הפועל ב"ש השיגה הערב (שבת) ניצחון ראשון אחרי 2 משחקים, שבהם הפסידה בבית למכבי ת"א וסיימה בתיקו בסכנין, לאחר שגברה באצטדיון וסרמיל 0:2 על הפועל פ"ת, במחזור ה-12 של ליגת העל.

כבר מן הדקה הראשונה החניכים של גיא עזורי הראו שליטה במגרש, שבאה לידי ביטוי בשער של מאור מליקסון בדקה ה-12 מבישול של ליאור אסולין.

9 דקות מפתיחת המחצית השניה הקבוצה של שביט אלימלך יכולה היתה להשוות לאחר שזכתה בפנדל בעקבות עבירה של קידר על באשירו, אך טברטקו קאלה הדף את הבעיטה של גיא צרפתי.

בדקה ה-69 איאד חוטבא ראה את הכרטיס אדום שהיקשה על האורחים להשיג את השיוויון. בתוספת הזמן נאסר בן ה-19 כבש את שער הבכורה שלו בליגת העל והשני לקבוצה מבירת הנגב במשחק שחתם את התוצאה.

שחקני הפועל ב"ש חוגגים. חזרו לנצח (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
שחקני הפועל ב"ש חוגגים. חזרו לנצח (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

הניצחון כנראה לא סיפק את אוהדי הפועל ב"ש, כשלמרות 3 הנקודות שהשיגה הקבוצה, החליטו לקרוא למאמן, גיא עזורי, להתפטר.

מן העבר השני, הפועל פ"ת סוגרת כבר שישה משחקים רצופים ללא ניצחון, והיא עלולה לרדת למקום האחרון מהמקום ה-15 אם נצרת תנצח באשדוד, כשהיא עם 10 נקודות בלבד.

אוהדי הפועל ב&"ש (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
אוהדי הפועל ב&"ש (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

עזורי מגיב לקהל שקרא לו להתפטר: אני מודה לו שתמך בקבוצה
המאמן המנצח, גיא עזורי, אמר בסיום: “אני מאושר שלקחנו שלוש נקודות, זאת היתה המטרה". המאמן התייחס בציניות לקריאות "תתפטר" שספג מצד האוהדים של קבוצתו: "אני מודה לקהל שהגיע ותמך בקבוצה".

עזורי הוסיף: "הפועל ב"ש ניצחה היום במשחק מאוד חשוב ומשמעותי עבורה. מה שחשוב לי זה שהשחקנים שלי יבואו רגועים לכל משחק". על שיטת המשחק של קבוצתו אמר: “הפועל ב"ש לא טובה ב-4-4-2 בגלל אופי השחקנים של הקבוצה. מאור מליקסון ורביבו לא יכולים לרוץ אחרי מגנים כל המשחק. גם אני רוצה לשחק בשיטה הזאת, אבל אני לא יכול".

גיא עזורי (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
גיא עזורי (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

המאמן שמנגד, שביט אלימלך, ציין: “אני מאוכזב מהתוצאה, במיוחד מההזדמנות האחרונה של באשירו. נכנסתי לחדר ההלבשה וחוץ מחיבוק חם לא היה לי מה להגיד לשחקנים. הגענו להרבה מצבים, אבל זה חלק מהמשחק".

"אין לי טענות לאף אחד וחוץ מברבע השעה הראשונה שב"ש שלטה, שיחקנו טוב מאוד במשחק חוץ מאוד קשה. כשמחמיצים פנדל ועדיין לוחצים על הדוושה כדי להשוות, בשבילי זאת גאווה גדולה. הבחורים שלי עשו הכל", הוסיף אלימלך שעדיין מחפש ניצחון כמאמן הפועל פ"ת.

שביט אלימלך. מצטרף להפועל חיפה (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
שביט אלימלך (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

מחצית ראשונה
השופט, אשר כהן, הוציא את המשחק לדרך לעיני כ-2,500 צופים באצטדיון וסרמיל. כבר בדקה הראשונה הזדמנות מצויינת לב"ש כשמסירה של מאור מליקסון מצאה את אוהד קדוסי שבעט היטב מחוץ לרחבה, אך השוער חתוכה הצליח להדוף קרן.

ההזדמנות הראשונה של האורחים הגיעה בדקה השביעית. באשירו פרץ מצד ימין, עבר את המגן הרוש והרים כדור למרכז הרחבה, אך סלמי בעט גבוה מעל לשער. בדקה העשירית קרן מצד ימין של דוד רביבו הגיעה לראש של נדב קידר שנגח מצויין, אך גיא צרפתי הרחיק מקו השער.

נדב קידר לא מאמין (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
נדב קידר לא מאמין (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

דקה 12 - 0:1 להפועל ב"ש: מסירה מצד שמאל בין שניים של ליאור אסולין למאור מליקסון השאירה את הקשר לבד מול השוער חתוכה, וזה בעט לו לפינה השמאלית ופנימה.

בדקה ה-14 שמעון הרוש פרץ מאגף שמאל, הגביה למרכז הרחבה, שחקני הפועל פ"ת לא הצליחו להשתלט על הכדור וליאור אסולין בעט חלש כדור שנהדף על ידי ההגנה לקרן.

