המשחק בין ר"ג לסכנין שהופסק. יוביל לשינוי (צילום: ספורט 5)
המשחק בין ר"ג לסכנין שהופסק. יוביל לשינוי | צילום: ספורט 5

בשבוע האחרון, עסקו בהתאחדות לא מעט בסאגה סביב המשחק שהופסק בין הפועל ר"ג לבני סכנין. המשחק החוזר נערך ביום שלישי, מהדקה הראשונה כאשר המוצהבים יכלו לשחק במפגש החוזר והוא נערך בדוחא ולא בעילוט למרות עונש הרדיוס שנקבע.

לכן בהנהלת ההתאחדות לכדורגל אישרו שינוי תקנון והחל מהעונה הבאה, אם משחק שהחל וייפסק מבלי שהגיע לסיומו החוקי, ללא קשר לשתי הקבוצות, במקרים של מזג אויר וכיוצא באלה, שחקנים מורחקים ומוצהבים לא יוכלו להשתתף במשחק החוזר.

ואותו משחק ייחל בדקה שהופסק כפי שנהוג באירופה. הרצון לשינוי נולד בעקבות המשחק בין בני סכנין להפועל ר"ג שהופסק בדקה ה-38 במחזור האחרון בו כזכור הוחלט בהתאחדות בהיעדר סעיף מפורש בתקנון להעביר את המשחק החוזר למגרש הביתי של סכנין בדוחא ולא להורות על משחק רדיוס נוסף וכמו כן להתחיל את המשחק מהתחלה.

הנהלת ההתאחדות לכדורגל שתתכנס צפויה לאשר את השינוי בתקנון וגורם בהתאחדות אמר: "אין סיבה שלא נתנהג על פי התקנון של פיפ"א".

אגב, על פי ההמלצה שחקנים שקיבלו צהובים ימשיכו באותו סטטוס אם יפתחו במשחק החוזר או ישולבו בהמשך ואם שחקן הורחק עד אותה דקה בה המשחק נפסק, אותה קבוצה תעלה למשחק החוזר בחיסרון מספרי.