"אמרו לו שהחלוצה האדומה זו לא מציאה... אך הוא לא למד שום לקח ואין לו שכל גם להצטער". הבוקר (שלישי), אחרי הניצחון הגדול 0:1 על מכבי חיפה בקרית אליעזר במשחק העונה, אף אחד בהפועל לא מצטער.

"אף לא אחד משחקני הפועל ת"א נתקל בפיק ברכיים כבר מעתלית", אמרו במועדון האדום אחרי שהצליחו לשבור את הנאחס שהיה להם מול הירוקים בקרית אליעזר, וגיכחו על הקלישאות שהגיעו מכיוון חיפה.

בהפועל ת"א האמינו לאורך כל הדרך שאפשר לנצח את המשחק. גם בדקות הטובות של הירוקים, האדומים האמינו שהמפנה יכול להגיע, והוא הגיע. אחרי המשחק כבר אמרו האדומים: "'מכבי חיפה היא קבוצה נהדרת ונמצאת בצמרת הכדורגל הישראלי ולכן קשה מאוד לנצח בקרית אליעזר, אבל אין שום קללה, ושום פחד".

הצוות המקצועי התמוגג ממהראן ללה, שחזר להרכב היישר מפציעה של חודש והוכיח את יכולתו עם שער גדול. חבריו של ללה אמרו על השער: "יש לו קור רוח. הוא מגיע במשחק העונה ל-1 על 1 מול דוידוביץ' ובועט לפינה בלי שזז לו שריר בפנים. חלוץ גדול".

גם בעלי הקבוצה, מוני הראל, היה מאושר בסיום. הראל ירד בסיום המשחק לחגוג עם האוהדים האדומים, ואמר באושר: "איזה כיף להיות בעלים של קבוצה כזו".

צפו בתקציר הניצחון של האדומים במשחק העונה

הבלם הברזילאי, דגלאס דה סילבה, היה בכל מקום במגרש והגיע לכל כדור. ספק רב אם הוא יישאר בהפועל ת"א, כאשר נציגי ראן וליל שהיו בחיפה התרשמו ממנו מאוד, כאשר ליל התרשמה גם מאביחי ידין, בפעם השניה.

דה סילבה, כמובן, היה מאושר מהניצחון: "כל הכבוד לכל הקבוצה, ששיחקה משחק ענק בקרית אליעזר. זו פעם ראשונה שניצחתי כאן את מכבי חיפה, ב-6 שנים שאני בארץ. אני עדיין קצת לא מאמין, אבל עשינו את זה. באנו מוכנים בראש, גוטמן הכין אותנו טוב ועשינו את שלנו עם 0:1 קטן".

שחקני הפועל ת&
שחקני הפועל ת"א חוגגים בקרית אליעזר (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

על השאלה האם אפשר לומר שהאליפות חוזרת לת"א ענה: "עוד אי אפשר להגיד שהאליפות בת"א. יש עוד שלושה משחקים, מעכשיו כל משחק זה גמר גביע בשביל האליפות. אם אנחנו מנצחים את 3 המשחקים שנותרו, אנחנו לוקחים אליפות".

ומה יעשה דה סילבה אם הפועל ת"א תשחק בליגת האלופות? האם יכול להיות שהוא בכל זאת יישאר בקבוצה בעונה הבאה?: "כרגע קשה לדבר על זה. אני שמח על הניצחון והמקום הראשון, ורוצה רק ליהנות. בסוף העונה נדבר על זה".

דגלאס דה סילבה חוגג דאבל ואת התואר הזר של העונה (רועי גלדסטון)
דגלאס דה סילבה חוגג (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

גילי ורמוט, שבישל את שער הניצחון, אמר לכתבנו דורון בן דור לאחר המשחק: "במחצית השניה שיחקנו מצויין וידענו לגנוב את הגול. זה היה שער חשוב מאוד בעיתוי הטוב ביותר מבחינתנו. הכל עוד פתוח, יש עוד דרבי ומשחק בטדי מול בית"ר. אלו משחקים מאוד קשים ושקולים ונקווה לקחת את כולם בשביל לקחת אליפות".

וינסנט אניימה היה אחד מגיבורי הניצחון, כאשר לאחר טעות של דדי בן דיין, הוא הדף בקצות אצבעותיו ידיו כדור קשתי של גוסטבו בוקולי למשקוף. גם השוער הניגרי יודע שהאליפות בהישג יד: "האליפות מאוד קרובה. אנחנו צריכים להתרכז, לנסות להמשיך ברצף הניצחונות ונראה מה אפשר לעשות. זו לא הפעם הראשונה שאני כל כך קרוב לתואר, הייתי קרוב לגביע כבר כמה פעמים והפסדתי. עוד אי אפשר להגיד שיש אליפות, כי יש לנו עוד שלושה משחקים עד לתום העונה שנהיה חייבים לנצח".

אניימה חוגג בקרית אליעזר. אירופה מחכה בקוצר רוח (רועי גלדסטון)
אניימה חוגג (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

אניימה המשיך לנתח: "לחיפה היו את ההזדמנויות שלהם והם לא ניצלו אותן. אנחנו ניצלנו את המצב שלנו. מה שעשה את ההבדל זה שאנחנו לקחנו את הצ'אנס שהיה לנו, זה הכדורגל. המשחק של שנה שעברה היה שונה מהמשחק אתמול, זו לא אותה הקבוצה, יש שחקנים חדשים וזה גם עשה את ההבדל".

על תוכניותיו לעונה הבאה אמר: "אני לא מדבר על העונה הבאה, יש לנו עוד הרבה דברים לעשות השנה. אם אשאר או לא, זה לא שיחה לעכשיו כי יש לי חוזה לעונה נוספת, כך שזה לא רלוונטי. לקחת דאבל זה יותר מחלום עבורי, אולי עכשיו אני נמצא בארץ החלומות".

בהפועל ת"א נזהרים מלחגוג יתר על המידה, ומבינים שהאליפות עדיין לא סגורה. דבר אחד כבר יודעים בהפועל, והוא שאם האליפות אכן תגיעו למחתם חודורוב לאחר 10 שנים, ההכנות לעונה הבאה ישתנו מהקצה לקצה. מוני הראל בשיתוף אלי טביב יכינו קבוצה שתרוץ למוקדמות ליגת האלופות, ושחקנים שכבר החליטו שהם רוצים לעזוב ולהתקדם לקבוצות באירופה ישקלו שוב הישארות במועדון, והשתתפות במפעל האירופי היוקרתי ביותר שקיים.