יוסי אבוקסיס קופץ לאחר שער (צילום: עודד קרני)
"מצפה לבלומפילד אדום בחמישי". אבוקסיס | צילום: עודד קרני

הרבה לחץ השתחרר אמש (ראשון) בהפועל ת"א לאחר ניצחון הליגה הראשון העונה, 1:3 על הפועל ב"ש בחוץ, במחזור השלישי. האדומים שלא ניצחו בשני המחזורים הראשונים, ידעו שהם חייבים להביא את 3 הנקודות מווסרמיל וכך עשו.

הבשורה המרה מהמשחק היא פציעתו של מיכאל זנדברג שככל הנראה סובל ממתיחה חזקה או קרע בשריר הירך האחורי ויחמיץ את המשחק מול סלטיק. הקשר יעבור בדיקת MRI ביום שלישי.

בחדר ההלבשה של הפועל ת"א השמחה היתה רבה בסיום הניצחון. אלי גוטמן לא נוהג לדבר עם שחקניו מיד לאחר משחקים, אבל הפעם חרג ממנהגו ואמר לעומרי קנדה וגילי ורמוט: "שיחקתם טוב מאוד, אתם יכולים לשרוף את צד ימין מול כל קבוצה בליגה".

בירידה לחדר ההלבשה הוסיף ואמר לקנדה: "כשאתה רוצה אתה יכול". בכלל, בקבוצה היו מרוצים מתפקוד כלל המערכים במגרש, וגם מהשוער המחליף ניל אברבנל, שעשה את עבודתו כמו שצריך.

עוזר מאמן הפועל ת"א, יוסי אבוקסיס, התייחס למשחק ואמר ל-ONE: "לנצח בבאר-שבע זה מאוד קשה, ואני בטוח שהרבה קבוצות יפסידו במגרש הזה נקודות". על המשחק אמר: "היה לנו קשה איתם בהתחלה, אבל שער השוויון שיחרר את השחקנים ובחצי השני שיחקנו טוב מאוד".

על השאלה האם היה לחץ רב במערכת לקראת ההתמודדות ענה: "יש לנו משחקים קשים בפתיחת הליגה. לא היה פשוט לשחק כאן וגם בטדי ולכן הניצחון הזה חשוב".

אבוקסיס התייחס לשער השוויון של נמניה וויצ'יצ'ביץ' שיתמודד על אחד משערי העונה ואמר: "אני לא נוהג להתייחס לשחקן כזה או אחר, אבל זו בהחלט פתיחה חלומית עבורו. בשביל גולים כאלה אנשים באים לראות כדורגל".

לקראת המשחק ביום חמישי מול סלטיק אמר אבוקסיס: "לקהל של הפועל יש משמעות אדירה במשחק הזה, ואני מצפה שכל בלומפילד יהיה צבוע באדום. סלטיק זו קבוצה חזקה ואנחנו צריכים יציעים מלאים ואת בלומפילד בטירוף".

נאתכו: "כבר הוכחנו שהכל אפשרי"

קשר הפועל תל-אביב, ביברס נאתכו, הוסיף: "אני שמח שהוכחנו אופי וחזרנו מפיגור במשחק חוץ קשה. אני מקווה שזה יתן לנו בטחון לקראת המשחק ביום חמישי. למרות שסלטיק קבוצה מצוינת, כבר הוכחנו שהכל אפשרי".

נאתכו גם התייחס לקהל והוסיף: "אני מקווה שהקהל הנפלא שלנו ימלא את בלומפילד כדי לתת לנו את הדחיפה שאנו זקוקים לה במשחקים מהסוג הזה".

שחקני הפועל ת"א יחזרו כבר היום להתאמן ויחלו בהכנות למפגש הביתי מול הסקוטים. הצוות המקצועי יעביר לשחקנים אסיפה טקטית בנוגע לסלטיק, שתתבסס על הרשמים של יוסי אבוקסיס, שצפה בירוקים-לבנים מסיימים בתיקו 1:1 מול דאנדי יונייטד ביום שבת.