אין תמונה
האיש שהמציא את הבליינות. שלמה שרף

לפני שריקת הפתיחה למשחק גביע הטוטו בין הפועל ת"א לבני יהודה, הביע דעתו הפרשן הלאומי שלמה שרף בערוץ הספורט, כי דה סילבה ושכטר, שני "הבליינים" של הפועל ת"א חייבים להיענש. לכאורה הבעת דעה נורמטיבית של פרשן לגיטימי, מאמן נבחרת ישראל לשעבר, אבל במציאות מדובר בצביעות לשמה.

שלמה שרף, אקס המאמן הלאומי, הוא אבי אבות הבליינות החריגה בכדורגל הישראלי. מי שהיה מאמן לאומי באחד מרגעי השיא של הכדורגל הישראלי, משחקי ההצלבה נגד דנמרק 1999, ובילה עם שתי נערות ליווי במלון הנבחרת ערב התבוסה 5:0 לדנים, כפי שכבר כתבתי בספרי "סדום ועמורה 2". מן הסתם טוב היה עושה אילו היה סותם את פיו, כאשר בפרשת דה סילבה ושכטר עסקינן.

אם מאמן לאומי מבלה עם נערות ליווי ערב משחק מכריע (הרבה יותר חמור מאשר לאחר משחק), אבל נהנה מ"חסינות" בשל היותו פרשן, הרי שהכתובת מתנוססת על הקיר. אם בארזים נפלה שלהבת, מה יגידו אזובי הקיר?

כך או כך, הקלה גדולה היתה לקהילת הכדורגל כאשר הסתבר מעל לכל ספק שהשמועות על אשמה באונס נגוזו והצמד חזר ארצה. הפועל ת"א מן הסתם תסגור איתם בחשבון על הסיפור המוזר משהו, משום שקשה להבין כיצד הצליחה צעירה שוודית לחדור למלון של האדומים, חרף אמצעי הביטחון הקפדניים.