מערכת ONE

ההרכב שתורגל במהלך השבוע תורגל גם הפעם וזהו ההרכב שיעלה לדרבי. נמני יעשה עם שלושה בלמים: טומאסיץ', קפילוטו וראלדס ועם מאור בוזגלו בצד ימין של הקישור ויובל אבידור בצידו השמאלי, למרות שבמהלך העונה שיחקו לרוב בצדדים הפוכים זה מזה.

מאור בוזגלו. יפתח בקישור הצהוב (אור שפונדר) (צילום: מערכת ONE)
מאור בוזגלו. יפתח בקישור הצהוב (אור שפונדר) | צילום: מערכת ONE

לקראת סיום האימון נפגע השוער השני, גיא סולומון אחרי היתקלות עם ליאור ז'אן, במהלך התרוממות לכדור גובה ונאלץ לסיים את האימון ולקבל טיפול רפואי.

סולומון תופס בראשו לאחר הפגיעה (אור שפונדר) (צילום: מערכת ONE)
סולומון תופס בראשו לאחר הפגיעה (אור שפונדר) | צילום: מערכת ONE

הרכב משוער: לירן שטראובר, דור מלול, רונאלד ראלדס, איגור טומאסיץ', ניסו קפילוטו, רוני גפני, שירן ייני, ליאור ז'אן, יובל אבידור, מאור בוזגלו ועמנואל מאיוקה.

ראלדס ושבחון (אור שפונדר) (צילום: מערכת ONE)
ראלדס ושבחון. האחד יפתח בהרכב, השני יחכה על הספסל (אור שפונדר) | צילום: מערכת ONE
ז´אן ושפונגין (אור שפונדר) (צילום: מערכת ONE)
ז´אן ושפונגין (אור שפונדר) | צילום: מערכת ONE