אלי פיניש מגלם את ג'ובאני רוסו
אלי פיניש כג'ובאני רוסו | צילום: אור גץ, Reuters

מסע האופניים השנתי של האגודה לסוכרת נעורים יצא אתמול (שישי) לדרך עם כמות גדולה של משתתפים שבראשם נבחרת הנערים של ישראל בכדורגל.

מי שהיה אמור להוביל בראש המסע יחד עם הנבחרת, הג'ודוקא אורן סמדג'ה, הודיע ממש ברגע האחרון כי הוא מבטל את השתתפותו משום שאינו חש בטוב.

גם בקרב מארגני האירוע התקבלה הבשורה בתמיהה. את האירוע עצמו שהופק בשיתוף פעולה של ההתאחדות לכדורגל וחברת "נוברו נורדיסק" ליוותה הכותרת "רוכבים למען עתיד מתוק" כאשר כל ההכנסות יועברו למחקר של המחלה.

בשעה 9 וחצי בדיוק הוזנק המסע מיער בראשית שבפארק הירקון ת"א, כאשר המסלול האתגרי הינו באורך של כ-35 ק"מ והמסלול המשפחתי קצר הרבה יותר ורק 10 ק"מ.

מנכ"ל ההתאחדות לכדורגל, אורי שילה, אמר לפני צאת המסע לדרך: "אנחנו מחפשים להיות יצירתיים, יש הרבה דברים שהם מעבר לכדורגל. יש לנו כוח שאין לאף תחום אחר, אנחנו רוצים לנצל את הכוח הזה בכדי לעזור לילדים עם סוכרת נעורים כי זהו חיבור טבעי לספורט משום שילדים אלה מחויבים בספורט באופן קבוע".

בסיום המסע המתינה לרוכבים הפתעה גדולה מאוד בדמותו של הפנינג ענק של מופעי אמנים ופעילויות כשעל הבמה המרכזית חמי רודנר, ירמי קפלן וחני נחמיאס.

את חגיגת הקהל אפשר היה להפסיק רק כאשר הוכרז על יציאתו לדרך של משחק הקט-רגל המרכזי בהשתתפותם של שתי נבחרות נוצצות במיוחד. הראשונה "נבחרת המתוקים" שכללה את ילדי סוכרת נעורים ומהצד הנגדי נבחרת הקומיקאים של ישראל שכללה את אייל קיציס, מריאנו אידלמן, אסי ישראלוף, שלום מיכאלשווילי שעלו לשחק בתלבושות של נבחרת ישראל שהודפסו עם שמם במיוחד עבור המשחק.

על המגרש עצמו התרחש אחד ממשחקי הכדורגל היותר ביזאריים ומצחיקים שנראו אי פעם. במחצית הראשונה שפט מנשה משיח מליגת העל, שבניגוד לשגרת המגרשים האמיתית לא הפסיק לחייך כל המשחק.

קבוצת המתוקים עלתה יחד עם הקפטן אורי שילה (מנכ"ל ההתאחדות) ששכח לרגע שרק לפני מספר דק' סיים מסלול של 35 ק"מ ונראה רענן וחדור מוטיבציה מתמיד. כנראה שלקפטן הייתה השפעה על הצעירים שלצידו והוא הוביל אותם למחצית ראשונה פנטסטית שבה, אגב, קיבל צהוב והגיב "בחריפות" כלפי השופט.

במחצית השניה המשחק התאזן, אולי בשל מעברו של הקפטן, שילה, לעמדת השיפוט והחלפתו במשיח, שראה איך זה להיות גם בצד השני. המשחק המשיך להתחמם כשאסי ישראלוף קיבל כרטיס אדום והעניק ליריבה בעיטת פנדל.

בסיום היתה התוצאה רק 4:8 למתוקים שיכלו לסיים זאת בתוצאה גבוהה יותר. חברי פאנל הקומיקאים נראו מאוכזבים מאוד בירידה מהמגרש כשאסי ישראלוף צועק לחבריו: "תרימו את הראש יכול היה להיגמר יותר גרוע".