במכבי חיפה קמו לבוקר (שלישי) קשה לאחר ההפסד 1:0 להפועל ת"א בקרית אליעזר שהוריד את הקבוצה מהפסגה והעלה את האדומים למקום הראשון.

הקבוצה, שעשתה את הדרך הבטוחה במשך מחזורים ארוכים לאליפות שניה ברציפות, היתה הדומיננטית עד הדקה ה-58 אך השער של מהראן ללה טרף את הקלפים.

מאותו רגע איבדה חיפה כיוון וכל הניסיונות להציל את המשחק עלו בתוהו. שחקנים איבדו כיוון ונכשלו בפעולות פשוטות ובחדר ההלבשה בסיום היתה דממה וחלק מהשחקנים טען שהשער של ללה היה כנראה שער האליפות של הפועל. מנגד טענו שחקנים אחרים ששום דבר לא נגמר.

אותם שחקנים, שעדיין לא איבדו את האמונה, אמרו ל-ONE: “עד לפני הקיזוז בפלייאוף היתה לנו עונה אדירה. קשה במהלך עונה שלמה להיות נרדף וקל יותר להיות רודף. מעכשיו אנחנו אלה שנהיה רודפים והלחץ יעבור להפועל".

"יש להם שלושה משחקים קשים מול אשדוד, שלא תרצה להתבזות בטלוויזיה, דרבי מול מכבי ומשחק בטדי מול בית"ר, שאוהדיה יחפשו נקמה על אותו משחק מפורסם בו משה סיני כבש שער ניצחון בימק"א".

חיפה, מצדה, צריכה לנצח בשלושת המחזורים הקרובים מול מכבי ת"א בבלומפילד, בית"ר י-ם בקרית אליעזר ובני יהודה בבלומפילד ולקוות למעידה של הפועל.  

צפו בהפועל ת"א מנצחת את מכבי חיפה במשחק העונה

במשחק מול אשדוד ניהול המשחק של אלישע לוי היה מבריק, אמש הוא טעה כאשר החליט לשלב את מוחמד כליבאת שנכנס במקום גוסטבו בוקולי ששיחק טוב. לא עזרה כניסתם מאוחר יותר של שלומי ארבייטמן ומוחמד גדיר שהיו אמורים להיות הקלף של לוי. 

במכבי חיפה ציינו לטובה את הקהל הירוק שבסיום עודד את השחקנים למרות ההפסד. התחושה הכללית בקבוצה היא שאזל מלאי האוויר לקראת הישורת האחרונה, וכאשר הגיע הקיזוז, הדבר פגע עוד יותר במכונה הירוקה. 

קולמה מאוכזב. האדומים חוגגים. מי לחוץ? (עמית מצפה) (צילום: מערכת ONE)
קולמה מאוכזב. האדומים חוגגים. מי לחוץ? (עמית מצפה) | צילום: מערכת ONE

מי שמנסה לשמור על קור רוח לקראת המשחקים שנותרו הוא הקפטן יניב קטן: "יש בכדורגל רגעים טובים ורגעים פחות טובים. אני לא אוהב לעשות סיכומים בשלב כזה של העונה אבל חבל וכואב שברגע הכי מכריע הפועל הצליחה לעבור אותנו. אלו הרגעים בהם חדר ההלבשה שלנו יימדד, אנחנו צריכים לשמור אחד על השני ולהישאר מאוחדים. כמובן שההפסד הזה פוגע ברמת המוטיבציה אבל אנחנו צריכים לדעת להתרומם ולשכוח את המשחק הזה. בשבוע הבא מצפה לנו משחק קשה מול מכבי ת"א ואנחנו חייבים לנצח שם". 

שחקני הקבוצה יודעים שמעכשיו הדברים כבר לא ממש תלויים בהם, ויצטרכו לעשות חושבים כיצד מתאוששים מהתחושות הקשות, שהן מנת חלקם של כל הגורמים במועדון. במקביל ינסו בקבוצה לחשוב על העונה הבאה, תוך שימת דגש על צירוף שניים שלושה שחקנים ישראלים בכירים שיוכלו לשדרג את הסגל.           

בנושא אחר. מחר יתקיים משחק ראווה מול עירוני חדרה ב-15:45 באיצטדיון העירוני בחדרה שהכנסותיו יהיו לטובת שחקן העבר, שלום שוורץ, שסובל ממחלה קשה.