שום וקורנפיין (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
קורנפיין עם שום: "צריך לשמור את הכסף" (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

בית"ר ירושלים עברה קיץ קשה מאוד בתחילת העונה, לא היה כסף, לא היה ספונסר ולא היה ברור מה יהיה עתידו של ארקדי גאידמק בקבוצה. מי שהתרוצץ ממקום למקום כדי להציל את המועדון הוא היו"ר איציק קורנפיין שהצליח להשאיר שחקנים בכירים בקבוצה ואפילו לקצץ את שכרם כדי לא להכביד על התקציב.

על הנייר לבית"ר יש קבוצה מצוינת, עם שחקני נבחרת וכישרונות גדולים כמו ברק יצחקי, אבירם ברוכיאן, טוטו תמוז, עמית בן שושן ואחרים. אבל לצד משחקים טובים, היא מפגינה גם יכולת רעה במשחקים אחרים, ומדורגת כעת במקום החמישי בטבלה, כשהיא רחוקה 21 נק' מהמוליכה מכבי חיפה (למרות שלבית"ר משחק חסר).

בנוסף, בתקופה האחרונה ישנם פרסומים רבים אודות מעבר של ברק יצחקי לאחת משתי הקבוצות הבכירות בכדורגל הישראלי, מה שיוצר אי שקט אצל החלוץ ובמועדון. קורנפיין התראיין הערב (ראשון) בתוכנית הספורט ברדיו ללא הפסקה בשיתוף ONE והזים את השמועות לגבי מעבר החלוץ לקבוצה אחרת.

קורנפיין סיפר כי לפני כחודש וחצי פנה אליו גבי קצרה, מנכ"ל הפועל ת"א, בהתאחדות ושאל אותו אם הם מעוניינים למכור חצי מהכרטיס של יצחקי. "עניתי לו 'לא' ובזה זה הסתיים", אמר היו"ר, "מאז התחילו השמועות והפרסומים בעיתונים".

"נכון לעכשיו מעבר של ברק יצחקי לא רלוונטי, לא להפועל ת"א ולא למכבי חיפה, ואין שום דבר בין המועדונים ששווה להתייחס אליו - אם יגישו לנו הצעה רשמית נגיד 'כן או לא'. בינתיים מי שמדבר זה רק התקשורת. הפועל פנתה רק פעם אחת, בשיחה על הדרך, אמרנו לשא ורצים ומאז התחיל הרעש. אין שום דבר בין במועדונים ששווה התייחסות", אמר היו"ר.

ברק יצחקי ועמית בן שושן (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
ברק יצחקי ועמית בן שושן (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

לשאלה האם לא כדאי לבית"ר לעשות 'קופה' או שהם מחכים להרוויח יותר בקיץ מכרטיס השחקן ענה קורנפיין: "אף פעם לא אומרים שאין סיכוי. אם תבוא מחר הצעה שאי אפשר לסרב לה, אז לכל שחקן יש את המחיר שלו וזה נכון לגבי כל הכוכבים הגדולים בעולם, לא רק בארץ. אם לא תבוא הצעה שאי אפשר לסרב לה, אז נסרב לה. נכון לעכשיו אין לו שום סעיף יציאה בינואר, לא בארץ ולא בחו"ל, ואף אחד לא פנה אליי לגביו".

קורנפיין התייחס לכך שכבר בחודש ינואר בית"ר לא במאבק על האליפות: "למען האמת, אחרי הקיץ שעברנו גם לא האמנו שנהיה כ"כ קרובים למכבי חיפה, אבל בטח לא כ"כ רחוקים. אמנם היה לנו קיץ קשה, ונסיבות מקלות, אבל בסופו של דבר הקהל ואנחנו מצפים מהשחקנים והקבוצה לעשות קצת יותר".

אוהדי בית&"ר (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי בית&"ר (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

מה הבעיה בבית"ר? למה אתם לא מצליחים להיות יציבים?
"יש לנו סגל שחקנים טוב, אבל גם בעיות מקצועיות אמיתיות, שאנחנו לא מצליחים להתגבר עליהן. אנחנו מנסים ועושים שינויים, אין לנו כסף להביא שחקנים בפגרה אלא אם נשחרר שחקנים אחרים".

גומא אגייאר לא רוצה לתת יותר כסף?
"זה עניין של כדאיות, אני לא יודע אם יש כדאיות עכשיו להוציא כסף כשהעונה למעשה כמעט הסתיימה, ויכול להיות שאת הכסף הזה אנו צריכים לשמור לדברים קצת יותר חשובים".

זאת  אומרת שבפגרה הזו לא יהיה רכש?
"אני לא אומר שבפגרה הזו לא יהיה רכש, אלא שסביר מאוד להניח שאם נרצה להביא שחקנים נצטרך להסתדר ממקורות שלנו - זאת אומרת לשחרר שחקנים כדי להביא חדשים. גומא אגייאר מבחינתו, אם היו נותנים לו אפשרות, אז הוא היה מיד הופך לבעלים של בית"ר. הוא נמצא בסיטואציה בעייתית, השקיע 4.5 מיליון דולר בקבוצה שהיא לא שלו, שבכל רגע נתון אפשר לקחת לו אותה. לכן אמרתי שאין הצדקה להשקיע היום כספים".

מה הסיכוי שהקבוצה תעבור לבעלות של גומא אגייאר?
"
זה הדבר העיקרי בו אנו מתעסקים בתקופה האחרונה, הנושא מאוד סבוך, מעורבים בו הרבה אנשים ונושים. לכל אחד הרצונות והדרישות שלו. אנחנו עכשיו מכבים שריפות ומנסים למצוא פיתרון. אנחנו לא יכולים להביא שחקנים לעוד שנתיים, כי לא יודעים מי יהיה בעל הבית. זה מקשה עלינו, ואנחנו מנסים לפתור זאת, כדי שמה שהיה בקיץ האחרון לא יחזור בעוד כמה חודשים".

קורנפיין ואגייאר. מי הבוס? (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
איציק קורנפיין וגומא אגייאר (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

האוהדים שלכם שברו כיסאות בבלומפילד ולכן אתם תעמדו לדין.
"כל נושא הכיסאות בבלומפילד הוא בעייתי. אני לא בא להצדיק אף אחד, לא ברור איפה היו השוטרים ואיפה הסדרנים. זה קרה גם לאוהדי מכבי חיפה בבלומפילד. נצטרף למצוא פיתרון, אנחנו לא יכולים לשלם את הנזק הזה ואין לנו יכולת למנוע זאת".

"בכל אצטדיון יש עשרות מצלמות, אז שיבדקו אותן ויראו מי שבר. מה רוצים מאתנו? אני יכול להביא סדרנים שלי למשחק חוץ? שיתפסו את מי ששבר את הכיסאות. נראה לכם הגיוני שאני יכול לשלם את הסכום הזה? הכי נוח להפיל על הקבוצות אבל זה לא הפיתרון".

שום (גיא בן זיו) (צילום: מערכת ONE)
שום (גיא בן זיו) | צילום: מערכת ONE

איפה נראה את בית"ר מקצועית בסוף העונה?
"
אנחנו מצפים לשחק טוב יותר, להשיג תוצאות טובות יותר ולהתברג במקומות טובים יותר".