אילייב חוגג עם החברים, ראשל"צ מרוסקת (אור שפונדר) (צילום: מערכת ONE)
אילייב חוגג עם החברים, ראשל"צ מרוסקת (אור שפונדר) | צילום: מערכת ONE

מכבי תל-אביב קיימה הבוקר משחק אימון שני השבוע, הפעם מול עירוני ראשון לציון של יעקב הילל וניצחה בו 0:5 קליל. כזכור, הצהובים ניצחו בתחילת השבוע את עירוני בת ים מהליגה הלאומית 1:2 מצמד שערים של הרכש הסרבי איביצ'ה אילייב.

אילייב ממשיך בתקופה נפלאה, הסרבי של מכבי שוב כבש צמד ובמכבי תל-אביב מרוצים מאוד מהחתמתו. אילייב הבקיע בבעיטה מ-10 מטרים מהאוויר את הראשון וגם את השלישי בדקה ה-66.

צמד המאמנים, איציק עובדיה ומרקו בלבול היו על הקווים וניהלו את משחק האימון, בעוד המנג'ר אבי נמני התמקם ביציע ורשם בעיקר הערות בפנקסו.

המשחק נפתח בגישושים מצד שתי הקבוצות, אך ככל שהמשחק התקדם מכבי השתלטו על מרכז המגרש והכדור היה בעיקר בשליטת הצהובים.

בדקה ה-7, שרן ייני מצא את יובל אבידור בכדור חכם בצד שמאל, אבידור הרים את הכדור לרחבה ויוסי שבחון בעט מהאוויר לקורה, החמצה גדולה למכבי.

בדקה ה-11, איביצ'ה אילייב הגיע להזדמנות ממשית לכיבוש השער הראשון במשחק. יובל אבידור מצא את הסרבי בתוך הרחבה שניסה להקפיץ מעל השוער שתפס את הכדור ללא בעיות. בדקה ה-18 רוני גפני פרץ באגף שמאל, מצא את אילייב שניסה מ-20 מטרים להפתיע את השוער, אך הכדור שיפשף את העמוד.

אילייב. יש חיזוק למכבי (אור שפונדר) (צילום: מערכת ONE)
אילייב. יש חיזוק למכבי (אור שפונדר) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-30, דור מלול קיבל כדור מניסו קפילוטו, שלח באגף את ישראלביץ' שבלי להמתין הרבה, הרים לאילייב שבעט מהאוויר ממרחק של 10 מטרים אלכסונית לפינה הרחוקה, 0:1 למכבי תל-אביב.

שתי דקות לאחר מכן, יוסי שבחון קיבל כדור בחלק הימני של רחבת ה-16, הוציא כדור רוחב ליובל אבידור שמצא את גי'זרמו ישראלביץ' לא מכוסה מול השוער, הארגנטיני לא התבלבל ודחק - 0:2 למכבי ת"א.

איציק עובדיה במהלך המשחק מול ראשל&"צ. אימן את הצהובים (אור שפו (צילום: מערכת ONE)
איציק עובדיה במהלך המשחק מול ראשל&"צ. אימן את הצהובים (אור שפונדר) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-52, יוסי שבחון קיבל כדור עומק מאילייב המצטיין במגרש, עמד מול השוער שהצליח ברגע האחרון להוציא לשבחון את הכדור מהרגל. לא חלפה דקה ויובל אבידור בעקבות כדור קרן מוצא את עצמו שלושה מטרים מהשער ונוגח חלש לידיו של השוער.

בדקה ה-63 שרן ייני מצא את עצמו חופשי ומ-30 מטרים בעט כדור חזק, אך השוער של ראשון לציון הדף בקושי לקרן.

גם ישראלביץ´ התכבד בשער (אור שפונדר) (צילום: מערכת ONE)
גם ישראלביץ´ התכבד בשער (אור שפונדר) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-66, התקפה מאורגנת שהחלה במרכז המגרש המשיכה למסירה לאגף ימין לכיוונו של איביצ'ה אילייב שמצא בכדור חכם את דור מלול בתוך רחבת ה-16. אילייב התפנה במרכז הרחבה, קיבל את הכדור בחזרה, לא התבלבל ושלח את הכדור לתוך הרשת כדי לקבוע 0:3.

החגיגה הצהובה המשיכה ובדקה ה-70 מסירת עומק של יובל אבידור מצאה את החלוץ הצעיר מתן לוטטי מול השוער המשיך בנגיעה כדי לכבוש את הרביעי.

אילייב עשה המון צרות להגנה של ראשל&"צ (אור שפונדר) (צילום: מערכת ONE)
אילייב עשה המון צרות להגנה של ראשל&"צ (אור שפונדר) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-82 ציון צמח קיבל כדור ברחבה מבן בן יאיר, התגבר על שלושה מגנים, שלח את הכדור לקורה, השתלט על הכדור החוזר ובנגיעה שלח את החמישי לרשת של ראשל"צ - 0:5 למכבי תל אביב במשחק האימון.

הרכב פותח של מכבי תל אביב: סולומון, גפני, טומאסיץ', קפילוטו, דור מלול, ליאור ז'אן, שרן ייני, ישראלביץ', אילייב, שבחון ואבידור.

הצהובים יכולים להרשות לעצמם לחייך קצת (אור שפונדר) (צילום: מערכת ONE)
הצהובים יכולים להרשות לעצמם לחייך קצת (אור שפונדר) | צילום: מערכת ONE

הרכב פותח של הפועל ראשון לציון: טוביה קוז'יקרו, בן דרור, רובי רגב, טל בובליל, אורי מגבו, מסאי דגו, גל ספיר, גיא משפטי, אורי זוזוט, מגלאן אוואלה, אלירן אפריאט