מליקסון בועט, חתוכה מזנק. ב&"ש ביתרון (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
מליקסון בועט, חתוכה מזנק. ב&"ש ביתרון (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-19 חוטבא הרים את הכדור מצד ימין לרחבה. הכדור, שכבר עבר את קאלה, הגיע לסלמי שנגח מחמישה מטרים אל שער ריק החוצה. חמש דקות אחר-כך סלמי ראה את הכרטיס הצהוב לאחר שנכנס במליקסון. בדקה ה-29 אלימלך נאלץ להוציא את סלמי שנפצע, ובמקומו נכנס עידן סרור.

בדקה ה-30 מליקסון התנהל עם הכדור בצד שמאל, מסר למרכז הרחבה, קדוסי פתח רגליים והכדור הגיע לרביבו שבעט חלש וחתוכה לקח בקלות. דקה אחר-כך בעיטה חופשית מ-25 מטרים לב"ש. גיא צרפתי בעט חזק למרכז השער, אבל קאלה הדף בקושי רב לקרן.

ליאור אסולין נאבק עם מתיאס (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
ליאור אסולין נאבק עם מתיאס (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

גיא צרפתי מצא בדקה ה-33 את עידן סרור בתוך הרחבה, אך זה בעט חזק החוצה. בדקה ה-40 ב"ש טענה לנגיעת יד בתוך הרחבה של האורחת כשהכדור ספק נגע בידו של חנון, אבל השופט, אשר כהן, הורה להמשיך. בדקה ה-42 חוטבא ראה את הכרטיס הצהוב לאחר חסימה בלתי חוקית שביצע על מליקסון. המחצית הראשונה הסתיימה כשהמארחים ביתרון 0:1.

מחצית שניה
גיא עזורי ערך חילוף בהרכב ב"ש עם פתיחת המחצית השניה, כאשר הוציא את אוהד קדוסי והכניס במקומו את סראג' נאסר. בדקה ה-48 בעיטה מ-25 מטרים של יוסי אופיר שבעט חזק ושטוח, אבל השוער חתוכה היה מוכן והדף לקרן.

גיא צרפתי בועט את הפנדל (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
גיא צרפתי בועט את הפנדל (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-54 פנדל לפ"ת. פריצה מצד ימין של באשירו ובעקבותיה נדב קידר הכשיל אותו וראה את הכרטיס הצהוב. גיא צרפתי בעט, אך קאלה הדף לקרן.

בדקה ה-59  גיא צרפתי קיבל כדור מחוץ לרחבה, אבל בעט החוצה. 2 דקות אחר-כך ליאור אסולין קיבל כדור 30 מטר מהשער ובעט חזק כדור שהשאיר את חתוכה בהלם, אבל פגע בקורה ויצא החוצה. בדקה ה-64 אסולין הוכשל 25 מטרים אלכסונית מצד ימין, ואת הבעיטה החופשית בעט רביבו. הכדור נהדף בקושי על ידי חתוכה לקרן.

טברטקו קאלה. עדיין לא הציעו לו חוזה חדש (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
קאלה לאחר שהדף את הפנדל (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

בדקה ה-69 איאד חוטבא ראה את הכרטיס הצהוב השני ואדום לאחר עבירה נוספת שלו על מאור מליקסון. 2 דקות לאחר מכן אלימלך ביצע את החילוף השני שלו - יצא ארמון בן נעים ונכנס אלמוג בוזגלו.

מוריירה ראה את הכרטיס הצהוב בדקה ה-75. 3 דקות לאחר מכן פדידה החליף את אסולין. החילוף השלישי בפ"ת התבצע בדקה ה-82 כאשר אסי בוזגלו נכנס במקום דג'אני. 4 דקות אחר-כך חילוף אחרון גם בב"ש כשאדלי החליף את הרוש.

מאבק אווירי ברחבה של ב&"ש (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
מאבק אווירי ברחבה של ב&"ש (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

דקה 92 - 0:2 להפועל ב"ש: יוסי אופיר מסר כדור עומק לנאסר שמול האין הגנה של הפועל פ"ת הקפיץ מעל חתוכה ופנימה. שער ראשון לשחקן בן ה-19 בליגת העל שחתם את תוצאת המשחק.

למרות הניצחון, אוהדי ב"ש קראו בסיום המשחק למאמן, גיא עזורי, להתפטר.

נאסר חוגג את שער הבכורה שלו בליגת העל (קובי אליהו) (צילום: מערכת ONE)
נאסר חוגג את שער הבכורה שלו בליגת העל (קובי אליהו) | צילום: מערכת ONE

הפועל ב"ש: טברטקו קאלה, מרקוס גלארסה, דנילו מוריירה, נדב קידר, שמעון הרוש (86, ראיין אדלי), אייל שן, יוסי אופיר, מאור מליקסון, דוד רביבו, אוהד קדוסי (46, סראג' נאסר), ליאור אסולין (78, חנן פדידה).

הפועל פ"ת: צליל חתוכה, איאד חוטבא, עמנואל מתיאס, אודי חנון, ג'ורג' גברו, קובי דג'אני (82, אסי בוזגלו), ג'ונתן אסוס, גיא צרפתי, ארמון בן נעים (71, אלמוג בוזגלו), אוסמן באשירו, אלנתן סלמי (29, עידן סרור).