ביברס נאתכו.ייפרד מהפועל תל-אביב (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
נאתכו מול דגני. קיבל חוזה עתק (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

אם למישהו היה ספק באשר לכוונותיה של אלופת רוסיה, רובין קאזאן, לגבי קשר הפועל ת"א, ביברס נאתכו, הרי שפרטי החוזה שמוצע לו יוכלו להעיד על רצינותה.

לפני כשבועיים פורסם לראשונה ב-ONE על החוזה הרשמי שהציעו הרוסים לקפטן הנבחרת הצעירה כאשר התנאים בין הצדדים כבר סוכמו והיום (חמישי) ניתן לפרסם את פרטי חוזה העתק שהוצע לנאתכו.

בקאזאן מציעים לישראלי חוזה ל-3 שנים בשכר של חצי מיליון יורו לעונה. בנוסף, יקבל נאתכו 250,000 יורו כמענק חתימה, ובסך-הכל שכר של מיליון ו-750,000 יורו ל-3 שנים. אם הקבוצה תגיע להישגים וניצחונות בזירה האירופית החל מהעונה הבאה, ישודרג הסכום במענקים נוספים ונאתכו יוכל להגיע לסכום של 2 מיליון יורו במהלך התקופה.  

בהפועל כבר מבינים שבחודש מארס נאתכו צפוי לעבור לרוסיה, לאחר צמד המשחקים מול אותה קאזאן בליגה האירופית. בסוף העונה נאתכו יהיה שחקן חופשי ואלופת רוסיה תידרש להעביר לאדומים סכום של 250,000 יורו דמי השבחה בלבד.

אם הקבוצה מחודורוב תמכור אותו עוד לפני הקיץ, הרוסים יהיו מוכנים לשלם 250,000 יורו נוספים, ובסך-הכל חצי מיליון יורו כדי שנאתכו יגיע אליהם כבר במארס, חודש לפני תחילת הליגה הרוסית, במקום ביוני. 

למרות שבפני הפועל עוד עומדים המאבק על האליפות בליגת העל, השלב המכריע באירופה, ובשבוע הבא היא תיכנס למעגל משחקי גביע המדינה מול הפועל חיפה, במועדון צפויים לקבל החלטה בימים הקרובים אם לשחרר את נתאכו מוקדם מהצפוי או להמתין לסוף העונה.  

איך הכל התחיל?
לאחר שכבר מספר חודשים הסקאוטים של קאזאן, כולל המאמן, קורבן ברדייב, צפו בנאתכו במספר משחקים והתרשמו ממנו, הוחלט באלופת רוסיה: הולכים על הקשר הישראלי. ב-21 בינואר, יום חמישי, נשלח המכתב הרשמי, שפורסם ב-ONE, ובו הבקשה של המועדון לרכוש את נאתכו. המכתב היה חתום על ידי יבגני גולוב, מבכירי המועדון.  

הפועל ת"א השיבה כי תג המחיר על השחקן הוא 7 מיליון יורו וחצי, מאחר שחשבה בהתחלה כי ברוסיה לא מספיק רציניים לאחר שהביעו עניין גם בשוער, וינסנט אניימה, ובבלם, דגלאס דה סילבה. ברגע שהובן כי לנאתכו הוגשה הצעה רצינית והפרטים מול השחקן כבר סוכמו, נפגשו הבעלים של הפועל, מוני הראל, ונציגו, גבי קצרה, עם סוכנו של נאתכו, גלעד קצב, ונציג המשפחה. הפגישה נערכה שבוע לאחר שהמכתב מקאזאן הגיע.

מאמן קאזאן (רויטרס) (צילום: מערכת ONE)
מאמן קאזאן (רויטרס) | צילום: מערכת ONE

לאחר הפגישה הובהר כי מדובר בהצעה רצינית ונקבעו דיונים נוספים בנושא. העדכון האחרון הוא כאמור הצעתה של קאזאן להפועל: חצי מיליון יורו עבור מעבר של השחקן כבר בחודש מארס.  

בתוך כך, המשחק בין הפועל ואלופת רוסיה עדיין משובץ למגרשה של רובין קאזאן ב-18 בפברואר. על פי חוקי אופ"א, ניתן להודיע לקבוצות יום לפני המשחק כי המגרש משתנה עקב תנאי מזג האוויר, מאחר שמשקיף המשחק עורך סיור במגרש יום לפני ההתמודדות ומקבל אז את ההחלטה.

המכתב שפורסם בלעדית ב-ONE עם הפניה הראשונית של קאזאן (רועי גלדסטון (צילום: מערכת ONE)
המכתב (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

יחד עם זאת, לקבוצות ולאוהדים לא יספיקו 24 שעות כדי להעתיק את מיקומן למגרש החלופי ולכן אופ"א תודיע בימים הקרובים באופן סופי היכן יערך המשחק, כאשר כרגע מסתמן כי הוא יועתק לקרסנודר, עיר ברוסיה הדרומית לקאזאן.

לובין יעמוד לדין בעקבות דבריו ל-ONE


ההתאחדות לכדורגל הודיעה כי תעמיד לדין את יו"ר הפועל ת"א, אמיר לובין, בשל דבריו ל-ONE. "בעקבות השתלחותו של לובין בבית הדין המשמעתי הוגש נגדו כתב אישום באשמת ביזוי המוסדות השיפוטיים", נכתב בהודעה.

כזכור, כפי שפורסם לראשונה ב-ONE, הפועל קיבלה עונש של 20 אלף ש"ח קנס ומשחק רדיוס בפועל בעקבות השלכת שקית גרעינים מיציע אוהדיה לעברו של הקוון ניסן דוידי במשחק נגד מכבי נתניה שנערך בבלומפילד.

לובין לא אהב את ההחלטה בלשון המעטה, יצא כנגדה, הודיע שהפועל ת"א תערער עליה ואמר ל-ONE: "בין הדין זו תופעה. אני לא יודע לאן הולך הכסף. אין קשר בין ההחלטה למציאות. אתה עומד בכל התנאים שדורשים ומשקיע כסף. אני רוצה להזמין את אותו דיין לארגן משחק כדורגל. האם הוא יודע איך לארגן משחק?".

לובין המשיך להתייחס להחלטת הבית הדין: "דיין שאין לו מושג שעושה טובה שהוא מקשיב לך. אז אותו דיין, שהוא יארגן את המשחק הבא. שיבוא ללמוד. ההתאחדות המליצה רק על עונש כספי. אנחנו כנראה נערער".