זהו, הסתיימה עונת 2009/10 של בית"ר ירושלים שהתחילה עם המון ציפיות שהציב המאמן, יצחק שום שפוטר במהלך הסיבוב השני, המשיכה עם דוד אמסלם והרבה ספקולציות בנוגע לשחקנים שאולי לא יהיו פה בעונה הבאה והסתיימה בחגיגות אליפות של הפועל ת"א בטדי לאחר שער יקר מפז של ערן זהבי, לדאבונה של בית"ר.  

חניכיו של דוד אמסלם היו עצבניים בסיום המשחק ובחדר ההלבשה כמעט כולם השתמשו במילה "ביזיון", נוכח העובדה שבית"ר ספגה שער דקה לפני שריקת הסיום. ברק יצחקי, שהרבה דובר על מעבר אפשרי שלו להפועל ת"א, היה אחד השחקנים הבולטים בטדי והדבר לא נעלם מעיניהם של נציגי קלאב ברוז' ואנדרלכט המגלים עניין רב בחלוץ. אגב, השבוע אמור יצחקי לעזוב את דירתו השכורה בירושלים וצפוי לעבור לאשקלון עד שיידע היכן ישחק בעונה הבאה.

עידן טל, שביצע טעות חמורה אשר עלתה בשער הראשון שספגה קבוצתו מרגליו של גילי ורמוט, יצא בסיום המשחק עם החולצה מספר 11 שלבש במהלך העונה והעניק אותה לבנו כמזכרת לעונה שרבים מאוהדי בית"ר ושחקניה לא בטוח שירצו לזכור.

"במחצית הראשונה לא הייתי בעניינים. במהלך המחצית השניה התאוששתי, הטעות שעשיתי הרגיזה אותי", אמר טל ל-ONE, "ניסיתי להתחכם ובמקום להרחיק כדור החזרתי לאריאל הרוש, הטעות לא היתה במקום אבל היא לא שברה אותי ולא את שאר החברים לקבוצה ועובדה שכבשנו וגם היינו יכולים לנצח בכמה התקפות מתפרצות. הייתי יכול לגמור את המשחק ובמקום לבעוט חזק ניסיתי לבעוט לפינה".

צפו במשחק האליפות של הפועל ת"א

טל ניסה להסביר את מה שקרה לבית"ר בדקות הסיום: "חוסר ריכוז שלנו בדקות האחרונות הביא להפועל את הניצחון, זו לא פעם ראשונה שזה קורה לנו העונה, בכמה משחקים חשובים השנה ספגנו בדקות האחרונות וכך היה גם מול חיפה בשבוע שעבר וחבל. לא הייתי מגדיר את זה השער שספגנו בדקה ה-92 כשערורייה, אלא כחוסר ריכוז".

הפנים אומרות הכל. טל וגרשון, אמש (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
הפנים אומרות הכל. טל וגרשון, אמש (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

"לא היתה לנו שנה קלה, לא היינו צריכים להפסיד את המשחק מול הפועל, אני לא רוצה להתייחס אליהם, הם לא מעניינים אותי. אותי מעניינת בית"ר והאוהדים שלנו וחבל מאוד שספגנו בסיום, אנחנו לא היינו צריכים להפסיד משחק כזה. אני לא חושב שהפועל ת"א היתה גדולה בטדי, השער היה באוויר לפה ולפה".

עידן טל מו הפועל, אמש. &"לא היינו צריכים להפסיד את המשחק הזה&" (גי (צילום: מערכת ONE)
עידן טל מו הפועל, אמש. &"לא היינו צריכים להפסיד את המשחק הזה&" (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

יצחקי ותמוז ככל הנראה יימכרו. גרשון, בנאדו ודנין צפויים לעזוב
כעת, אחרי שהסתיימה העונה, בבית"ר יעשו סיכומים אבל גם יתחילו לחשוב מה עושים הלאה. לא כל העיקולים על המועדון הוסרו עדיין וחלק מהשחקנים קיבלו כבר איתות מהיו"ר, איציק קורנפיין לחשוב על עתיד במקום אחר, הכל תלוי בתקציב שיצליח היו"ר להעמיד לעונה הבאה. אלירן דנין, תומר בן יוסף, שמעון גרשון ואריק בנאדו שוחחו עם קורנפיין בנושא. היו"ר היה כנה איתם בנוגע לאפשרות שייתכן ולא יהיה ניתן לחדש חוזים איתם למרות שהם מחזיקים באופציה לעונה נוספת בבית"ר.

גרשון ויצחקי מול הפועל. הבלם עשוי לעזוב, החלוץ צפוי להימכר (גיא בן (צילום: מערכת ONE)
גרשון ויצחקי מול הפועל. הבלם עשוי לעזוב, החלוץ צפוי להימכר (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

עידן טל שצפוי להמשיך בבית"ר ואף עשוי להמשיך במועדון גם בעתיד בתפקיד מקצועי מסכם את העונה: "יש גם שנים כאלה, אחרי ארבע שנים עם תארים, השנה אנחנו מסיימים בלי תואר מלבד גביע הטוטו. שלאנשים לא יהיה זיכרון קצר, לפני שנתיים גם אנחנו עשינו דאבל עם כדורגל משובח, יש תקופות שצריך לדעת לקבל אותן, עברנו עונה לא קלה וצפוי לבית"ר קיץ לא פשוט, נקווה שהכול יסתדר בסופו של דבר".

בית"ר תנסה לבנות תקציב ממקורות עצמיים מכיוון שלא נראה רוכש או ספונסר באופק. בית"ר תרצה למכור את כריסטיאן אלברס שכרטיס השחקן שלו שייך לבית"ר, את ברק יצחקי שמבוקש בחו"ל ובמכבי חיפה, הפועל תל אביב ומכבי תל אביב, את טוטו תמוז ואם לא תהיה ברירה אז שחקנים נוספים וביניהם עידן ורד ועמית בן שושן אם כי לקורנפיין לא יהיה פשוט לחתום על טופס השחרור של כל אחד מהם וזו תהיה האופציה האחרונה בהחלט מבחינת יו"ר בית"ר שלא רוצה להגיע למצב הזה. שלושת הזרים: ג'וניור ויסה, פאולו דה לה האסה ורודריגו ואסקס עוזבים את בית"ר.

יצחקי. &" (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
יצחקי (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

בסוגיית המאמן מסרבים כרגע בבית"ר להתייחס לשמות שעולים בתקשורת. אורי מלמיליאן, גיא עזורי, ג'ון גרגורי וז'אן טלסניקוב - כולם ראויים מבחינת הנהלת בית"ר, כאשר במקביל האפשרות שדוד אמסלם ימשיך גבוהה. בבית"ר הגיבו לנושא: "לא נעשתה פנייה רשמית או פנייה לא רשמית למאמן כלשהו בנוגע לעונה הבאה. סוגיית המאמן לעונה הבאה תעלה על הפרק רק בזמן המתאים ולאחר שמצבה של הקבוצה לעונה הבאה יהיה ברור יותר".