אליניב ברדה מול נבחרת צפון אירלנד (צילום: מערכת ONE)
אם רק נאמין. אליניב ברדה, אתמול | צילום: מערכת ONE

תוצאות התיקו 1:1 של נבחרת ישראל בצפון אירלנד, יש בה בכדי לנטוע תקווה להמשך קמפיין מונדיאל 2010 בדרום אפריקה. אם להסתמך על יכולתה של הנבחרת והתוצאה, הרי שבשלושת משחקי הבית נגד לטביה, לוקסמבורג ומולדובה – צפויים ניצחונות. שלושת הנבחרות הנ"ל טובות פחות מצפון אירלנד ואם נוסיף לכך את גורם הביתיות, הרי שתשע נקודות רצופות בהישג יד.

נבחרת ישראל תתייצב בשוויץ למשחק על כל הקופה. ניצחון חוץ יהיה שווה ההעפלה למשחקי ההצלבה. המשימה קשה אך לא בלתי אפשרית. פרוש הדבר, כי כל מי שאינו מרים ידיים וטוען, כמו אבי לוזון למשל, שהסיכויים מציאותיים –אינו חי באולימפוס אלא על קרקע מוצקה.

הנבחרת ששיחקה בצפון אירלנד הייתה לטעמי נבחרת שהזכירה את הנבחרת של אברהם גרנט. נבחרת שלא הפסידה, נבחרת שידעה מה היא רוצה ומה היא עושה. ישראל הייתה טובה יותר מאירלנד, נחושה יותר וקרובה יותר לניצחון. אני מאמין שנגד לטביה, לוקסמבורג ומולדובה , זה יספיק. על משחק החוץ בשוויץ עדיף לדבר בניתוח מקצועי אחרי שנשיג את תשע הנקודות.

כך או כך, מי שכבר עבר עם נבחרת ישראל משחק מכריע בשוויץ לפני 4 שנים (שהסתיים ב- 1:1), אני יכול להגיד בוודאות – זה ייתכן, זה אפשרי. הדרך לדרום אפריקה עדיין סלולה.