הפועל ת"א יצאה היום (שני) בצהריים ממתחם חודורוב לכיוון חיפה, שם תשהה בבית מלון עד שתצא לקרית אליעזר למשחק העונה מול מכבי חיפה, שייערך הערב ב-20:00.

רק בפגרה האחרונה אמר אלי גוטמן, בראיון משותף עם יוסי אבוקסיס ל-ONE, כי המשחק בחיפה אשתקד, בו הפסידה הפועל 1:0 משער של יניב קטן ונעצרה במאבק האליפות, מלווה אותו מאז. גוטמן הוסיף ואמר כי הוא מקווה שתינתן לו ההזדמנות החוזרת לכפר על היכולת והתוצאה של אותו משחק.

כאילו הגורל הקשיב לו, קיבל המאמן האדום הזדמנות לתקן, שנה אחת בלבד לאחר אותו משחק. הפועל של התקופה האחרונה מגיעה בפורמה, בפוקוס, ועם כלים כדי לנצח את מכבי חיפה בקרית אליעזר. האדומים הוכיחו בזירה האירופית וגם בזירה המקומית כי הם יודעים לנצח משחקים גדולים וזו מטרתם הערב.

גוטמן מבין שהוא קיבל הזדמנות פז לצאת גדול, כאשר הפער מהירוקים לאחר הקיזוז הוא 3 נקודות בלבד. לא בטוח שתהיה לו הזדמנות נוספת להתמודד על התואר במשחק כזה, עם כ"כ הרבה משתנים שנוטים לטובתו ובראשם, כאמור, הקיזוז שהפך את המשחק לרלבנטי.

המאמן האדום לא ייתן להזדמנות הזו לחמוק לו מהידיים. הוא יכול להיכנס לספרי ההסטוריה של הפועל ת"א עם תואר אליפות ואולי דאבל, ולשים את עצמו בשורה אחת עם דרור קשטן, שכזכור, הגיע מהפועל ת"א לנבחרת ישראל.

גוטמן ושחקניו באימון (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
גוטמן ושחקניו באימון (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

גוטמן יאמר הערב לשחקנים, באסיפה הטקטית האחרונה: "אתם יכולים לרשום את עצמכם בספרי ההסטוריה של הפועל ת"א. זה אפשרי". בצד הטקטי ידגיש המאמן: "תרוויחו את הכדור בחלק המגרש של חיפה. אני רוצה לחץ על הבלמים מימון וקינן. אם נרוויח שם את הכדור, אנחנו כבר ליד השער. אני רוצה גם לחץ על בוקולי וקולמה. לא רוצה שהכדורים ייכנסו לקישור ההתקפי, שכולל את קטן, רפאלוב וגולסה".

ערן זהבי יסייע בסגירות של אגף שמאל יחד עם דדי בן דיין, דניאל דה רידר יעזור לדני בונדר בימין, כשמהראן ללה ואיתי שכטר קיבלו הוראות 'להתנפל כמו משוגעים' על הבלמים של חיפה. בהפועל ת"א אמרו: "אנחנו לא יודעים מה יקרה, אבל אנחנו חותמים שאת המשחק השחקנים שלנו יסיימו בקרית אליעזר עם בלוני חמצן אחרי 90 דקות. כל אחד ייתן גם את כל מה שאין לו".

ללה ושכטר. קיבלו הוראה &"להתנפל על הבלמים&" (רועי גלדסטון) (צילום: מערכת ONE)
ללה ושכטר. קיבלו הוראה &"להתנפל על הבלמים&" (רועי גלדסטון) | צילום: מערכת ONE

לא מן הנמנע שהחילוף ההתקפי הראשון שמכין גוטמן הוא דווקא עומרי קנדה, שיפתח על הספסל. אם גוטמן ירגיש שהוא צריך לשנות מומנטום, הוא יעדיף להכניס קודם כל את המגן התוקף, וכנראה רק אחר כך את החלוץ בויאן ורוצ'ינה, כל זאת תלוי בכושרו של מהראן ללה, שלא פתח בהרכב מזה חודש בשל פציעה. 

אחד השחקנים הבכירים בקבוצה אמר הבוקר: "האווירה טובה. אנחנו חייבים ניצחון או במקרה הגרוע תיקו כדי להישאר בתמונה. יש לחץ, אבל הוא חיובי. אנחנו כדורגלנים. העבודה שלנו היא לשחק במשחקים כאלה".

עומרי קנדה. יהיה החילוף ההתקפי הראשון של גוטמן? (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
עומרי קנדה. יהיה החילוף ההתקפי הראשון של גוטמן? (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

בשעה 16:00 ייצאו מספר אוטובוסים לאוהדי הקבוצה מאיצטדיון בלומפילד לכיוון קרית אליעזר. האוטובוסים יזכו לליווי משטרתי מהכניסה לחיפה ועד הגיעם למגרש.

הרכב משוער: וינסנט אניימה, דני בונדר, וואליד באדיר, דגלאס דה סילבה, דדי בן דיין, אביחי ידין, ערן זהבי, דניאל דה רידר, גילי ורמוט, איתי שכטר ומהראן ללה.